Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bun, atat mi-au dat si mie.. eram curios daca au modificat ceva.. oricum inca merge bine. Momentan am trecut de prima revizie si inca nu ma plang.

    Sent from The Middle Ages using witchcraft!
    "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
    Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

    Comment


    • tot la 30000 km? aceeasi instalatie?

      m-am lamurit uitandu-ma mai in spate
      consumul scade dupa ceva vreme in care mergi pe gaz sau nu trebuie sa am astwptari prea mari,in conditiile in care merg destul de linistit (pana in 100 )
      m
      Last edited by 77ACE; 22 August 2014, 21:36. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • da si da..

        Sent from The Middle Ages using witchcraft!
        "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
        Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

        Comment


        • Originally posted by 77ACE View Post
          tot la 30000 km? aceeasi instalatie?

          m-am lamurit uitandu-ma mai in spate
          consumul scade dupa ceva vreme in care mergi pe gaz sau nu trebuie sa am astwptari prea mari,in conditiile in care merg destul de linistit (pana in 100 )
          m
          Salut! Ce model de BRC este si cat a costat (rezervor cilindric sau toroidal)?

          Comment


          • Se pare ca am deranjat cu postarile mele )
            Decat am intrebat daca si alcineva mai are aceiasi problema la montatorul respectiv

            Comment


            • Si cum ai ajuns la concluzia asta ? Ca pe topicul asta parca nu ai postat...
              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

              Comment


              • Am postat dar au fost sterse

                Comment


                • N-au fost sterse, au fost mutate aici.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Ok am inteles

                    Comment


                    • Originally posted by cosmin1978 View Post
                      nu poti decat sa speri...
                      Ei draga cosmin speranta mea e indreptatita. Am facut deja 3 revizii de gpl (am mers extrem de mult in vara asta cu loganul) deci am facut 30.000 pe gpl. Am schimbat 3 filtre si am facut 3 revizii. Revizia costa 60 roni si practic e vorba de un filtru si de pus masina pe tester.
                      Pana acum nici o problema. Incep sa le dau dreptate la cei ce sunt sceptici. La asa probleme serioase si costuri imense de intretinere, cred ca era cazul sa iau o instalatie mai de.."firma" si evident mai scumpa.

                      Stiu acum o sa vina cei ce o s aimi spuna ca injectoarele se strica sau rampa eventual in curand.
                      Pai la cati km fac si la garantia ce o am pe instalatie...nu are decat sa se strice. O vor schimba pe gratis. Dar sincer ma indoiesc ca se va strica prea curand.
                      Last edited by citro; 5 September 2014, 16:51.

                      Comment


                      • Mda, in 30 000 km abia fac o revizie la BRC. M-am rugat de baieti sa fac mai devreme si cica sunt nebun.
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • nu ai de ce sa o faci mai devreme.. filtrele mele vechi erau inca ok, foarte putina parafina pe ele (el)..

                          Sent from The Middle Ages using witchcraft!
                          "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
                          Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

                          Comment


                          • Am inteles ca pe instalatiile Tomasetto se monteaza injectoare VALTEK sau Tomasetto. Daca este sa optez, in eventualitatea ca montez o instalatie GPL Tomasetto (ma hotarasc pana la sfarsitul lunii, maxim 15 octombrie), care este optiunea mai buna? Multumesc.

                            Comment


                            • Eu am montat instalatie Tomasetto acum 2 saptamani si am fost intrebat daca vreau injectoare VALTEK sau ACW 01. Am ales a doua varianta pentru 50 de lei in plus. Nu stiu de injectoare Tomasetto.

                              Comment


                              • Am banuit io ca asa ceva nu existasi ca intreabrea mea este cam tampitica. Asta dupa ce am pisat destul de atent pe aici cele cateva topice despre instalatii GPL, ca si eu am tras concluzia ca Tomasetto si, in general, o buna parte din producatorii de instalatii GPL vandute in numar semnificativ in Romania nu prea isi fac tot ei si injectoarele...

                                N-as fi intrebat daca un cunoscut de la Bucuresti care are de vreo 2-3 ani o instalatie Stag 100 ori 200 nu mi-ar fi zis foarte convins de ceea ce spune ca el a montat o instalatie GPL care are totul original Tomasetto. Puteam io sa-l contrazic? Nu puteam!

                                Asa ca am sa reformulez intrebarea, ca poate raspunde si vreun meserias: pe Tomasetto Stag-4, de exemplu, care ar fi variantele de injectoare care se monteaza si care chiar merita montate. Nu neaparat cele mai bune si mai scumpe, ci un bun compromis pret-calitate?

                                Multumesc. Zi buna tuturor.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google