Stergator Luneta Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stergator Luneta Logan

    Salut,

    Am si eu o intrebare mai funny dar avand in vedere ca tot ninge la noi in minunata urbe cred ca merge ...

    E vreo posibilitate sa montezi pe un Logan normal (nu MCV) stergator pentru luneta? A facut cineva o asa "tunare". Cat a costat?

    Multumesc,

    Marius

  • #2
    Nu poti face pentru ca nu poti gauri luneta...si daca te uiti la toate tipurile de masini care au stergator pe luneta sunt masini cu haion .
    Da si tu drumu la dezaburire luneta si ai scapat de problema.
    sigpic

    Comment


    • #3
      am vazut stergator luneta la sedan parca pe un octavia 2. nu stiu daca era pe optionale de la producator pus, sau aftermarket [later edit: nu, nici pe octavia nu pare sa mearga, dar sigur am vazut la un sedan]. dar ai nevoie de spatiu intre luneta si capota portbagaj unde sa montezi bratul stergatorului. la logan nu exista asa ceva. si nici pe portbagaj nu-l poti monta pentru ca nu-l mai poti deschide ulterior fara sa rupi bratul.

      ar merge eventual cumva tiganit pe plafon, dar trebuie mult coborat bratul incat sa calce pana pe luneta. asta ar fi interesant de vazut, nu stiu in schimb cat de estetic ar arata.
      Last edited by bro; 18 January 2010, 16:02.

      Comment


      • #4
        Bro, ai vazut bine..este optional la octavia inca de la prima varianta. Pe Logan nu cred ca se poate pune pentru ca nu se poate gauri luneta (sekurit) fara sa o spargi.
        Loc pentru motoras ar fi daca muti lampa de frana .

        Comment


        • #5
          octavia berlina are 2 variante: cu hayon sau...normal, ca loganu. Stergator are numai cea cu hayon.

          Comment


          • #6
            Tare as vrea sa vad si eu varianta cu portbagaj normal de la Octavia II

            Comment


            • #7
              Dupa o scurta documentare, vad ca am avut o tentativa de a induce lumea in eroare. Deci octavia e numai cu hayon

              Comment


              • #8
                din totdeauna octavia nu a avut varianta sedan.
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • #9
                  bun, acum ca am stabilit ca octavia are hayon, la logan cum montati stergatorul? ca vrea omul sa-si puna...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google