Cati Dintre Voi Ar Mai Cumpara Logan?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pana acum se pare ca cei cu benzina si-ar mai cumpara, pe cand cei cu dizeluri nu... Eu intru in a doua categorie, cei care nu mai vor. Nu am fost destul de informat atunci cand am luat masina cu privire la calitatea sistemului de injectie. Dar asta este si defilam cu ce avem.

    Comment


    • #32
      Daca asa avea parale, as lua un 1,6/16v.
      Referitor la dizelare,cred ca in cele mai multe cazuri problema este cea pe care a expus-o VITRIOL: calitatea motorinei! Zilele trecute un coleg de serviciu cu Ford Focus a avut probleme dupa ce a facut plinul la...OMV!
      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

      Comment


      • #33
        Nu as mai lua Logan.M-as orienta spre o straina,pe benzina,noua sau sh.
        Off-topic:ieri am avut drum pana in Pitesti.Am plecat din Bucuresti cu o Octavia II,dar diesel.Nu are importanta.Am mers cu 130-140 km/h,toata autostrada.Inauntru era foarte placut,ca sa zic asa,muzica o ascultam destul de incet,si se intelegea.Zgomot din afara foarte putin.M-am intors cu Logan-ul,si ce sa va spun,diferenta foarte foarte mare;ca de la Logan,la 1310.Nu stiam cum sa mai dau muzica,mai tare sau mai incet,daca o lasam la acelasi volum cum am venit,nu se intelegea nimic.Zgomot foarte mare din afara.Si am mers cu 120 km/h.Sincer m-am intors cu dureri de cap.La un moment dat am oprit muzica,ca nu mai puteam,si eu care sunt cam nebun cu muzica mereu ascult tare,de data asta nu am mai putut...
        Last edited by Pacco; 16 October 2009, 11:09.
        sigpic

        Comment


        • #34
          un golf3 1.8 benzina, 90 de cai. consum de 1.8 tubo si performante de logan 1.6mpi. siguranta de trabant. masina nemteasca, ce sula calului...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #35
            Cand zic Sh,mai veche de 4-5 ani nu merge...
            sigpic

            Comment


            • #36
              fiat albeea...masina italiana perfecta, ieftina, cu performante de ferrari... sau tu vrei musai nemteasca? in cazul asta ma vad nevoit sa-ti reamintesc ca skoda octavia nu e pui de passat, e pui de jetta, adica un golf cu portbagaj, oricat de mult s-ar minti pe ei insusi posesorii de octavia...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #37
                adevarul asta e : fiat albea e super bolid,dar nu se compara cu laguna 535 de fibra
                ubi concordia ibi victoria

                Comment


                • #38
                  In ce priveste dci-urile sunt sigur ca probleme cu injectoarele apar in primul rand din cauza motorinei,eu vad mare diferenta intre motorina de aici si cea din Romania si sincer sunt multumit de golanul meu merge nimic de zis dar...se purea si mai bn.cred ca o sa incerc o octavia facelift tot dizel de vreo 140 de martoage si 6 trepte.

                  Comment


                  • #39
                    eu diesel de la reno(in general diesel) nu mai vreau.am si diesel de la reno si de la peugeot ,daca va uitati stramb la masina din batatura.aspir la o laguna 3 sau un coupe dar pe benzina sa fie.pana la urma sa consume si 35 l la suta ,dar sa mearga fara greata.ce pui meii fac(emisiune detv) ? cumpar diesel si bag bani in el de 2 benzinarein reparatii si tot ca .....merge.
                    Last edited by margelatu; 16 October 2009, 19:05.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • #40
                      de speriat fazele astea cu motorina proasta si cu injectoarele. ba e motorina ba e injectia delphi nici nu stiu ce sa mai cred...

                      Comment


                      • #41
                        ...si cand mai bate si iarna la usa...
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #42
                          Loganul e bun, plus nu am avut la 62.000 de km. nici o problema cu el, dar ce sa zic, poate mi-as lua ceva nemtesc, japonez, etc
                          Last edited by kenjiro_sanga; 17 October 2009, 16:05.
                          sigpic
                          Maică, ce mafioți de treabă !!!

                          Comment


                          • #43
                            De acord cu tine.Daca mi-as permite o masina adevarata,noua,normal ca nu mi-as mai lua Logan.Dar, in conditiile actuale,aceasta(Logan) este cea mai buna solutie pt mine.
                            Numai bine!
                            L.E.-kenjiro sanga,ai modificat postul...
                            Last edited by D-FENS; 17 October 2009, 16:13.
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #44
                              Ai dreptate, asta-i adevarul, multumesc ptr raspuns
                              sigpic
                              Maică, ce mafioți de treabă !!!

                              Comment


                              • #45
                                care e interesat sa cumpere masina sa ma sune 0748895063, o dau super ieftin numai sa scap drcului, ca bani sa ii repar inj nu am si chiar de as avea nu stiu daca as mai baga in ea la ce greata mi sa facut pe ea si tota marca asta, auzi 1 an si 4 luni si sa trebuiasaca reparatii de zeci de milioane, apropo am un amic are seria 5 de la bmw cu 480000 km, masina de 10 ani , mama ei parca e nava spatiala, el a facut cu ea 200000km si mai mut de consumbile nu a pus pe ea, asta masina nu rebuturile astea de logan, doamne ce dobitoc am fost cand am dat 10000 euro pe ea, bani aruncati in vant

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google