Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Costi-bc View Post
    pui gpl doar daca faci peste 15.000 km anual.
    eu iti recomand ce am adica tomasetto stag 300, rezervor toroidal, buson ascuns. revizii ieftine , calitate , usor de calibrat , 2 ani garantie sau 100k km , piese de schimb ieftine (50lei un injector), etc
    acelasi motor , aceeasi recomandare din partea mea
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • Originally posted by Costi-bc View Post
      acelasi motor , aceeasi recomandare din partea mea
      Am inteles recomandarea, dar tu ai stag 300 nu 200 cum am gasit eu. Stag 300 plus cica e cu 4-5 mil. in plus.

      Comment


      • Salut.
        Eu am kandi renzo si asta recomand
        Posibil si altele sa fie bune,eu unul sunt multumit de alegerea facuta
        Numai bine.
        ps:pret in iunie a fost de 24 mil cu rezervor toroidal de 42l-utili
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • intre 200 si 300 sunt diferente foarte mici de soft si de calculatorul de gaz. deci ...

          PS: cati km faci anual ?
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • In jur de 14000-15000km.

            Comment


            • Eu ma declar multumit de instalatia Tomasseto, are intretinerea foarte ieftina cat despre Landi renzo (cea venita pe loganuri din fabrica) sunt un pic cam dezamagit de calitatea ei. Si ca o comparatie filtrele de gpl la tomasetto ma costa 70 lei, iar ca landi renzo numai 200 de lei, nu mai vorbesc ca la landi renzo un singur injector este 250 lei(la firma care monteaza gpl pt DACIA) iar la service-urile autorizate Dacia trece de 400 lei, Pe cand la tomasetto toata partea electrica si rampa de incarcare nu costa mai mult de 1300 lei.
              Cand vor ceda mai multe injectoare de gpl de la renzo landi, n-am sa scimb niciunul ci toata instalatia (cu exceptia buteliei).

              P.S: Am mentionat despre Renzo Landi numai instalatiile de gpl cu care vin loganurile din fabrica pt ca am vorbit cu mai multi care au asa ceva si toti au avut aceeasi probleme pt ca acea instalatie consider ca este o chinezarie ieftina vanduta foarte scump romanilor care se bucura sa ia o masina pe gpl din fabrica si sa nici nu piarda garantia masinii, dar nu este altceva decat un logan scos de pe linia de fabricatie si montat pe el o instalatie la un atelier privat ce lucreaza pt uzina. Nici vorba de ciuloasa mai bine tratata si alte imbunatatiri asa cum afirma dealerii despre masinil ep gpl din fabrica.
              Cei care aveti Instalatii renzo landi montate ulterior cumpararii si ati mers mai mult de 70.00km cu ea sa imi spuneti pareri.

              Comment


              • eu am, cica, o instalatie landi renzo instalata aftermarket, am 7 000 km si nu am avut probleme cu ea pana acu si sper sa nici nu am.

                la solenza nu poate pune cu rezervor turoidal, nu e ca la logan.
                Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

                Comment


                • Deci, cu alte cuvinte, sa-mi iau Tomasetto stag 200. Luni o sa sun sa-mi fac programare la cei de la Autogaz Romania sa-mi monteze instalatia.

                  Comment


                  • logan 1,4 mpi gpl

                    salut miam cumparat si eu un logan 1.4mpi cu gazsi nu tyu dc nu face trecerea de pe benzina pe gpl. Cand dau sa treaca pe gaz sta putin si dupa aceea incepe butonu sa piuie si trece pe benzina, a mers ce mai mult 10 min pe gaz si dupa aia sare pe benzina .Astept rsp multumesc

                    Comment


                    • Salut.
                      ai bagat gaz?!
                      Numai bine.
                      Un Logan----YNG-----
                      Numai bine.

                      Comment


                      • normal are butelia mai mult de jumate

                        Comment


                        • Pai la cum spui ca piuie si trece inapoi pe benzina.-asta ar fi presiune gaz insuficienta.
                          Cum faci sa treaca pe gaz?
                          Normal trebuie sa indeplineasca niste conditii inainte de trecerea pe gaz.
                          Adica,temperatura si turatie
                          Numai bine.
                          Un Logan----YNG-----
                          Numai bine.

                          Comment


                          • o las sa se incalzeasca si dupa aceea o dau pe gaz
                            cand trece cand nu
                            dar treaba e ca nu sta mult pe gaz
                            am umblat pe la fire si o luase dar a mers doar 10 min
                            la releu ala de la sigurantele de la motor
                            si daca poty dami un nr de tel

                            Comment


                            • Pai degeaba-ti dau nr. meu.Nu ma pricep.
                              Totusi cauta un centru specializat de gpl si fa-i o verificare pe tester.
                              Numai bine.
                              ps:totusi ar trebui sa treaca singura pe gaz
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • ok ms si asa o sa fac imi fac o programare la autogaz bucuresti sa vad ce are

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google