Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut.
    Vei avea
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • Dupa lungi deliberari si documentari.... am luat o decizie

      Vineri sunt programat si eu la montaj pt instalatie GPL (Toasetto) in Timisoara
      am optat pt rezervor toroidal de 52L.

      Offtopic: pot avea probleme in afara tarii daca nu e trecuta si in talon?
      Am un drum in HU si nu apuc sa o duc la RAR asa repede

      Numai bine,
      Razvan

      Comment


      • Salut.
        NU cred,deoarce o pot trece in taon mai tarziu(max. o luna.....dar poate ma insel)daca cineva stie exact sa ne spuna si noua.
        Sau mai auzisem ca daca nu faci itp imediat o mai poti tine fara sa o treci in talon.
        Eu..........am trecut-o in talon la citeva zile.Pentru a fi in regula.
        Numai bine.
        ps:nu am vrut sa ma risc cu agenti.......
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • E buna intrebarea asta!!! Mie mi-au zis martea trecuta (cand am montat instalatia) ca cu o luna inaitea expirarii itp-ului sa ma duc sa schimb talonul...Si Itp-ul expira peste 1 an jumate!! Daca ma opresc ''broscoii" pot sa-mi faca ceva?! Sincer nu-mi mai arde de stricat bani acu...
          Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

          Comment


          • Sa te duci la RAR si sa treaca in CIV-ul masinii. Apoi sa tii o copie a CIV-ului la tine.
            Interfete instalatii GPL

            Comment


            • Asta stiu, intrebarea e ca mai pot astepta pana la expirarea Itp-ului cum au zis cei de la montaj?
              Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

              Comment


              • Virago nu cred ca poti circula cu ea pana atunci fara sa o treci ori in talon ori in CIV.E prea mult timp.Si nu cred ca ai vrea sa fii prins de rar in timpul asta.

                Comment


                • In talon se trece doar dupa ce e trecut in CIV. De aceea am scris sa treaca in CIV, apoi are o copie la el, si trece in talon inainte de ITP.

                  Aceste doua oricum trebuie facute. Legislatia dupa cate stiu eu (si am cautat destul de mult) nu prevede un termen, doar ca la ITP nu te lasa daca nu este trecut. Deci consider ca tacit termenul este pana la urmatorul ITP. Dar in loc sa tii factura si certificatul de conformitate a instalatiei in masina mai bine tii doar o copie a CIV.

                  Sau gresesc?
                  Interfete instalatii GPL

                  Comment


                  • ma gandesc ca pt orice eventualitate sa le iei pe amandoua la tine. nu stii ce nu-i poate convenii celui ce te intreba de ele.

                    Comment


                    • Ma mai interesez, nu mai am timp (bani) sa umblu acum!!
                      Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                      Comment


                      • interesanta evolutia pretului benzinei. deja a sarit de 5 lei. desi n am toti banii pt a mi monta instalatia, inca mai caut firme serioase.... ma gandesc, cat or mai tine pretul la gaz scazut. deja inspre valcea este 3 lei, in mioveni 2,37.. in pitesti se invarte la 2,5.
                        Cred ca inc el mai scurt timp si gazul va fi 4 lei.
                        JIJI

                        Comment


                        • Doamne fereste!!!!!!!!!!!!!
                          sper sa nu ajunga 4lei si daca va ajunge atunci benzina va fi 8lei?Sau?
                          Salariile vor fi mai mici,deh asa facem pe altii cu p.$$$.a mare............ei i-si dau prime si noi platim din ce in ce mai scump orice si salariul a scazut.La noi ,ca la ei sa adaugat.
                          Oricum tot cei saraci sufera.Cei bogati se-nbogatesc.
                          Numai bine.
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • Dpa ce mi-am pus si eu gaz, sa se faca 4 lei???Atunci cat va fi benzina?! 8-10 lei?
                            Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                            Comment


                            • Nici vorba de asa ceva.Gazul mai tot timpul sta la jumatate de pret.Asta am observat in ultimi 3 ani.Poate se va face 3 lei dar mai mult nu cred.
                              Si din cate am inteles iarna e mai scump si vara mai ieftin.

                              Comment


                              • Salut.
                                Pai asa zic si eu.Daca se face gazul 4 lei,atunci benzina cat va fi?!?!2lei(doamne ajuta sa se faca benzina 2 leiAtunci vom merge pe benzina toti.Bine asta daca gazul nu va fi0,5lei Doamne ce frumos visez
                                Numai bine.
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google