Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • domnilor, imi permit sa va cer sfatul vis a vis de achizitionarea unei instalatii de gaz.
    este vb despre un sandero ( stiu, nu ma besteliti , trebuia sa intru pe sandero, sa intreb acolo , etc ..dar aici sunt mai multi priceputi intr ale gpl ului).
    Deci , motor 1,4, din 2008, la Pitesti, in spate la Brancoveanu mi s a propus
    - tomasetto cu rezervor exterior toroidal ( il locul rezervei) si stag 200 --> 2400 lei.
    - tomasetto cu rezervor exterior toroidal ( il locul rezervei) si stag 400 --> 2500 lei
    - Fratelli - 2200 ( fara alte detalii ).
    - Landi Renzo - 2350 ( fara alte detalii).

    Revizii la fiecare 15k km , cost 45 lei.
    Lucrarea se face in 3 ore, cu programare in prealabil.
    Ce mi recomandati, va multumesc si va salut respectuos.
    JIJI

    Comment


    • Daca ai fi citit ultimile 3 pagini ai fi aflat raspunsul.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • acum depinde cat vrei tu sa dai pe instalatie?
        omul ti-a dat un pret minim si un pret maxim
        eu unul sincer nu mi-as monta un Fratelli care este un produs turcesc cu nume italian asa ca raman doar celelalte 2 variante:landi renzo sau tomasetto

        Comment


        • @gigibecali : Cauta pe google " Andrei GPL " suna si o sa fii 1111% multumit de lucrare.

          Stiu colegii or sa spuna ca eu am ceva la afacerea asta dar din PACATE nu imi iese nimic.

          Dar cum eu am fost multumit sper ca si altii sa fie multumiti.
          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

          Comment


          • B 53 SDP
            sunt perfect de acord cu tine:daca ne place un service sau un anumit tip de instalatie nu inseamna nimic
            pur si simplu ne spunem parerea

            Comment


            • Ce instalatie imi recomandati ptr un logan 1.4 benzina din 2008?Tomasetto sau Landi renzo?

              Comment


              • La 23 ani nu stii sa citesti ?
                La inceputul paginii asteia s-a pus aceeasi intrebare...s-a si raspuns tot pe pagina asta...
                Mai citesti vreo 3-4 in urma si poate ca te lamuresti...
                Ce naiba invatati la scoala ? Parca santeti cazuti din bananier... trist...
                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                Comment


                • @vali90, daca esti din Bucuresti, ai destule variante. Daca vrei pret mic, poti sa te adresezi importatorilor gen Autogaz de pe Toporasi, Majore internationale de pe Chitilei. Ca montatori, parerea mea e ca Marpaco sunt ok, sunt singurii dupa care nu am gasit greseli de reglaj, dar si Autogilex sunt cam tot pe acolo. Preturile si recomandarile ti le vor face ei.
                  Last edited by alexys; 8 October 2013, 19:23.
                  Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                  Comment


                  • O ultima intrebare, pentru ca alegerea a fost facuta in proportie de 95%:

                    Am avut ocazia sa vad "la lucru" o instalatie Tomasetto Stag 200 si am constatat ca injectoarele Valtek t30 sunt cam zgomotoase, in sensul ca au un tacanit ca de tacheti. Asa se comporta si cele de la Landi Renzo?
                    Last edited by vitriol; 9 October 2013, 12:02.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Nu tacane intotdeauna, la mine a existat diferenta de la un reglaj la altul in functie de serviceul la care am fost.
                      Nu gandi asa ca tacanitul ala chiar nu deranjeaza.
                      Pune stag 200 si mergi linistit, eu am 30 de mii km si abia am facut al 2 lea schimb de filtre, fara probleme.
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Cele de pe Landi sant mai silentioase...dar si mai scumpe daca pica...
                        In mers nu e deranjant...daca stai langa masina intradevar se aud...
                        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                        Comment


                        • Daca cele de la Landi vor pica dupa 100k, asa cum ai zis, atunci ma declar multumit. Probabil ca rugina o sa "termine" masina inaintea injectoarelor, iar la 100k de mers e gaz, as putea sa spun ca mi-am scos banii pe utilaj si pot s-o duc direct la programul rabla.

                          Din ce am citit, injectoarele Landi sunt vreo 400 lei, iar cele de la Tomasetto sunt vreo 200-250? E corect?
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Cu 90-100 lei cumperi kit reparatie injectoare valtek 30 (toate 4) si iti schimba kitul din interior, nu e nevoie sa schimbi rampa cu totul.
                            Nu vrei sa intelegi ca raport calitate-pret tomasetto e cel mai ok ?

                            4 bucati costa 100 lei, zicea andrei ca pica undeva la 80-100 de mii depinzand de gazul utilizat, ce vrei mai mult de atat ?
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • La masina ta ma refeream cand am zis ca injectoarele fac galagie. Mi-am adus aminte de seara aia in care mi-ai dat-o sa merg cu ea.
                              Am mers si cu masina cuiva care are Landi Renzo, dar am aflat ca are GPL dupa ce am mers cu ea. N-am auzit niciun tăcănit (in afara de mine ).
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Vitriol : asa e ... daca te bazezi pe montator si e relativ aproape de tine "just in case" mergi pe LR. Daca e sa pice ceva, deobicei senzorul de temp/presiune, pica pe garantie...
                                Dar se mai intampla si pe langa...depinde si de noroc...
                                Sam: kitul de reparatii nu intotdeauna e bun...de multe ori trebuie schimbat mai mult, sau trebuie reglati...
                                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google