Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alimentat cu 43L si km parcursi 430. CB arata ca si consum 8.4. Din ce stiam cam asta e eroarea la el. Intre 1si2%. 43L=85.5lei 1L=1.99

    Comment


    • Cei 430km i-ai făcut numai in oras?

      Comment


      • Cam 350 in oras plus un drum dus intors pana la snagov(in jur de 80 km) mers pe dn1.
        De ce??? Ti se pare mare ??? Mic??? Sau.......

        Comment


        • Mi se pare bun consumul având in vedere că ai mers mult prin oras.Mie tot asa mi-a iesit consumul la ultimul plin si am mers in afara orasului cam 400km si 30 in Bucuresti.In afară am mers cu 110km pe oră si in lncalitate cu 60-70

          Comment


          • da un consum bun pt ultima perioada. Am circulat si ceva mai linistit. Oricum si mai mult un pic tot se merita gpl.

            Comment


            • Am alimentat 65 l (din doua bucati) si am mers aproximativ 900 km...Mioveni-Caransebes si retur.
              Pe cb indica 8,3 %

              Comment


              • Da un consum super bun. 65l cel mult 150de lei.

                Comment


                • Consumul mixt la motor 1.4 ,instalatie montata la service particular ,mers 60% in oras -40% afara (media 130 km/ora ) : 11-11,5 litri / 100 km .

                  Comment


                  • dupa revizia de 40k ,din 6 aprilie 2010, plin la plin ,40l -500 km =8% adevarat am avut 2 drumuri mai lungi , sa zicem 2 campulung- pitesti retur, aprox 115 km, dar nu se poate sarii de 90 la ora decat pe ceva portiuni,...si acum sunt la al doilea rezervor am 502 km si mai am gaz inca....deci din 6 pina azi in 15 aprilie am facut 1000 km cu aprox 80 l gaz, 70% din traseu in afara orasului max 25 km.
                    multumit f tare
                    AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                    Comment


                    • Logan 1.4 gpl Laureat, 42000 Km, naveta, consum mixt(50-50%) 7.5l in functie de forja. In general merg fara exagerare, afara cam cu 100-110 km/h. Oras Timisoara

                      Comment


                      • am terminat plinul....533 km cu 42 l gpl
                        AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                        Comment


                        • butelia goala. 34 l la 2.15lei/l si 2 l de benzina cu logan 1.6mpi ambition, 310 km numai oras si majoritatea ore de trafic maxim , blocaje , semafoare , nervi , gropi , ocoliri , blana/frana ... ca asa-i in Bacau ...

                          in concluzie foarte multumit doar de consum
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • CU 43L alimentati am circulat 424km numai in oras. Asta inseamna un consum de 10% in oras. Nu pun la socoteala benzina consumata deoarece bag benzina la vreo trei luni in jur de 50-60 de lei si nu se cunoaste acest lucru. Foarte multumit de gpl. Mers normal,chimbat a doua pe la 3000 de ture a treia tot pe acolo iar cu a patra o pastrez intre 60si 70/h depinzand si de zona de deplasare.
                            Last edited by irinell24; 25 April 2010, 23:02.

                            Comment


                            • Originally posted by garib1973 View Post
                              am terminat plinul....533 km cu 42 l gpl
                              Si benzina cat?

                              Comment


                              • fara benzina, doar de start...dar am avut si 2 drumuri dus intors campulung pitesti pe celebrul DN73. urmatorul plin de gaz m-a tinut 477 km...mai mult oras. o sa am acum drum la tg mures marti, si o sa ii fac iar consumul ca fac plin la plin ,normal. dar ca fapt divers am masina de 1 1/2 ani si media iese undeva intre 430 si 470km cu un plin de 42 l. Am facut si consum la campulung costinesti anul trecut si la 430 km parcursi am avut 34 l gaz consumat, cam 7-8%.foarte multumit.
                                AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google