Dacia 10 Ani De La Preluarea De Catre Renault

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Aro, a fost pe dracu si aia...copiata dupa Defender.
    Doar dacia 500 a fost proiect propriu...insa un mare esec.

    Comment


    • #32
      Unde puii mei ai vazut tu Defender cu suspensie independenta pe fata ?

      Comment


      • #33
        ims a fost facut dupa gaz-ul rusesc, iar la aro au pua ai nostri o caroserie facuta de noi pe un sasiu de land rover. si au adaptat un motor care mergea greu, tragea sa moara si consuma mult uita-te la un fiat panda din anii 80 si vezi de unde au roamnii proiectul
        hai sa fim seiosi, noi ca natie n-am facut vreodata o masina si nici n-o sa facem una a noastra, nationala. never. ca suntem buni la facut lucru de mantuiala, la tras tepe, nu sa gandim o treaba serioasa. niciodata n-am avut in istoria noastra decat mici sclipiri si aia au sclipit in strainatate, ca aici n-a fost cine sa-i inteleaga. poporul asta per ansamblu, e o natie de cretini, superficiali, usor de manipulat...nu vrreau sa incep alt subiect, mai bine ma abtin.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #34
          Bine punctat Seba, din pacate asa este

          Comment


          • #35
            Aro 240 , 241 a fost conceput si a inceput sa fie fabricat in anii 70, motorul pe benzina este derivat din V8-ul de la camioane (de acolo si ordinea de aprindere ciudata pentru un 4 cilindrii , au pastrat axa cu came de la V8. ARO 10 a fost fabricat in anii 80 , cu Fiat Panda cred ca faci referinta la Lastun. Cu ce se faca in romania sunt si eu pe aceeasi de acord.

            Comment


            • #36
              da, am raspuns punctual la postul de dinainte si lastunul era vizat in comparatia cu panda. daca stii de unde si cum a fost "proiectat" motorul de pe aro, cred ca stii si de ce-i se zicea la motorul ala "jumatate carpati"
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google