Cati Dintre Voi Ar Mai Cumpara Logan?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    La categoria de masini pana in 10 000 euro, 1.6 16v momentan mi se pare cea mai buna alegere. Marele atuu al acestei masini fiind costurile de intretinere, nu m-as gandi de 2 ori inainte sa achizitionez asa ceva.

    Comment


    • #17
      am avut 12 buc. ,mai am 6 . dacă dă dumnezău şi apuc să le termen de plătit , să moară mama lor de dacii dacă în viaţa asta şi- ailalte dac-oi fi conştient î-mi măi iau aşa ceva ! motorină bună , garanţii pînă la 100 000 ,apoi belele fără număr , de nu-mi măi văd vindecu ! sfat : NU VĂ PROSTIŢI , DACIA NU-I MAŞINĂ ! pentru interesaţi , trimit oricui copii după C.I. ,că poate altfel nu m-oţ crede !
      injectoare să funcţioneze măi mult de 60 000 , rar de tot , turbo peste 120 000 exclus , şi apropo de turbo reparate , din 4 dacă nimereşti una să depăşască 15 000 ! NU NU NU !!! NU DACIA !!! ajunge ăştia care sîntem păcăliţi ! că io cînd am luat dacia diesel nouă , mă gîndeam şi io , cum am auzit mereu , că un motor diesel nou , poate să ţină şi un milion de km. , dacă-i bine ţinut ! şi io le ţineam bine , fi-le-ar mama lor a dracu de troace , da n-a fost una să mă ţînă măi mult de 120 000. şi după aia ţîn-te bani băgaţi în ele ! bă , am avut un ascona măi demult :300 000 avea , şi l-am dat la 435 000 , ca floarea mergea . e , cu daciile nu ! piese de schimb esenţiale , nu bucşe şi pivoţi , ci de-ălea grele : SCUMPE CA DRACII !!! şi la dizel pe-aci se-nvîrte treaba : injectoare - pompe ne înaltă - turbosuflante - igr-uri - calculatoare cu erori , etc , da toate cu costuri care-ţi rup popo-ul !
      ştiţi voi cît am dat acu vreo trei zîle pe chestia aia rotundă din jurul contacrului , aia care recunoaşte cipul de pe cheie ? 540 ron , plus 150 s-o pună , că numa la dacia mer45ge pusă , că-i treabă şi cu calculatorul ăla special al lor , să bage nu-ş ce cod , căaqltfel nu merge !... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 700 ron !!! păi ăştia-s bani , mă !!!!

      Comment


      • #18
        Pai repet, aceleasi probleme sunt la Renault in general. E cu dus si intors.
        Luati-va pe benzina si gata.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #19
          Ma bucur ca nu am ales pe motorina cum am fost tentat la inceput daca a-si avut bani mai multi luam un 16 16v!

          Comment


          • #20
            eu as mai lua dacia logan mcv 16v, mai vreo 2 ani si schimb berlina.
            sigpic #

            Comment


            • #21
              peste 13000 de km din iunie...dci 85 remapat fara nici o problema.ca imagine si confort poate as alege alta masina, din punct de vedere al costurilor de intretinere-logan.numai bine!

              Comment


              • #22
                Citind atitea pareri mai ales din partea celor cu motoare pe benzina,noi cu motoare diesel am avut oare un atac de hipnoza in masa cind le-am cumparat?Cred c-am sa fac o petitie la OPC sa interzica productia de loganuri pe motorina.

                Comment


                • #23
                  Eu am zis de mult ca la noi in tara motorina care se vinde la pompe este buba. Bun, Loganu e masina romaneasca si nu e buna, dar am prieteni cu tdi-uri care au schimbat cel putin un injector si turbina. Hai sa zicem ca 3 dintre ei au peste 150 000 km, dar unul din ei a luat masina cu o saptamana inaintea mea, un Glof 5 tdi 105cp. Are 50 000 km si la 40 000 km a schimbat turbina, iar cea noua deja a inceput sa fluiere de te uiti in toate partile sa vezi din ce parte se aude sirena...
                  Degeaba motorul te tine mai mult decat unul pe benzina (eu inca nu cred mitul asta) daca cheltui o gramada de bani cu alte treburi gen turbina, pompa de inalta, injectoare si asa mai departe...
                  vily pisica nu-mi dau seama daca esti ironic sau chiar o zici pe bune.
                  Last edited by vitriol; 15 October 2009, 15:44.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • #24
                    Vitriol am glumit desigur.Am luat loganul pe motorina in premiza sa incerc si altceva,inainte am avut o solenza de 1.4 de care am fost supermultumit.Iar daca timpul de livrare la prestige ar fi fost mai scurt ,(105 cp)ar fi fost a doua optiune.Oricum sint constient ca e o problema cu injectia la loganul diesel.Sper cu o motorina buna si revizii la timp sa nu am aceste probleme

                    Comment


                    • #25
                      eu sincer ma k....k in el de logan diesel si pe viitor sa nu mai aud de logan sunt foarte dezamagit credeam ca masina noua o satiinaaaa dar m am inselat tocmai amreparat injectoarele acum pacane rontie d....cu sa o ia

                      Comment


                      • #26
                        eu as mai lua..dar as incerca un ph2...benzina
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • #27
                          Recomand METABOND

                          cata29 baga aditivi METABOND si mai discutam ...

                          Comment


                          • #28
                            eu as mai lua Sandero

                            Deocamdata sunt foarte multumit de Logan. Am 30 000 de km fara probleme. Inca nu am bagat nici un leu in reparatii.

                            Daca ar fi sa iau as mai lua un Sandero dar neaparat pe benzina. Arata mai modern si e mai practic decat Logan sedan.

                            Imi pare rau de problemele celor cu 1.5 DCI si le inteleg supararea - adica dupa ce dai 1 400 de euro in plus la achizitie mai trebuie sa bagi si 4 000 - 5 000 de ron pe injectoare in primii 100 000 de kilometri. Am fost si eu tentat sa cumpar diesel dar cand am auzit ca pica injectoarele am decis ca e un risc prea mare (financiar).

                            Sfatul meu este sa va documentati temeinic inainte de a achizitiona o masina oricare ar fi ea.

                            Eu personal am citit multe opinii ale posesorilor inainte de a cumpara Logan, am fost la drive test si am comparat toate versiunile asa ca nu am avut surprize. Mi-a fost clar cat platesc si ce primesc.
                            Logan GPL 1.4

                            Comment


                            • #29
                              Si eu mi-as mai cumpara un Logan dar un MCV 1.6 16v

                              Comment


                              • #30
                                sincer si eu mi-as mai cumpara un logan...un 1.6 16V, cu ABS, geamuri electrice ( doar fata ca acum ), cu oglinzi electrice,proiectoare si cam atat, clima nu prea ma coafeaza...
                                nu de alta dar eu am avut 2 opeluri, mai vechiute pana acum vreo 4 ani cand am luat loganu de la tata...am bagat mai mult in intretinerea lor ( de cand nu aveam inca carnet, dar erau ale mele )decat am bagat in modificarea loganului
                                Life is short...play more!
                                http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google