Cati Dintre Voi Ar Mai Cumpara Logan?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce protejeaza ceara solida? Poate protejeaza vopseaua de razele ultraviolete si da luciu atat ca altceva nu vad ca ar face, sa nu-mi spui ca nu mai sare vopseaua de la loviturile pietrelor.

    Comment


    • Vopseaua mai sare. Nu si grundul pana la tabla.
      Am mai zis cred pe undeva, faza cu saritul vopselei nu justifica rugina aparuta. Tabla aia nu trebuie sa rugineasca instant doar pentru ca nu mai are pelicula de grund-vopsea-lac.

      Am in curte la socri o capota de porbagaj de Dacia 1310, productie 1995. Capota a fost abandonata de o cunostinta, fiind lovita si indoita tare, in zona butucului. Vopseaua e sarita binisor.
      Dupa 8 ani de cand e in curte (in ploaie, ca e folosita pentru blocarea unui acces la animale cand e nevoie ), tabla aia nu a ruginit decat foarte putin. Cine nu crede, cand mai ajung pe acolo, promit sa fac poze si sa le postez.

      Ceara apara vopseaua de ploile acide.

      Comment


      • am auzit ca vor sa fabrice noul logan pe platforma de fluence,ce ziceti??

        Comment


        • Io spun ca-i de bine. Poate fac si vreo Dacie pe platforma de Laguna 3, asta chiar ar fi de bine, dar probabil pretul nu ne-ar imbia sa o cumparam. Dacia sub 10 mii de euro se incadreaza numai daca-i de clasa mica. Cum au pus ceva metal in plus si a iesit MCV, gata pretul, se duce spre 14 mii de euro ala 90 CP diesel. Prea mult, parerea mea.

          Comment


          • Dar de ce la 15000 eur sh? Cu 15000 eur iti iei un golf 6 1.2 TSI sau mai pui 3000 eur si iti iei 1.4 TSI. si eu zic ca e destul de "premium". A fost doar o parere. Pentru lefurile noastre, Loganul e mai mult decat OK. Eu il am din 2007 si 50.000 km, fara niciun fel de probleme. Rugina... deh, am vazut cateva pete mici la aripile spate, dar nu cred ca e cazul sa ma mire. Numai bine

            Comment


            • Originally posted by ham04 View Post
              nu sustin ca e masina perfecta, nici o masina nu e perfecta, sunt multe capitole de imbunatatit si la logan cum ar fi antifonarea, materialele din interior, stabilitatea, confortul. Dar daca nu pui prea mult pret pe astea te satisface binisor si Loganul.

              Daca nu pui pret pe nimic te satisface si'o bicicleta. Dar cum bicicleta nu te apara de ploi, vant si nici nu poti cara cu ea ce cari cu masina - dai un ban in plus. Iar cand dai minim 6000 de euro din bani munciti de tine (teoretic), deja te cam intereseaza ce primesti de banii aia.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • mai degraba de la 16500 euro in sus costa 1.2 tsi

                Comment


                • Logan rules - 'low cost forever'

                  Originally posted by mojoMG View Post
                  Dar de ce la 15000 eur sh? Cu 15000 eur iti iei un golf 6 1.2 TSI sau mai pui 3000 eur si iti iei 1.4 TSI. si eu zic ca e destul de "premium".
                  E fain Golful nu zic, dar eu merg destul de des la drum lung cu 4 persoane si bagaje cat incape. Nu prea stiu cum te descurci cu portbagajul de Golf la o calatorie mai serioasa cu 4 oameni si bagaj. Degeaba trage motorul bine daca stai cu bagajul in brate.

                  In alta ordine de idei o revizie la Golf e 8-9 milioane pe cand una la Logan e 3 milioane. Eu zic ca e o diferenta mare la costurile de intretinere.

                  La 8 mii si ceva de euro pentru o masina noua, cu aer conditionat, cu portbagaj mare si fiabilitate decenta nu prea are rival Loganul. Poate Fiat Linea s-ar apropia dar si acela e un pic mai scump.
                  Logan GPL 1.4

                  Comment


                  • off. Pe forumul Fiat sa-i vedeti pe aia care-s membri pasionati conform clasificarii lor cat sunt de inversunati. Aia au descoperit cele mai multe probleme la Fiat-urile lor.

                    Citez: Uite, eu de exemplu, acum cateva minute am completat cu lichid de spalare parbriz si, surpriza: cand turnam am observat ca incepe sa curga pe la imbinarea dintre rezervor si conducta aceea de umplere. Ti se pare normal la 2365 de km? Mie nu!

                    Daca te uiti sub capota, la cum sunt facute imbinarile cablurilor electrice, vei vedea ca sunt in zona mufelor, benzi de izolat(care la prima vara puternica se vor desprinde). Arata a lucru de kkt, mai ales ca masina e noua. Sunt de asemenea pe cabluri niste tuburi flexibile care le imbraca. Ai vazut cum sunt, cum arata? Pai niste ieftinituri mai aiurea nici nu puteau pune. Spun chestiile astea pentru ca, la cum sunt facute, oricand poate intra la mufele respective picaturi de apa care sa puna cablurile in scurt.
                    E vorba de un Fiat Linea.
                    Vorbesc oamenii care le detin, nu noi care ne dam cu parerea.

                    Nu exista masini fara probleme. Cautati va rog pe forumul VW la Passat. va puneti mainile in cap.
                    Dar pe alti bani, asta e ideea. Mult mai multi.
                    Last edited by mr.K; 11 May 2011, 16:28.

                    Comment


                    • pai si pe forum la noi sunt destule necazuri cu loganisti care semnaleaza probleme si loganuri mai vechi si mai noi

                      Comment


                      • on topic: daca as mai avea bani doar de logan mi-as mai lua unu.
                        Nu sufar de nebunie, doar savurez fiecare moment al acesteia!!

                        Comment


                        • Originally posted by romeo-alex View Post
                          pai si pe forum la noi sunt destule necazuri cu loganisti care semnaleaza probleme si loganuri mai vechi si mai noi
                          Da, dar problemele la Logan implica un buget sensibil mai mic pentru reparatii, fata de alte marci.

                          Comment


                          • asta depinde de fiecare cati bani aloca ptr masina in caz de forta majora
                            la veniturile noastra si dotarile loganului suntem varza

                            Comment


                            • Romeo, spune-mi te rog ce dotari iti lipsesc la Logan?
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Cam asa ceva: esp, srs, airbaguri vreo 12 , incalzire scaune, sistem navigatie, climatronic, senzori ploaie, tractiune integrala cu alocare dinamica a puterii intre punti, cruise control, etc.
                                Astea sunt pe BMW, dar pretul e de vreo 3 ori mai mare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google