Programul Rabla 2009

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Programul Rabla 2009

    Buna ziua ! Imi cer scuze in primul rand daca am deschis acest topic gresit , dar am cautat si nu am gasit nimic despre acest subiect pe forum !

    Intrebarea mea este daca s-a mai inscris cineva in programul rabla 2009 si ce detalii a primit in legatura cu predarea masinii vechi !
    Eu m-am inscris in acest program la sfarsitul lunii februarie , s-a spus atunci ca acea perioada ar fi prerematul , la o saptamana dupa am fost si am platit avansul si am dat comanda pentru noua masina . Tipa de acolo a zis ca o sa ma sune ea cand trebuie sa predau masina dar nu o sa dureze mai mult de 2 saptamani , iar pana la data de 30 martie trebuie sa achit masina integral . De acum au trecut cam 3 saptamani si nu am primit nici un raspuns . Multumesc ! Astept raspunsurile dumneavoastra .
    Skypee™

  • #2
    Daca ai primit fisa de acceptare in program de la reprezentanta auto, nu mai astepta nici un telefon de la nimeni, aproape sigur a uitat sa te sune, dovada clara a profesionalismului mioritic. Mergi frumos si iti caseaza masina, radiaz-o din circulatie si nu uita sa iei de la agentul economic la care ai mers sa casezi dovada casarii si bonul de 3800 de lei, pe care le vei duce la dealer. Pe langa astea mai exista cateva drumuri la politie, finante, dar alea nu intra in discutie momentan.

    Vezi ca mai exista si un termen limita in care trebuie sa aduci dovada casarii (stiam ca este de 30 de zile de cand ai primit nota de acceptare si ai platit avansul), altfel pierzi avansaul, pierzi locul in program si dreptul de a mai participa. Poti evetual sa o suni tu pe duduie si sa ii aduci aminte ce desteapta e, sau sa faci un drum la reprezentanta Dacia, daca Dacia vrei sa cumperi.

    Succes si sa ne tii la curent cu detaliile!

    Comment


    • #3
      Abia am venit de la reprezentanta (Nalba) cucoana aia de acolo mi-a zis ca inca nu au primit banii de la stat si nu se pot incasa acei 38 de mil si ca o sa primesc un raspuns indata ce vin banii de la stat ... Nu mai inteleg nimic, cred ca o sa primesc loganul pe la vara ! Din ce am mai vb cu un nene de acolo , din spusele dumnealui am inteles ca s-ar mai fi amanat cu inca o saptamna ca nu au stabilit inca Societatile agreate pentru programul "Rabla 2009". Voi ce mai stiti , chiar nu s-a inscris nimeni anul acesta?

      @teodormircea : Nu am primit de la ei decat acea dovada ca am platit avansul si bonul de comanda , dar in legatura cu rematul absolut nici o hartie , multumesc pt. raspuns .
      Skypee™

      Comment


      • #4
        ti-au dat, cei de la centrul de colectare fier vechi, bani pe rabla? adica vreo 70-80 lei.

        probabil nu au fonduri de unde sa plateasca 3800 lei

        vezi ca poti folosi banii de la RCA-ul batranei, asta in caz ca nu ai avut dosar deschis la firma asiguratoare in anul respectiv
        Last edited by bogdan_1984; 17 March 2009, 16:02.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Nu am dus inca rabla la fier vechi , trebuie sa am trimitere de la ei !
          Last edited by darksid3; 17 March 2009, 17:05.
          Skypee™

          Comment


          • #6
            sa ai in vizor chestia asta, pentru ca multi nu stiu de banii astia iar cei de la colectare fier vechi nu se sinchisesc sa dea. si sa iti recuperezi banii de pe RCA pana cand expira RCA-ul
            sigpic

            Comment


            • #7
              Buna ziua.Si eu sunt inscris prin programul Rabla din 24 Feb.Am data de livrare limita in 19 Apr.Un vecin care s-a inscris si el are data de livrare in 20 Mar dar nu au sunat inca cei de la reprezentanta pt ai da "ceva hartii" necesare pt a arata ca esti inscris la Rabla.Mentionez ca amandoi vrem s-o cumparam cu banii "cash".Nu stiu care este problema,presupun ca "Statul" vorbeste inainte de a da drumul la bani.
              O zi buna.

              Comment


              • #8
                Si eu tot cu bani cash o iau , iar data de livrare 30 martie (dupa cum spun ei) . Am vazut astazi pe realitatea o declaratie a lui E.Boc din care am ineles ca abia de saptamana care vine va incepe programul cu adevarat

                nu mai da "quote" la ultimul post!
                Last edited by Seba; 17 March 2009, 16:52.
                Skypee™

                Comment


                • #9
                  si eu astept golanul meu ..cica vine pe la jumatea lui aprilie....si am comandat-o parca pe 26 febr.......acum astept sa duc vechea dacie la fiare vechi

                  Comment


                  • #10
                    treaba este simpla...pana nu primesc dealerii notele de acceptare programul nu poate incepe. m-am inscris si eu pentru un golanel si am fost ieri sa intreb de nota de acceptare si raspunsul a fost ca le asteapta dupa 18 martie. daca ar fi dupa spusele lor pe joi-vineri ar trebui sa primeasca notele de acceptare si sa fim sunati sa le primim.

                    Comment


                    • #11
                      Ce variante de logan ati comandat?

                      Comment


                      • #12
                        eu am comandat un laureate , motorizare 1.6 16v si 105 magarusi cabrati. pe 27 martie ar trebui sa vina masina, am comandat-o pe 23 feb.

                        Comment


                        • #13
                          Laureate 1.6 , bleu electrique .
                          Skypee™

                          Comment


                          • #14
                            Salutare baieti !


                            Astept si eu la fel ca voi cam din 25 feb.
                            Am data limita de livrare pe factura 10 aprilie.
                            Sper sa dam ``masinile`` pana atunci...

                            Va intreb ceva important.... ce numar nota de acceptare in program aveti (aproximativ) ca eu am 30.000 si astia zic ca in prima etapa intra decat 20.000 de masini.
                            Nu mai inteleg nimic... pe o parte spun pe la tv ca nu cumpara lumea masini si pe alta ei nu fac fata....
                            va rog spuneti-mi ce nr de acceptare (aproximativ) aveti....

                            Comment


                            • #15
                              Heheee...Si eu tot un laureate am comandat, 1.6 16V, Gri Platine, comandat pe 12 martie, trebe sa vina cica pe 12 aprilie...exista vreo sansa sa vina mai repejor?...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google