Cati Dintre Voi Ar Mai Cumpara Logan?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca cei de la Dacia nu si-au facut treaba decat de mantuiala....cred ca asta e tot ce ne ramane de facut...sa punem vaselina)
    Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

    Comment


    • In ziua de azi toate masinile sunt la fel de bune sau de proaste, si-mi permit sa generalizez, pt ca nu e marca de masini care sa nu fie lipsita de modele prost asamblate, la Dacia or fi mai multe pt ca inca se mai lucreaza la imbunatatirea calitatii. Rugina la loganuri a aparut cam des la Phase II. Al meu Logan din 2004 n-are un punct de rugina, si nu o zic eu, o zic cei din service pe care ii bat la cap sa se uite dupa acele puncte ca sa le tratez. Chiar daca nu are multi km facuti, jumatate din ei sunt facuti pe drumuri de proasta calitate, merg destul de des pe drumuri forestiere si ma bucur ca nu mi-au cazut capetele de bara, bieletele, amortizoarele (nu inca ) doar scutul s-a slabit de 2 ori si facea o hodorogeala de te speriai. Per ansamblu la partea tehnica e de nota 9, la interior la plastice e de 6, prea slabe la calitate asta la Phase I, pt ca la Phase II au imbunatatit interiorul dar au mai facut rabat la calitatea asamblarii. Viitoarea masina daca nu o sa dispun de o suma mai mare de 10 000 de euro va fi tot o Dacie fie second-hand (Duster) fie noua ceva gen Prestige 1.6 16 valve. VW nu mi-as lua niciodata pt pretul piperat la piese, Ford la fel pt ca nu mi se par bine construite, as opta pt un Opel pt ca am cunoscut destul de bine niste modele de la ei si m-au impresionat cat de bine au fost facute.

      Comment


      • da,intr-adevar,dacia este o masina foarte fiabila,dar din pacate restu aspectelor lasa de dorit!atat rugina de la exterior,cat si plasticele care fac zgomot chiar din primii km facuti...si sa nu mai zic de restu!mi-as mai cumpara logan,in cazul in care va trebui sa circul mult cu el ( 100 000km/an ),l-as tine pana se termina garantia si atat!
        http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

        Comment


        • Am si eu un logan din 2006 1,5 dci varianta de 65 cp..pana acum nu am avut probleme cu injectoarele sau cu ceva la partea mecanica. Problema cu plasticele cred ca o are toata lumea cu ph1 mai ales cei cu diesel unde vibratiile sunt mai mari si zgomot mare...

          Comment


          • Nici nu mai ma plang de zgomote si rugina:1) gropi 2) pietrele sunt vinovate.Cand merg pe drum adevarat asfaltat frumos nu mai zdrangane absolut nimic.

            Comment


            • Probabil ca unul dintre motivele care fac diferenta intre felul cum este vazuta Dacia in Romania si in alte tari (Franta,Germania,etc) este tocmai faptul ca ei au drumuri de oameni normali. Pe soselele lor sigur nu se simt toate dezavantajele plasticelor ieftine din interior...asa cum se simte la noi)
              Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

              Comment


              • O solutie pentru sunetele deranjante este sa dati muzica mai tare nu recomand woofer pentru ca amplifica vibratiile de la tabla de proasta calitate dar poate ajuta sa sara rugina
                Experienţa este singurul lucru pe care il poţi obţine gratis” – Oscar Wilde
                În viaţă, joacă teatru numai cei care nu au nici un rol.

                Comment


                • logan din nou... am cu cel personal in curand 110.000.km fara probleme
                  deci : logan forever
                  Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                  Comment


                  • Logan cu 3 tichete rabla. NOUL Logan. Cel care va aparea. Dar numai dupa un an de la aparitie, sa-i rezolve proiectantii toate scaparile.
                    Am un var cu un A4 2.0 benzina. Orice fleac il costa de-l ustura. Deja ii face cu ochiul un MCV diesel.
                    Omul pana nu probeaza pe buzunarul lui diverse masini nu se invata. Abia apoi apreciaza Loganul la justa valoare: o masina cu toleranta mare la gropi si relativ ieftina la intretinut. Cine vrea ceva ieftin-ieftin de intretinut, sa-si ia bicicleta.
                    Last edited by mr.K; 27 April 2011, 15:27.

                    Comment


                    • Am logan de 4 ani si 110.000 km si urmatoarea masina as fi vrut sandero dci de 90cp.Insa am vazut pe forumul sandero ca se plang multi ca le intra apa in masina.Acum sunt in dubii.
                      MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                      Comment


                      • Originally posted by retro 590 View Post
                        Probabil ca unul dintre motivele care fac diferenta intre felul cum este vazuta Dacia in Romania si in alte tari (Franta,Germania,etc) este tocmai faptul ca ei au drumuri de oameni normali. Pe soselele lor sigur nu se simt toate dezavantajele plasticelor ieftine din interior...asa cum se simte la noi)
                        si drumurile reprezinta un motiv , dar nu se compara un logan facut pentru afara vu unul facut pentru Romania.......demonstrat

                        Comment


                        • Cand va veni momentul sa schimb masina cu siguranta nu voi mai lua nimic din gama Dacia, nici nu mai vreau asa ceva mi-a ajuns.
                          sigpic

                          Comment


                          • florine, ce s-a demonstrat? un mare *****, s-a demonstrat doar ca la aceiasi bani, un logan pt "afara" are mai putine dotari. crezi ca nea caisa de la scularie stie ce serie merge la export si care la import, sa lucreze mai cu grija? povesti de pe vremea impuscatului...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Originally posted by mamba View Post
                              Cand va veni momentul sa schimb masina cu siguranta nu voi mai lua nimic din gama Dacia, nici nu mai vreau asa ceva mi-a ajuns.
                              Vreun motiv anume?

                              Comment


                              • Originally posted by Seba View Post
                                florine, ce s-a demonstrat? un mare *****, s-a demonstrat doar ca la aceiasi bani, un logan pt "afara" are mai putine dotari. crezi ca nea caisa de la scularie stie ce serie merge la export si care la import, sa lucreze mai cu grija? povesti de pe vremea impuscatului...
                                cu siguranta se stiu masinile pentru export.....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google