Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, eu am trecut pe Lukoil.
    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

    Comment


    • Si in Bacau am vazut ca a crescut pretul gpl-ului cu 7-10 bani/l . Se aliniaza la pretul benzinei care e in crestere...
      Pretul la pompe e de la 3.05 la 3.15
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • Baietii de la Vernesti mi-au recomandat insistent sa evit Lukoil. Raman, cat e posibil, la Rompetrol.

        Originally posted by cosmin1978 View Post
        petrom focsani astazi 2.86
        Petrom vinde Gpl ? Stiam ca au renuntat la divizia de gaz.
        Last edited by cos123; 13 September 2013, 21:10. Reason: Automerged Doublepost
        Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

        Comment


        • Si ce au spus despre gazul de la Lukoil ?
          sigpic

          Comment


          • In buzau au revenit preturile la normal, dar cica domle, imi spune un angajat al unei statii gpl, pretul gazului in curand va fi aproape de 3 ron sau chiar peste deoarece, vezi doamne, se trece la gazul de iarna, care cica, e mai bogat in propan, si d-aia, m-ati inteles? Ce sa spun...

            Comment


            • Originally posted by bGy View Post
              Si ce au spus despre gazul de la Lukoil ?
              Filtre imbacsite. Am discutat si eu cu ei acum 2 saptamani. Alta faza e ca filtre imbacsite de la Luk au gasit la masini din Bucuresti.

              O masina din Brasov care a alimentat numai la ei a avut filtre ok cica.

              Eu am alimentat ultimele 2 ori de la Lukoil intrucat statia de unde alimentam de cand am pus instalatia de gaz (Autogaz) nu a mai pastrat reteta si masina mi-a dat "in nas" de 3 ori si a trecut pe benzina la peste 3000 de ture.

              In alta ordine de idei habar nu am unde voi face urmatoarea alimentare.

              Comment


              • Ar fi bine sa lamurim totusi mitul asta despre Luckoil si filtrele imbacsite. Eu tocmai am trecut pe Luckoil si cum spui tu in momentul asta nici eu n-am idee de unde o sa alimentez.

                Comment


                • Originally posted by bGy View Post
                  Si ce au spus despre gazul de la Lukoil ?
                  Au spus ca e murdar si in timp ai sanse mari sa se defecteze injectoarele. Si cum la BRC injectoarele au un pret maricel ... Dar, tot ei au spus, cu gaz de la Luk se pare ca se merge mai mult decat cu aceeasi cantitate de aiurea. Si asta am auzit si de la doi taximetristi din oras. Asa ca...fiecare cum considera.
                  Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

                  Comment


                  • Cele care au pret mai mic / faci mai multi km = aditivi de kkt ce fac varza vaporizatorul+injectoare...
                    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                    Comment


                    • Originally posted by moog View Post
                      Cele care au pret mai mic / faci mai multi km = aditivi de kkt ce fac varza vaporizatorul+injectoare...
                      Asa sa fie ? In Romania ? Crezi ca exista o corelatie pret/calitate ? Hm...am mari indoieli.
                      Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

                      Comment


                      • Pretul mare nu garanteaza calitatea buna, dar pretul mic de multe ori garanteaza calitatea proasta...
                        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                        Comment


                        • Bravo, ai zis o ceva foarte adevarat pentru multe firme din Romania. Adevarul crud, din pacate.

                          Comment


                          • Eu am alimentat preponderent de la aceeasi statie Lukoil.

                            Urmeaza sa fac revizia de 1 an, sa vedem ce va fi, va tin la curent! Daca uit, amintiti-mi

                            Comment


                            • Suntem chiar curiosi - te tinem minte - sa revi cu detali

                              Comment


                              • O sa revin, ca se face anul. Am instalatie Landi Renzo, mai multe detalii nu stiu dar ma pot uita daca e de interes

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google