Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by costy81gl View Post
    Mi-am pus GPL aproape de casa, in Galati, la Killtec si am ramas surpins cand m-au chemat dupa doar 4 ore, pentru ca terminasera treaba.

    Am deja 500 de km, fara probleme, si sunt multumit deocamdata ca nu am mers pana la Buzau, mai ales ca am inteles ca trebuie sa ma duc de mai multe ori pentru revizii, cel putin cat este in garantie.

    Ca si pret, am platit 2450 lei pentru Lovato cu rezervor in locul rotii de rezerva.

    PS: nu stiam ca omologarea RAR costa 170 de lei, ca sa se uite un Dorel pe o lista si sa bifeze niste chestii. Mi se pare jaf la drumul mare. Profesorii predau la clase 3-4 zile pentru banii astia.
    Dorel ala de obicei e inginer, poate are mai multa scoala ca tine. E o insopectie de siguranta in definitiv.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • studiu

      In topul inaltei tehnologii la GPL vad ca sant trecute doar
      marcile PRINS --BRC--LANDI RENZO...

      PAGINA 16 in pdf


      Last edited by nec100; 6 October 2014, 11:29.

      Comment


      • nu stiu de acest studiu dar eu unul am pe 2 masina landi renzo si este ok

        nec100
        m-am uitat si eu pe studiul acela si am vazat ca doar landi renzo bifeaza in top in toate cele 3 grafice.
        Last edited by cosmin1978; 6 October 2014, 12:29. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Și eu dar și alții mai pricepuți ca mine am tot bătut șaua să priceapă iapa, dar degeaba... Mai mult și mai mult contează ca instalația să fie bine reglată. Contează montatorul. ÃŽncolo cam toate cele ce se pot monta pe Logan (sunt mai multe decât alea din "top") dacă sunt corect reglate, merg bine pe Logan. Loganul nu-i o mașină pretențioasă ca să pui rachete pe ea.
          Deci, concluzia, montați-vă O INSTALAȚIE de gaz, în funcție de bugetul avut la dispoziție, pentru a beneficia de avantajele, în primul rând, materiale ce decurg din asta. Nu vă mai lăudați ce aveți pe mașini. Și eu am LR și sunt mulțumit de ea, dar sunt convins că și cei care au alte mărci sunt la fel de mulțumiți.
          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

          Comment


          • NEC100...in studiul ala nu au fost incluse multe instalatii care merita incluse in calcul...sau altele incluse care nici nu se aude pe la noi gen Tartarini/ OMVL...
            Plus ca studiul nu are nici o treaba cu specificul pietii de la noi...apropo de fiabilitate/montatori etc...
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • Originally posted by nec100 View Post
              In topul inaltei tehnologii la GPL vad ca sant trecute doar
              marcile PRINS --BRC--LANDI RENZO...

              PAGINA 16 in pdf


              http://www.plimont.com/mediobanca.pdf

              Eu zic ca si Tomasetto ar trebui luat in calcul,mai ales ca au scos noul stag 200 si stag 4 QBOX. In plus sunt recunoscute prin fiabilitatea lor.

              Comment


              • la data la care au facut ei studiul acela stagul 200 nou sau q-box-ul nu existau
                oricum in top sigur ar trebui sa fie landi renzo...

                Comment


                • De Fratelli ce părere aveti ?

                  Comment


                  • Ai găsit la ofertă?
                    Cei de prin Brăila au plângeri la instalații mai bune/fiabile...
                    Pune Tomasetto...comanda-ți si interfață din timp...laptop găsești unul...il ai pe Leo parca ,user pe aici , care învățase să regleze Tomasetto...
                    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                    Comment


                    • Are dreptate moog. Eu sunt "taticul" reglajelor pe tomasetto in braila (am glumit,desigur).Iata dovada:reglaj tomasetto logan si reglaj tomasetto stag 200 (cel nou,despre care povesteam ceva mai sus).Le-am reglat aseara.Tomasetto cel nou de pe fiesta a fost montat la sebigaz buzau,iar pretul a fost destul de decent (zic eu) 2000 ron cu rezervor cilindric.Am o singura observatie de facut in ceea ce priveste sebigaz,si anume reglajul superficial facut de ei care a aprins in cateva zile check-ul in bord din cauza amestecului prea sarac,care s-a observat si pe tester cand am pus-o ca sa-i sterg eroarea.In rest totul ok.Cei de la mittia service din braila recomanda fratelli,insa dupa cum arata instalatia in sine nu-mi da deloc incredere.
                      Attached Files
                      Last edited by leopardu; 5 November 2014, 02:18.

                      Comment


                      • Fratelli
                        din cate am citit si am auzit este fostul Milano sau cum s-a chemat, si care a avut mari probleme, dar vandut acum sub un nume si mai italienesc
                        oricum numai Italia nu este...

                        Comment


                        • ceva de genul,Cosmin.Fratelli e la nivel de milano daca nu e aceeasi instalatie sub un alt nume.

                          Comment


                          • O intrebare offtopic, cred. Are cineva galerie admisie megane 1.6 de aluminiu pe motor pe gaz?

                            Comment


                            • Nu mai posta pe toate topicurile...citeste raspunsul dat deja...
                              Cat despre Fratelli/Milano, Leone aceeasi Marie cu mai multe palarii
                              Pt unul care face 10k pe an s-ar putea sa-l tina 2-3 ani fara mari probleme...asta daca da peste un montator bun...nu sant chiar asa de proaste
                              Pacat ca in delungul timpului au avut si parti bune, o rampa buna dar au renuntat, un soft misto chiar, dar l-au scos ...
                              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                              Comment


                              • gpl

                                luni ma duc sa montez instalatia gpl tomasseto stag 4 QBOX sper sa fie buna 1.2 16 v !!!! va tin la curent !!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google