Revizii LOGAN GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by lungu Dan View Post
    Merci pt adresa de contact a celor de la autogaz.Sunt din Munteni-Buzău.O sa te anunt dacă s-a rezolvat ceva la service.Până acum am facut cele 2 revizii la slobozia cea de 30 si 45mi km.



    Cand te duci la revizia de GPL la Bucuresti ...treci prin Urziceni ca este in drumul tau... poate stam la o gura de cafea ...
    Da-mi un PM cu nr de tel...sau vb pe forum...

    Bafta...
    :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

    Comment


    • Originally posted by givali View Post
      Te sfatuiesc sa faci revizia la Pitesti !!!! NU te duce la IATSA Voinesti ca sunt cam slabi si nu au nici soft pentru gpl ( sau cel putin asta vara nu aveau cand am facut eu revizia de 30 mii km la gpl ). Iti recomand sa dai intai un telefon pentru progaramare si poti sa intrebi si in ce consta revizia si sa ceri un deviz estimativ, sa sti la ce sa te astepti ....
      mersi de sfat, oricum nu mergeam la ei desi de acolo am luat masina. o sa ma duc la Pitesti la daperom unde am facut-o si pe cea de 20k. trec mai in timp pe la ei ca am si capota lovita de la craciun si nu am rezolvat-o. am intrebat la niste baieti buni in oras si cica sa o schimb, si la ei e 200 euro doar vopsitul...+ capota ies la pepeni. o sa intreb la pitesti si daca e tot scump o fac pe casco cand fac si revizia.
      AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

      Comment


      • Am schimbat filtrele de gaz la Braila si ma costat cu tot cu manopera 170 lei
        My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

        Comment


        • Mywrc: am trecut in seara asta sa vad unde este autogazul si l-am gasit. Dar am ramas un pic surprins(dar nu in mod placut) de cum arata "locatia". Niste porti albastre cam vechi si de jur in prejur un gard din tabla nu prea aspectuos. M-am uitat in curte si nici acolo nu pareau roz lucrurile. (poate ma insel din cauza ca era intuneric am fost la pe 12.30). Mai vreau sa te intreb o data??????? Sigur e okei locul???????? Este de incredere?????

          Comment


          • irinell24 : Salut... Asa este , exteriorul este najpa ... Eu am fost multumit de serviciile oferite... + ca ce ai vazut tu acolo ...este o firma care se ocupa cu recuperarea de masini ( leasing) ... in spate este o cladire verde... ) nush...te poti duce ziua , sa vezi cum se lucreaza ... :| .. oricum eu le dau 8.5 / din 10 .. acei 1.5 sunt pentru cafeaua de 0.7 RON , care merge pe fise de 0.1 , 0.5 Ron... si nu au maruntis...in rest toate cele bune...

            Baffffta
            :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

            Comment


            • Revizia la instalatia gpl

              REVIZIA LA INSTALATIA GPL SE FACE LA 1 AN SAU LA NR. KM ????
              LOGAN CU GPL DIN FABRICA.
              Multumesc anticipat pt. raspuns.

              Comment


              • Originally posted by qwertyx View Post
                REVIZIA LA INSTALATIA GPL SE FACE LA 1 AN SAU LA NR. KM ????
                LOGAN CU GPL DIN FABRICA.
                Multumesc anticipat pt. raspuns.


                La 20000 km sau la 1 an... cel putin asa mi-a spus nenea mecanicu de la service...
                :animal_spider2: LOGAN 1.4 MPI Laureat + GPL :ninja4:

                Comment


                • Eu stiu că la 15000 se face la gpl.Am gpl din fabrică si asa mi-au zis cei de la dacia.

                  Comment


                  • la modelele ph1 se fac la 15000 sau an
                    la modelele ph2 la 20000
                    My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                    Comment


                    • Mywrc mersi frumos pt completari.

                      Comment


                      • mie mi-au zis in service ca se face la numaru de km si asa scrie si in cartea de service la 20de mii de km

                        Comment


                        • de ce nu vreti sa intelegeti ca virgula chiar daca nu ai numarul de km la care se face revizia , dar a trecut un an de la ultima te duci si faci revizia. in principal se schimba uleiul care-si pierde proprietatile dupa un timp chiar daca ati tinut-o in garaj , chiar daca e motor benzinar , diesel , GPL.

                          e lege ! )
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Ce bine ca avem sustinatori ai service-urilor si al producatorilor de uleiuri ca altfel le-ar scadea vanzarile.
                            Daca sta uleiul in motor un an se duce naibii iar daca sta pe raft in magazin 2 ani e bun.Probabil ca la vechiul M 40 era cam asa dar in ziua de azi tare as vrea sa vad cum se strica un ulei ful sintetic .A.. o fi untdelemn de la de la bunica.
                            Pentru cine are putina ambitie si timp aceste forumuri te scutesc de o gramada de bani.In primul rand macar nu pui botul la fel de fel aberatii scoase pe gura de mecanici ,,priceputi ’’ care abia asteapta sa jecmaneasca cate un novice.

                            Comment


                            • Originally posted by Costi-bc View Post
                              de ce nu vreti sa intelegeti ca virgula chiar daca nu ai numarul de km la care se face revizia , dar a trecut un an de la ultima te duci si faci revizia. in principal se schimba uleiul care-si pierde proprietatile dupa un timp chiar daca ati tinut-o in garaj , chiar daca e motor benzinar , diesel , GPL.

                              e lege ! )
                              stai putin ca aici e vorba de doua revizii separate. Nu am zis sa nu faci revizia pe benzina la nr de km sau an aia se face oricum,dar revizia pe gpl se face la KM nu la an!

                              Comment


                              • @vallio - ai perfecta dreptate. scuze ! nu citisem atent...

                                @vortexo - nu sta uleiul in motor cum sta in bidoane si nici la aceeasi temperatura. nu-s sustinator al servisurilor , dar daca tu vrei sa-ti tii uleiul in motor 2-3 ani n-ai decat. e masina ta ! poti sa-ti bati joc de ea cum doresti !
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google