Programul Rabla 2009

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Am fost ieri la dealer si am intrebat niste chestii si acum mi-a spus ca masina vine intre 8 si 12 iunie,nu mai vine pana la sfarsitul lunii.Nu mai intru in prima parte a progamului nu?A doua etapa cand incepe?

    Comment


    • #92
      A doua etapa incepe pe 1 iunie.
      Chestia asta cu rabla e complicata si totusi simpla in acelasi timp, pentru ca se fac inginerii financiare: eu am fost la dealer dacia pe data de 14 aprilie, am dat avansul pentru un Sandero prin remat, DAR cei de la dacia (dealerul), desi in mod normal trebuiau sa-mi dea pe loc nota de acceptare in programul rabla (care are o valabilitate de 30 de zile) nu mi-au dat-o - pentru ca ei stiau ca e ff posibil sa nu poata sa-mi livreze in decursul celor 30 de zile masina.
      Deci, comanda data din 14 aprilie - termen de livrare maxim 8 iunie. Asa ca cei de la dealer imi vor da nota de acceptare, dupa ce masina iese de pe linia de productie.
      Dealerul mi-a zis ca probabil voi intra in etapa a 2-a...dar ca de fapt nu mai conteaza asta...in fine, nu ma intereseaza.

      Comment


      • #93
        Gata m-au sunat ieri sa merg la ei sa iau nota de acceptare si sa predau rabla.Am fost azi si am predat-o si imi venea sa il strang de gat pe unu de acolo cat am ingrijit eu masinuta aia si cand am vazut cum o chinuia.La centrul la care am dus-o mai cara fiare vechi cu ele le busesc pe acolo,acelasi personaj care imi chinuia azi"rabla"a luat tot o dacie pe pana si s-a enervat ca nu prinde viteza si a trantito de un stalp de beton.Maine merg sa imi ridic Golanul,sunt trist si totodata fericit.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google