Cati Dintre Voi Ar Mai Cumpara Logan?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Axy

    eu mi-as mai cumpara inca odata logan. foarte multumit de el la cei 185.000 km.

    Comment


    • Asa se aude mai bine motorul, ca la Ferrari.
      Lasati, e foarte buna masina, normal ca ne dorim si altceva mai bun, cand ne tine punga nu mai stam pe ganduri sau de vorba pe forum, facem achizitia fara discutii. Asa, teoretic......merge un Logan 1.6 16 V.

      Comment


      • capetii de bara si casetele de directie nu sunt din vina dacia. retarzii de la delphi cred ca le fac...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • seba dar plasticele din bord? maine fac o poza sa vezi cum s-a deplasat porcaria aia de plastic de la torpedou . eu merg cu farurile aprinse tot timpul si automat becul dinauntru sta aprins. daca te uiti atent, vezi ce am in torpedou. imi dardaie si maneta aia ce da scaunul in fata si in spate. cuiele de usi le-am schimbat, acu cel de la sofer iar scartie. greieri in bord sunt ca si la altii care am auzit. am schimbat playerul si se aude si de la ala la denivelari. sunt constient ca am dacie, sunt multimt de ea pana acu in privinta mecanicii ( motor, cutie) si a locului interor. dar nu mi se pare normal ca la 9000 euro aproape sa mi se intample astea, sa nu mai zic si bara fata si cea din spate care s-a lasat si alte defecte mici care arata foarte urat.
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • La firma unde lucrez avem 6 loganuri diesel.toate au peste 100000 si bineinteles forjate.pana acum nu au schimbat nimic la ele doar consumabile.motorina doar de la MOL,deci eu zic ca loganu este bun pt ca am optat si eu pt un logan,am 22000 fara nici o problema

            Comment


            • mai, uitati-va la ligheanele lu mareom, xp, dsign, virtualmansorin. au 5 ani, toate peste 100000km si nu cred ca au schimbat manere de la scaun, bolturi la usi...au zgomote normale pt o masina de varsta si kilometrajul ei. vreti sa nu mai scartaie, orientati-va spre masini noi sau aproape noi, dar 2 clase mai sus, gen laguna, passat, mondeo, seria3/5, vectra, c/d klasse, dar ma indoiesc ca si alea dupa 5 ani de acelesi drumuri, in acelasi stil, nu vor scartai din toate incheieturile.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Originally posted by Seba View Post
                capetii de bara .... nu sunt din vina dacia. retarzii de la delphi cred ca le fac...
                Si drumurile tot niste retarzi le fac. Ca daca le faceau oameni normali nu conta prea mult constructorul capetelor de bara.

                Cica e pe vine Logan 2 dar e din alta clasa si ca pret si ca dotari caz in care se poate sa spun pas. Mai ales cu salariul care-l am.
                Last edited by Cristi_LCD; 29 July 2010, 08:25.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • scire la semnatura ce am. dar daca acum ar trebui sa imi mai iau o masina - tot logan ar fi sau as ridica un pic stacheta- m-as baga la un duster. am avut ocazia sa merg cu unul in offroad si am vazut ce poate. mai sunt probleme dar cred ca dusterele care vor iesi peste un an nu vorm ai avea probleme. e cunoscut cand iese o serie nou de masini cam un an apar foarte multe probleme care nu au fsot prevazute in perioada de proiectare si testare. dar problemele sunt minore si care se pot rezolva
                  1.5 dc

                  Comment


                  • [QUOTE=Tudor;676663]seba dar plasticele din bord? maine fac o poza sa vezi cum s-a deplasat porcaria aia de plastic de la torpedou . eu merg cu farurile aprinse tot timpul si automat becul dinauntru sta aprins. daca te uiti atent, vezi ce am in torpedou. QUOTE]

                    Aia cu torpedoul e din seria "asa face toate dom'le". Chiar ma enerveaza si pe mine, am reglat usa de la torpedo la dealer pe garantie si degeaba, s-a lasat intr-o luna inapoi, asa ca am renuntat, ii mai dau cate un imbold dar nu sta decat 5 min lipita, becul din torpedo e vesnic aprins, asta e. Accesul la balamaua usii torpedo e destul de anevoios si demersul e inutil din cate vad.

                    Comment


                    • OFF: Pt. a elimina problema becului aprins din torpedo, am lipit cateva fasii, suprapuse, de "scoci" de hartie, pe usa torpedoului, in dreptul "intrerupatorului".
                      LE: e cam inestetic, dar se vede doar cand e usa deschisa... n'am stat sa elaborez ceva mai finut ca nu era cazul
                      Pe mine ma deranja noaptea ca din cauza denivelarilor drumului se misca usa aia si becul se tot aprindea/stingea.

                      ON: Mi'as lua un 16v nou sau un Duster dCi 4x4
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • tudor acum mai sunt de vina si drumurile noastre proaste nu masina iti zic eu. la munca am condus caddy, pasat, megan, cielo si iti spun eu ca la toate troncane cate ceva

                        Comment


                        • un vecin de al meu are un 1.1 si are peste 2000000 in regim de taxi.a schimbat capetii de bara si ambreiaju si nu are rugina cum zic altii

                          Comment


                          • 1.1 matiz? de cati ani are masina? masina aia a mers incontinuu? cu medie de 1000km/zi, ar trebui sa functioneze 10 ani in regim de 12h/zi...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • de cinci ani are masina.am sa-ti fac o poza cu kilometraju,ca vad ca tu contrazici pe toata lumea

                              1.4 am vrut sa zic.
                              Last edited by ovi30; 30 July 2010, 19:10. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • da,daca are 2 milioane de km in 5 ani,inseamna ca a facut in medie 1095 km in fiecare zi ceea ce,este posibil la un tir dar logan 1.4 mi se pare demn de dosarele x

                                mai ales fara nici o segmentare,mie mi se pare imposibil,poate doar daca a schimbat motorul de vreo 4-5 ori
                                Last edited by amitaf; 30 July 2010, 19:39. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google