Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu am Tomasetto Stag 4 de 28000km si merge ceas. Filtrele sunt ieftine si le poti schimba si singur daca ai cateva scule prin garaj si nu ti-e frica sa te murdaresti putin pe maini. Instalatia este foarte fiabila si daca cumva pica ceva piesele nu sunt scumpe. Pune cu incredere Tomasetto!

    Comment


    • Nu am somn... E ora 2 dimineata...

      Care e diferenta intre stag 4 si stag 200 ?!
      sigpic

      Comment


      • Stag4 este etansa la lichide si in plus permite o calibrare suplimentara pa turatii, totodata are unele strategii de injecte in plus si acces la corectii in functie de temperstura, presiune, etc. De obicei e reglata ca stag 200 deoarece nu toti cunosc a doua harta, cum se schimba datele in ea si la ce foloseste in general.
        Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

        Comment


        • maine ma duc sa pun un tomasetto stag300 cu injectoare HANA pe un citroen c4 1.4 90 cp; montatorul mi-a recomandat alte injectoare decat cele valtek pentru ca motorul ar fi mai sensibil si ar aparea probleme in functionare, revin cu impresii desi sunt sigur ca montajul si reglajul va fi unul fara cusur
          @sdp, bineinteles, andrei gpl
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Nici nu ma asteptam sa te duci in alta parte. O sa fi super multumit.
            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

            Comment


            • Daca zici ca e STAG 300, intreaba pe montator care e diferenta intre 300 si ISA2...
              Ori omul e defazat cu aproape 2 ani in urma ori face misto de tine...STAG 300 (Plus) e istorie de prin 2011...
              Daca e vorba de STAG 300 Premium cu toate ca ma indoiesc asta vine cu Valtek 34 care sant niste injectoare destul de bune...nu cred ca se merita schimbate cu Hana...
              Atentie ce cumparati, informati-va personal mai intai pe site-ul producatorului...
              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

              Comment


              • Am fost ieri si am montat un tomasetto stag 200 cu rezervor toroidal de 42L la Pitesti la MSS, super baieti, de treaba, lucreaza ingrijit, intr-un cuvant super multumit de ei.
                Fratele meu a montat la ei 6 instalatii de gpl pe diferite masini de taxi fiind si el la randul lui multumit de lucrarile celor de la Master Service Solution.
                Am vre-o 100 de km, drumul de la Pitesti la Rm. Valcea + vre-o 40 de km prin Rm. Valcea. Momentant sunt multumit... Sper sa fiu asa si peste 100.000 km!

                edit: GPL la noi in oras e 2.7 lei, l-au ieftinit !
                Last edited by PrietenCuTine; 20 September 2013, 09:21.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by PrietenCuTine View Post
                  Am fost ieri si am montat un tomasetto stag 200 cu rezervor toroidal de 42L la Pitesti la MSS, super baieti, de treaba, lucreaza ingrijit, intr-un cuvant super multumit de ei.
                  Fratele meu a montat la ei 6 instalatii de gpl pe diferite masini de taxi fiind si el la randul lui multumit de lucrarile celor de la Master Service Solution.
                  Am vre-o 100 de km, drumul de la Pitesti la Rm. Valcea + vre-o 40 de km prin Rm. Valcea. Momentant sunt multumit... Sper sa fiu asa si peste 100.000 km!

                  edit: GPL la noi in oras e 2.7 lei, l-au ieftinit !
                  S-o stapanesti sanatos multi km ! Cu cat l-au ieftinit ?
                  Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

                  Comment


                  • Nu stiu cu cat sa zic ca l-au ieftinit, dar cand am bagat eu ultima oara acum o luna - o luna si ceva, stiu ca era 3.2 lei.
                    sigpic

                    Comment


                    • stag 200 este un produs cam vechi
                      dar tu sti cel mai bine
                      bafta

                      Comment


                      • Moog, pune stag 4 cu injectoare hana, toroidal de 56 litri
                        Intelesesem gresit
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Şti, virgulă între subiect şi predicat... aţi cam lipsit de pe la română.
                          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                          Comment


                          • Stii, ia citeste tu corect propozitia aia ca te faci de cacao cu tot dusul tau la scoala.
                            Daca nu puneam virgula se intelegea ca Moog pune instalatia pe respectiva masina, dar nu asta am vrut sa zic.
                            Am vrut sa-i spun ca aia imi monteaza stag 4 cu injectoare hana.
                            Last edited by 827sam; 20 September 2013, 16:21.
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Atentie sa iti puna filtre bune poliester sau fibra de sticla...
                              Daca pune ieftineli de hartie sau bulpren poti sa te...in ele injectoare...pacat, ca sant bune...
                              Mai sant unii pe aici care se uita la forma nu la fond...mai numara cineva punctele pe aici...
                              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                              Comment


                              • A pus cu poliester, ar trebui si o calibrare in mers?
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google