Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am facut si eu consumul, in Bucuresti 10.5, in afara cam 6.5, chiar asa sa fie diferenta, tinand cont ca afara eram 4 persoane in masina iar in oras merg adesea singur, ce'i drept si o gramada de semafoare!
    ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

    Comment


    • Eu am extraurban ( mers economic ) consum tot 6,5% deci chiar e posibil . Mai mult , de cate ori trec prin Pitesti ( doar trec , nu o frec pe acolo ) creste consumul cu 1 litru, deci e perfect posibil consumul tau .

      Comment


      • 159 litri / 1900 km ==> aprox. 8,4l/100 km, mers peste tot si autostrada (max 140) , si prin Bucuresti , Pitesti, Mioveni ,extraurban , drumuri tara, multumit.

        Comment


        • 9.3% . 15 km in BUcuresti iar restul pe E85 pana la Bacau. 2 Oameni in masina, dobermanul si portbagajul plin.

          Comment


          • Bacau-Pascani-Focsani 8.8%. 4 oameni in masina, portbagajul plin, 110-115 in afara, 58 in localitate.

            Comment


            • Weekend noaptea in Oradea 100% urban 308.3 km cu 26.62 litri gaz aprox 8.63 l/100km

              Comment


              • 8.5 litri de GPL la suta pe Bucuresti - Hunedoara si retur (metoda plinului la pompa)

                Comment


                • 7,2 dus,7,5 intors-ruta Resita_Galati.

                  Comment


                  • va salut daca nu va deranjeaza o intrebare aveam .Ce instalatii GPL aveti de consuma la fel ca pe benzina asta daca se poae spune .

                    Comment


                    • Cine spune ca ii consuma ca pe benzina te minte sau are instalatia reglata prost.

                      Comment


                      • Salut.
                        La mine este un consum afisat pe cb de 7,8%.........real este cam 9%
                        Numai bine.
                        Un Logan----YNG-----
                        Numai bine.

                        Comment


                        • 9% consumul mediu?
                          eu am un opel cu motor 1.4 pe GPL si am scos un consum mediu de 8,3%
                          metoda de calcul full-gol-full calculat prin regula de 3 simpla
                          daca consumul mediu este 8,3% consumul extraurban cat ar fi pentru valoarea aceasta?

                          Comment


                          • Salut.
                            De ce?Ti se pare mult sau...........?
                            Mers mai mult in oras,opriri dese,drumuri scurte.Nu am avut in ultimul timp drumuri mai lungi.Am inceput serviciul
                            In medie consumul ar fi in jurul lui7,8-8,5%
                            Numai bine.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • nu mi se pare mult consumul tocmai am facut un calcul cam cat ar fi economia financiara intre GPL si benzina aci ma refer la consumul meu si la cantitaite de GPL/benzina consumata de mine , in calcul am luat fix consumul mediu facut de mine pentru GPL si consumul mediu specificat de carte pentru benzina : *La un ful de gaz cu un consum de 8,6% pe gaz am parcurs 400 km adica 34,40 litri gaz insemnand 110 lei ; *la un consum de 7% benzina in 400 km consumi 28 litri de benzina adica 153 lei economia in bani ar fi de 43 de lei la 400 km daca merg pe gaz

                              Comment


                              • Salut.
                                Azi am facut plinul la gpl,au intrat 33litri si pe cb arata un consum total litri de 29,6litri.Pe o distanta de 350km.
                                Numai bine.
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google