Programul Rabla 2009

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by teodormircea View Post
    Nu ma insel cu nimic: stiu ce vrei sa spui de garantia extinsa. Intradevar, avantajul client oferit de Dacia este de 3800 de Ron, din care 2600 Ron dedusi din pretul modelului si inca un an garantie inclus ce are o valoare de 1200 Ron.

    Vezi ca am specificat ca pentru Laureate si Prestige, nu am spus ca pt. toate modele se aplica 7600 Ron reducere. Eu nu vreau sa mint pe nimeni cu nimic, spun doar ce am aflat atunci cand am facut comanda de masina.
    Greseala mea, ceea ce am vrut eu sa spun e ca Dacia da doar 2600 lei reducere si cu 3800 lei rabla ar fi 6400 lei reducerea care se scade din pretul masinii, ca iti mai da un an garantie extinsa promotional nu afecteaza cu nimic pretul masinii.
    Nu stiu cati isi iau acea garantie extinsa, mai interesat as fi fost de air bag urile laterale.
    Last edited by soto_adler81; 20 March 2009, 16:25.
    Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

    Comment


    • #47
      Nu e nici o problema. Sunt deacord cu tine insa in privinta garantiei extinse: si eu as fi preferat orice altceva de banii aia in afara de garantie extinsa (Jante aliaj, vopsea metalizata, airbaguri laterale etc.) doar ca masura este binevenita pentru Dacia: la cei mai multi utilizatori, masina rezista binisor 4 ani de zile, cu putine sau nici o interventie pe garantie, timp in care proprietarul este obligat sa-i faca reviziile si sa cumpere consumabile, iar din aceste actiuni Dacia castiga BANI. Mai multi decat costa efectiv 1 an de garantie extinsa.

      Comment


      • #48
        Originally posted by teodormircea View Post
        masina rezista binisor 4 ani de zile
        Evident, mai ales ca in al patrulea an trebuie sa-i schimbi distributia, deci ce ofera acum "cadou" garantie extinsa, iau inapoi cu varf si indesat mai incolo...

        Comment


        • #49
          salut baieti si fete, nici o noutate ??? ... a predat cineva masina la remat pana acum ?
          Skypee™

          Comment


          • #50
            Am o cunostinta la REMAT...de cateva zile au inceput activitatea "Rabla"...daca erai din Bucuresti te ajutam
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #51
              scuze de offtopic : darksid3 cum fac sa iti trimit un PM?
              multumesc anticipat ptr intelegere

              din ce am cautat eu nu pot decat sa iti dau mail

              ok am inteles ca este dezactivata aceasta obtinune. spune-mi daca te pot deranja cu un mail te rog frumos.
              Last edited by maistoru; 24 March 2009, 23:31. Reason: Automerged Doublepost
              vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

              Comment


              • #52
                Ti-am trimis PM
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #53
                  @skypee da eu am predat masina la remat si maine o sa-mi ridic loganu!

                  Comment


                  • #54
                    ba lume cu rabla chestie e destul de incurcata .. ca cei care sau inscris al inceput la noi aici la caransebes au acu o mare nebunie .. nu le vin masinile se intampla faza ca ultimi care sau inscris vad ca incep sa soseasc masinile acu si ei sunt in cotele virtuale alea la la care dadeam sa semeneze acel acord dac stiti careva de el .. si nu stim acu ce facem .. uin unele locuri e destul de neplacuta fazsa .. dar nu ai ce face //!!!
                    Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                    Comment


                    • #55
                      @andreiutzu : cateva detalii te rog !?....eu am fost la ei si am dat comanda + avansul pe la sfarsitul lui februarie , iar cand am fost acum 2 saptamani a zis cucoana de acolo ca nu a acordat statul banii pentru remat.Deja vad ca a trecut cam o luna si m-am cam saturat sa tot ma duc la ei sa ii intreb acum astept un telefon ceva de la ei sa merg sa predau masina veche E greu tare in Romania asta
                      Skypee™

                      Comment


                      • #56
                        @skype te sfatuiesc sa te duci sa ceri nota de acceptare de la dealer. banii sunt virati de mult si te duc cu zaharelul. dupa ce iti iei nota de acceptare de la dealer te duci la remat pentru a distruge masina apoi drumuri la politie si administratia financiara pentru a radia masina. inainte de a radia masina trebuie sa faci o copie legalizata dupa certificatul de inmatriculare al masinii si o copie legalizata dupa certificatu de distrugere. aceste 2 copii legalizate le predai la dealer alaturi de celelalte acte pe care le ai la acel dosar!
                        nu accepta plata la casieria lor ci trebuie virati in contul celor de la dacia la brd pitesti.(asta in cazul in care iei masina cu banii jos nu printr-un credit auto).
                        dupa ce se face transferul banilor in 24h de ore te duci sa-ti ridici masina de la ei! bafta si sa o stapanesti sanatos si fara evenimente!

                        Comment


                        • #57
                          Gata am fost azi la dealer ,pana la urma tot eu a trebuit sa merg sa ii intreb de parca as cumpara masina de la mine . Acum trebuie sa mai astept sa se faca 1 sa imi vireze dobanda in cont si sa merg sa scot banii de la banca si sa ii duc la Dacia . Astazi am fost si mi-au aratat si masina care venise de ieri .Vad ca la Nalba e altfel , trebuie sa achit masina integral apoi sa merg sa duc rabla la remat si in cele din urma imi ridic noua masina ....deja ma doare capul !
                          Skypee™

                          Comment


                          • #58
                            nu ti-au dat factura cu contul unde trebuie sa virezi banii? cel mai simplu faci maine de dimineata un ordin de plata la care comisionul este de doar 6 lei.

                            Comment


                            • #59
                              Eu am comandat pe 2 martie un Logan MCV Laureat Ph2 5 locuri, echipare standard la Nalba Galati.Masina cica e programata sa vina pe 6 mai. Pe cea veche inca n-am dat-o, eu inca o folosesc zilnic (ma duc cu ea la servici). Mi se pare ca dureaza cam mult sa vina o masina. Daca aveam toti banii in mana nu asteptam 2 luni. Masina o sa o iau cu 40% avans si restul in rate. Am platit avans de 2000 ron. Sper sa primesc noua masina pana se termina prima faza la programul remat.

                              Comment


                              • #60
                                ati auzit ceva concret despre faptul ca ministerul mediului doreste sa mareasca prima de casare la 7000 RON datorita faptului ca nu s-a inghesuit lumea sa cumpere???
                                vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google