Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aleXpeed View Post
    D-aia abia-ti trage masina, ca schimbi la 2000 rpm. ete' vezi? E inuman, la dci schimbam la 2800-3000 in oras, groaza mi-e de benzinarul ala care duce pana in 6000+ si tu schimbi la 2000.
    alexx stie sa schimbe numai la 6000+))

    Comment


    • pai alex nu e inca pe banii lui, asezat la casa lui. lasa-l sa se mai distreze . sa pot si eu sa stau acasa la mama si toti banii sa-i pun pe gaz as face la fel dar nu mai am nici varsta nici statutul lui. mi-am pus gpl tocmai pentru economie. banii sunt cam numarati in perioada asta

      Comment


      • Ma refeream ca nu stiai tu de ce nu-ti trage masina, cu chestia asta te-am atentionat. Normal consuma cel mai putin daca schimbi la 2000 rpm., am testat chestia asta anul trecut, la 60 km/h eram deja in a 5-a, cine avea instant de 4%... cam atat afiseaza insa nu pot merge deloc in stilul asta, trebuie sa accelerezi si foarte greu. Cealalta varianta ar fi sa o tii pe a 2-a repede cat sa atingi 60 km/h iar apoi sa dai a 5-a si sa mergi constant.

        De asemenea are un consum decent de 9-10 l/100km. daca schimbi la 4000rpm., in sensul de a folosi doar 1-2 si 3 in oras. La dci, la 80 km/h vede a 4-a si cade in cuplu maxim ceea ce inseamna ca la 1.4 in a 3-a la 80 as avea 4000 rpm., schimbat si cade in 3000, cuplu maxim.

        Ia sa incerci sa o tii pe a 3-a la 70 turata constant, ce-ti spune instantu'?

        Faza ca nu-s la casa mea e altceva, inca ma bucur de statutul asta, pot baga toti banii in bolid pana-mi fac toate damblalele, nu-mi dau ai mei bani de nimic.. masina si descurca-te...
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • acuma ai revenit la vorbe mai intelepte. crede-ma ca la aglomeratie nu are rostul 3000-4000. si asa te misti ca melcu. saptamana asta am mers la consum, ajungand pe cb la 9.3% , dar ajunsesem alataieri seara la 15% (ma grabeam sa duc niste tv-uri si era o aglomeratie de groaza. pe deasupra schimbam la 4000...). la ochi asa, pare sa se mentina tot 12% ca saptamana trecuta, ma refer real pe gaz. voi astepta pana "sec" butelia si am sa vad mai exact.

          Comment


          • Salut.
            La mine media pe cb e acum de7,9%(consum afisat dupa ce am efectuat647km),trafic lejer(nu ca-n bucuresti(asta e avantajul nostru.Al celor de la tara
            Numai bine.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • super consum. cam 8.5%-9% pe gaz cel mult. km aia sunt doar oras sau si afara?

              Comment


              • Salut.
                Sunt si afara si oras(dar la noi in oras e mult mai lejer ).Ar trebui catalogati tot afara
                La noi nu sunt ambuteiaje ca la voi.Mai prinzi un semafor(1minut)o trecere de pietoni,un natarau care face stg/dr fara sa semnalizeze si lista poate continua
                Consum afisat de cb,real ar mai trebui +1l/gpl(ar rezulta undeva la 9%)
                Numai bine
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • facem schimb de serviciu? eu daca iese sub 11 pe gaz am sa-i cumpar bomboane

                  Comment


                  • Salut.
                    Mai devreme am alimentat si eu(dupa o 9 zile de la ultima alimentare)de 100lei(36litri gpl).
                    Si am avut un drum la pitesti,vad ca arata cb un consum de 6,3%)mers dupa ce sa incalzit motorul si trecuse pe gpl.
                    Numai bine.
                    Un Logan----YNG-----
                    Numai bine.

                    Comment


                    • la fel arata si la mine daca stau la 90-100

                      Comment


                      • salut.acum cateva zile mi`am pus gaz pe masina la mers normal 50-60 km pe CB arata 7-8 seara cand e liber.ziua mers mai agresiv (ca alex) arata 12-13.

                        Comment


                        • 7% in Bucuresti? cand faci o demonstratie?

                          Comment


                          • Seara Razvane! Asa scot si eu daca merg usurel.
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • ultimul consum facut in bucuresti este de 11,3l%,sunt multumit atata timp cand pe benzina mi-ar fi consumat 10,5,asa spune calculatorul,stilul de mers a fost unul normal schimbat la 3000 de turatii,

                              Comment


                              • Si eu in ultima vreme am avut un trafic mai lejer si am circulat mai mult seara. Cb imi arata 7,8. Dar oricum as merge plinul pe mine(43L) ma duce pe undeva pe la 440km+/-10.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google