Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ce motor ai ? 1.6? consuma destul de mult mi se pare. eu la un consum mixt mi-a iesit 6 pe benzina si cam 7,5-8 pe gaz.
    nu ai facut nici o mie de km. ai rabdare. dupa 1000 de km se mai regleaza la consum
    Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

    Comment


    • Am 1,6 16v mcv.motorul mai mare masina mai greapoate de aici diferentele astea.
      Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

      Comment


      • motor 1,4 oras 9-10 gaz ,exterior 7,2-7,8 gaz [metoda de calcul plin-plin]

        Comment


        • Originally posted by Costi-bc View Post
          eu te cred pe cuvant !

          @bubu - daca mai pui un litru de benzina consumata si un mers lejer... e bine nu ?
          asa este! sunt multumit de consum.
          fost 1.4 MPI / GPL
          actual 1.0 SCE

          Comment


          • Originally posted by manu marian View Post
            motor 1,4 oras 9-10 gaz ,exterior 7,2-7,8 gaz [metoda de calcul plin-plin]
            cu ce viteza mergi in exterior la consumul asta?

            Comment


            • consum

              6,5 % cu gaz de la Petrom metoda butelie goala, incarcat 3,2 litri, parcurs 50 km in afara, viteza 100 la ora
              8 % cu gaz de la Lukoil, metoda de la plin la plin, viteza 110 km la ora.
              Pe viitor o sa incerc metoda butelie goala-alimentat-km parcursi si de la alte statii si sa rulez cu aceeasi viteza.

              Comment


              • ffp -in exterior merg cu 100-110-120.(depasiri 130-140)

                Comment


                • Metoda plin / plin de gpl ; consum urban ( C- lung Muscel ) 7,6 litri / 100 km .
                  Indicatia CB : consum mediu 6,9 % ; consum de la ultima resetare 14,7 litri.
                  Alimentat rezervor pana s-a umplut: 15,89 litri ... observ o diferenta de aprox. 1 l intre cele indicate de CB si real . Metoda plin / plin a fost de la aceeasi pompa si alimentat seara .
                  La consumul de mai sus se mai adauga aproximativ 2-3 litri de benzina ... nu stiu exact dar nu prea conteaza !!!

                  Comment


                  • Oameni buni, de 3 zile am montat si eu o Tomasetto stag 3oo cu rezervor toroidal. Am facut plinu cu 42,5 l. La ce consum sa ma astept, fiind motorul de 1.4, la condus nu am simtit diferenta in circa 300 km. Cei cu motor de 1.4 cam care e consumul de gaz?
                    Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                    Comment


                    • Salut.
                      Eu am landi renzo[aftermarket] si am o medie de 8,5%[am si resoftare,daca asta o conta,se spune ca,copiaza parametri de deschidere pe benzina]
                      Numai bine.
                      Un Logan----YNG-----
                      Numai bine.

                      Comment


                      • Sper sa ajung si eu in jur de 8%, tu ai acum 8,5%?? Vara cam cat e consumul?!
                        Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                        Comment


                        • Salut.
                          Media e undeva la 8,5%(acum am 8000km de cand am bagat gpl) vara depinde de cum merg,am avut si 8% am avut luna trecuta cand am fost la buc si 11% dar am mers peste 150km/h
                          Numai bine.
                          ps:vei simti diferenta la buzunar
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • Sper sa simt ceva in plus in buzunar!!Merci de raspuns.
                            Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                            Comment


                            • Bucuresti-Predeal si retur +putin plimbat pe acolo maxim 20 de km mi-a consumat 1 plin de gpl nu stiu exact cati litri au intrat dar am rezervor de 41 cam mult spun eu nu?Am mers 60-70 localitati afara 90-110

                              Comment


                              • salutare!consumul depinde mult de modul cum conduci.la mine de exemplu nu trece comsumul de 6,7%(mers normal adica turatii maxim 2500, cu viteze de 60-80-90 maxim).doar asa poti avea un consum mic(fie benzina, fie gpl).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google