Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • voi face si eu saptamana viitoare aproximativ acelasi traseu,sunt curios ce consum voi avea...ultimul consum pe care l-am avut de sarbatori pe o distanta de 800 de km extern a fost in jur de 9,5 cam mult dar era masina full

    Comment


    • 8.5% e nitel cam mare, dar daca si cb arata 7.5 .......eu deobicei scot 7.5%, dar c arata 6.5.....probabil e de la urcarea pe munte si fataiala prin oras..

      Comment


      • Am facut zilele trecute un drum Petrosani-Timisoara.500km pe CB imi arata 8,1 si litri consumati 38....mi se pare consumul mult prea mare.
        Am alimentat de 130lei cam 42litri si acum inca rulez pe rosu.Mi se pare destul de mare consumul.Viteza maxim a fost 100 ...Oare sa fie resoftarea de vina si de aceea am consumul asa de mare?

        Comment


        • pai 500 si inca mai ai gaz eu zic ca e relativ bine. deja 44km la vine 550 vine 8 pe gaz. poate bagi pedala la fund, poate ai avut traseu montan, poate a fost gazul cam prostut. consumul meu pe gaz exterior este 7.3-7.5, rar depasind 110, media cam 80 km/h pe CB. daca ai localitati multe consumul poate sa screasca de la demarajele mai multe, poate nici nu prea folosesti frana de motor. consumul corect se face de la plin la plin, preferabil la aceeasi pompa, la aceeasi temperatura exterioara . acesta e un caz ideal, deci variatiuni ale consumului de 0.5% apar si numai din eroarea de calcul sau diferente de presiune la alimentare!

          Comment


          • IonutUSJ pana la urma ai mers 500 km si paote mai mergi 30 40 km, doar cu 130 ron tot e bine...bagai de 2mil si ceva sa faci km astia pe benzina.
            eu zic ca este bine...

            Comment


            • Asa e aveti dreptate.Culmea e ca imi arata bine consumul pe CB.poate +0,5...dar mai mult nu cred.Oricum multumit fata de benzina.

              Comment


              • Am consumat si eu un plin de gpl aprox 33 l in 375 de km cu 40/60 % raport oras/extraurban , deci cam 8,8 /100 , ok pt mine.

                Comment


                • eu nu mai inteleg ce se intampla cu masina mea deci plin GPL 35 litri km parcursi 260km maxim 280km cb arata 15,8 deci pe gpl undeva 16,8 masina este mcv 1,6 16 v din 2008 si are 22000km intradevar este remapata la cineva sa se traga de acolo acest mare consum rar depesesc 65 km in oras si atunci sunt in treapta a 5a si pe afara 110 maxim 120 .astept pareri.
                  Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                  Comment


                  • Ar trebui scazuti timpii de in jectie pe gaz.
                    ECUFix
                    Please don't visit my homepage!

                    Comment


                    • Apropo de ce indica cb , la mine pe langa ceilalti parametri (distanta , viteza etc) imi afiseaza si un consum total de litri (o cantitate apropiata de capacitatea reala de incarcare a rezervorului de gaz minus vreo 2-3 litri) dar pb este ca nu stiu ce fel de combustibil imi calculeaza acolo ... gaz , gaz + benzina ... aveti vreo idee?

                      Comment


                      • iti calculeaza in functie de combustibilul pe care mergi, adica aduna benzina cat se incalzeste motorul cu gazul dupa ce trece pe gaz. poti lejer sa nu-l bagi in seama

                        Comment


                        • am facut si eu consumul plin/plin 8.3% eu zic ca e bine. drumuri bune!!!!!

                          Comment


                          • Salut.
                            Cu gaz de un milion am facut 450km(circa 33litri gpl)
                            Numai bine.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • Logan din 2009,cu 48000 km. cu 48 l gaz am circulat 685 km. mi se pare ok.
                              Last edited by SELU; 8 February 2011, 22:21.

                              Comment


                              • vrei sa spui ca ai scos consumul ala de aproape 7% in august, cu masina goala, la drum drept, si doar ziua pe caldura, cu anvelopele umflate mai tare, nu?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google