Cati Dintre Voi Ar Mai Cumpara Logan?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vreau si eu o parere super POZITIVA despre un diesel de la Logan "exemplu am DCI si am facut sute de mii de km si nu am avut probleme"
    Hai laudati-va Golanele ca am de gand sa iau un PH2 nou si ma documentez..
    https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

    Comment


    • nu-ti lua ph2...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • de ce..?! sunt mai bine facute decat ph1. mai ales dci-ul

        Comment


        • nu-ti lua dci in primul rand si in al doilea nu mai cumpara logan.cica asta "apune" si rasare altul mai trainic si mai frumos.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • Si ceva mai scump .
            http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

            Comment


            • Originally posted by margelatu View Post
              nu-ti lua dci in primul rand si in al doilea nu mai cumpara logan.cica asta "apune" si rasare altul mai trainic si mai frumos.
              Corect-unul mai frumos si doar atat deci, de la ESP luati-va gandul - Directorul gamei entry Renault: "Dacia nu are nevoie de ESP"
              Ceea ce afirma d-l Arnaud Deboeuf poate reprezenta unul din motivele pentru care nu mi-as mai lua Logan, dar nu e de ajuns, ramane de vazut daca vor mai aparea si alte motive pentru a-mi intari convingerea. Deocamdata, cel pe care-l am acum nu m-a dezamagit niciodata.

              N-am inteles niciodata de ce acest sistem nu este disponibil macar ca optional si se prefera in continuare sistemele de siguranta de la nivelul anilor '90-cine doreste il ia iar cine nu, nu - nu ti-l baga nimeni cu forta...

              Comment


              • Pe Lodgy este dar este opţional.
                Oricum, niste zgârciţi...
                http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                Comment


                • E aproape socant ce declara nenea ala...si are si o functie destul de importanta. Dupa el, ESP-ul nu e necesar pt platforma Logan, fiind prea stabila )) Daca mai sunt multi ca asta in Renault nu ma mira faptul de ce Dacia cam bate pasul pe loc si nu are salturi tehnologice remarcabile cum a avut Skoda.

                  Comment


                  • ionescu liviu, m-am referit strict la modelul Logan.

                    Comment


                    • Originally posted by cromatic View Post
                      corect-unul mai frumos si doar atat deci, de la esp luati-va gandul - directorul gamei entry renault: "dacia nu are nevoie de esp"
                      ceea ce afirma d-l arnaud deboeuf poate reprezenta unul din motivele pentru care nu mi-as mai lua logan [...]
                      cu toţii ne aşteptam ca lodgy să aibă esp în standard, deoarece normele europene obligau constructorii la acest lucru pentru toate modelele lansate după 1 noiembrie 2011. Dacia a "driblat" această obligativitate cu lodgy, omologând modelul încă din octombrie. Vestea bună este că sistemul este disponibil contracost pentru toate nivelurile de echipare şi toate motorizările. dacia se va conforma însă de acum, iar lodgy va fi ultimul model al mărcii fără esp în standard.
                      . . .
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • La cum sunt astia de la Renault de smecheri, cred ca si pe noul Logan, il vor face optional, sau poate l-au omologat deja inainte de 1 noiembrie 2011 )). Oricum noul Logan exista deja in teste chiar in Romania deci ramane de vazut cum va fi cu ESP-ul si cu alte "gadgeturi" pe masina

                        Comment


                        • Dupa 3 luni de asteptare, pe 22.11.2004 am primit Loganu'. 1.4 MPI. Luna trecuta am fost nevoit sa schimb un rulment pe spate. Mecanicul a facut ochii mari si mi-a zis: asta-i original! Nu stiu daca ii mai pot scoate bujiile, da' cat timp merge fara probleme....O data pe an schimb capetele de bara, deh, gropile... Nu am rugina deloc pe ea. Si sa nu uit, in decembrie mi-a murit bateria. Da, sigur ca as mai cumpara un Logan la fel, nu "chestiile" pe care le fabrica acum: mai scurte, mai usoare, tabla slab tratata, etc.

                          Comment


                          • Nu stiu ce ai vrut sa spui prin "chestii". Si era foarte interesant sa ne spui si noua cati kilometrii are.
                            Distributia ai facut-o?
                            http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                            Comment


                            • Pai nu e clar ce-a vrut sa spuna? - el are super Loganul de la momentul lansarii iar noi avem niste "chestii" mai scurte, mai usoare, cu tabla prost tratata si mai are in vedere si altele...

                              Comment


                              • din pacate are dreptate, eu am trecut prin logan model 2005-2006, 2008, 2010...alea pana in 2008 nici nu merita comparate cu joanghinele astea de fez deu
                                ndl, de curiozitate, i-ai schimbat luminile in bord? ala din 2006 avea 4 suruburi, 6 led-uri sub lcd. asta nou are 2 suruburi din 4, 4 led-uri sub lcd. portbagajul suna ca o conserva goala cand il inchizi. directia e muci din fabrica, ambreiajul e muci din fabrica. noroc cu motoarele, ca tin stacheta sus, sunt fiabile (de la dci85 in sus si benzinarele), doar electronica le mai joaca feste, dar aia nu e vina dacia, ci a alora care fac ecu injectie, recte siemens/conti/vdo.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google