Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da gpl

    gpl este mai ieftin!

    Comment


    • Ce stiti de instalatiile Lovato ? Sunt bune de ceva sau mai bine Tomasseto 200?

      Comment


      • din studiul facut de mine pe net, se pare ca tomasetto ar avea cam cea mai ieftina intretinere, piesele cele mai ieftine, cat si reprezentanti multi in tara. am trecut azi pe la Majore cautand bujii GPL. cand am vazut cum se monteaza la astia instalatiile, am scuipat in san si am facut stanga-nprejur....recomand ce am, adica tomasetto 300plus. diferenta de putere fata de benzina nu se simte, consumul pare sub media celor de pe forum in general. pe benzina aveam un consum ce depasea pe al multora. pe gaz este invers. normal ca sunt supermultumit!

        Comment


        • Ok , stiti pe unde se monteaza Tomasseto in Pitesti (exceptand varianta cu Praktikeru pt ca dureaza mult pina te programeaza) ?

          Comment


          • Salut.


            Numai bine.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • Originally posted by parpales View Post
              Ok , stiti pe unde se monteaza Tomasseto in Pitesti (exceptand varianta cu Praktikeru pt ca dureaza mult pina te programeaza) ?
              Salut! Eu am montat la LPG AUTO GREEN EXPERT un tomasetto Stag 300 si sunt foarte multumit. Recomand firma cu cea mai mare placere.

              Comment


              • Originally posted by tataieb12 View Post
                nu am stiut unde sa postez dar se pare ca baietii au gasit -inventat si instalatii gpl pentr diesel am sa incerc sa pun adresa http://www.nordservice.ro/
                poate gresesc, dar nu mai tineti minte....inainte de 89, erau "rachetobuzele"...autobuzele de oras (Ikarus) in cluj, cu 3 rezervoare imense de gaz, si la capat de linie le alimentau direct din conducta de gaz!!! Si motoarele alea erau diesel!!!. Deci inventia e de mult, doar ca porbabil nu e viabila sau nerentabila pe diesel. Soferii de atunci se laudau ca nu puteau urca o panta cu vit.3 cu motorina, si cu gazul urcau cu vit.4 sau 5, asa diferenta de puterea avea motorul!

                Originally posted by ftitus View Post
                poate gresesc, dar nu mai tineti minte....inainte de 89, erau "rachetobuzele"...autobuzele de oras (Ikarus) in cluj, cu 3 rezervoare imense de gaz, si la capat de linie le alimentau direct din conducta de gaz!!! Si motoarele alea erau diesel!!!. Deci inventia e de mult, doar ca porbabil nu e viabila sau nerentabila pe diesel. Soferii de atunci se laudau ca nu puteau urca o panta cu vit.3 cu motorina, si cu gazul urcau cu vit.4 sau 5, asa diferenta de puterea avea motorul!
                Cit despre mersul pe gaz, am avut pe un logan pe care l-am vindut. Mergea mai bine pe gaz decit pe benzina. (tomaseto stag 200) Acum ma tenteaza sa pun pe un 206 si pe un Lacetti. Si eu sunt pentru stag 300 - e mult mai compleza mapa de amestec. Cel putin la stag200 am devenit expert, dupa cit am jonglat cu reglajul. Pentru o calibrare optima e OBLIGATORIU ca aceasta sa se faca in mers, si nu la ralanti cum fac unele service-uri.
                Last edited by ftitus; 4 February 2011, 12:31. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Pe logan 1.6 am tomasetto cu stag 300 plus si pt. moment sunt multumit (instalatia a fost pusa pe masina in ianuarie 2011 si a costat 2600 ron) . Nu sesizez diferente la mers, fac cam 120 km zilnic din care 90-100km in afara orasului, consum de 8 la 100 km in conditii de temperaturi foarte scazute (-13 grade) si cu cauciucuri de iarna.

                  Comment


                  • Cit despre mersul pe gaz, am avut pe un logan pe care l-am vindut. Mergea mai bine pe gaz decit pe benzina. (tomaseto stag 200) Acum ma tenteaza sa pun pe un 206 si pe un Lacetti. Si eu sunt pentru stag 300 - e mult mai compleza mapa de amestec. Cel putin la stag200 am devenit expert, dupa cit am jonglat cu reglajul. Pentru o calibrare optima e OBLIGATORIU ca aceasta sa se faca in mers, si nu la ralanti cum fac unele service-uri.[/QUOTE]

                    asta este un adevar gol-golut bine zici.
                    ne zgarcim la benzina si mai tarziu avem probleme.

                    ,,DE_TOATE,,

                    Comment


                    • recomand tomaseto soft practic am de 3 ani fara probleme.
                      Attached Files

                      ,,DE_TOATE,,

                      Comment


                      • ce face softul asta? ac gas syncro?

                        Comment


                        • Originally posted by al3xlove View Post
                          ce face softul asta? ac gas syncro?
                          reglezi parametrii
                          da ac gaz

                          ,,DE_TOATE,,

                          Comment


                          • Salutari
                            In curand o sa instalez pe Logan-ul Euro5 instalatia GPL. In prima faza eram hotarat pentru Tomasetto (Stag300Plus). Acum nu exclud nici varianta de la BRC modelul pentru Logan-ul Euro5 Sequent 24 MY07 prezentat aici: http://crcgrup.ro/instalatiigpl/2009...cventiala-gpl/
                            A instalat cineva pe Logan, BRC - Sequent 24 MY07?
                            Cei care pot face o comparatie din experienta cu aceste doua modele de instalatie pot sa-mi dea un sfat ,Tomasetto/Stag300Plus sau BRC Sequent 24 MY07 ?
                            Multumesc
                            Last edited by Busgan; 4 February 2011, 20:05.

                            Comment


                            • nu stiu de ce te complici cand toata lumea iti indica un anume produs....BRC nu are service-uri agreate peste tot in tara, revizia e ceva mai scumpa, piesele probabil vin mai greu. tomasetto e pentru gpl cum e loganul printre masini: ieftin si bun!

                              Comment


                              • sunt de acord cu razvan. eu am ascultat de sfatul lui si sunt multumit.am o instalatie tomasetto stag 200 de o luna si merge "de rupe". drumuri bune

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google