Piese Originale Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Piese Originale Logan

    Salut as vrea sa aflu(cred ca nu numai eu)niste magazine autorizate in care se vand piese originale de logan,si originale sa fie!
    Ex: mi-am luat un cap de bara si o bieleta originala cu sigla gen "viza ambalaj frumos de la un magazin autorizat care parea de incredere,le-am montat am mers 200 de km si a inceput sa trosneasca mai rau decat cel pe care tocmai il schimbasem, acum am aproape 3000 de km cu capul de bara in pricina si am senzatia ca va iesi din nuca de acolo,trosneste si cand iau de volan cateodata.
    Am fost la reprezentata sa intreb de curiozitate cat ar fii pretul unei bielete si unui cap de bara si cand am auzit pretul mai mai ca m-am enervat asa rau de parca m-a injurat cel de acolo.
    260 lei capul de bara - stanga
    160 lei bieleta - stanga
    Am fost in vitan,am fost sa intreb in mai multe magazine,dar deja numai am incredere in nimeni!
    Cred ca sunt multi altii care au patit cel putin la fel ca mine.
    Last edited by sorrin1; 28 February 2010, 15:55.

  • #2
    Daca esti din Bucuresti ar fi trebuit sa intrebi baietii de acolo .. pt ca eu as putea sa iti recomand un magazin din Ploiesti .. dar ce afacere faci ?

    Comment


    • #3
      sall de curad am schimbat si eu pt a-2-a oara capete de bara primele le-am inlocuit pe la 53000 km si nu am luat originale deoarece pretul e cam mare am optat pentru capete de bara ETC pretul este de 80 Ron unul singur adica 160 RON ambele mau tinut pana la 86000 km mai tineu mult si bine mi-au zis cei de la service cand le-am schimbat dar partea proasta este ca am avut un mic accident acuma 2 saptamani am derapat si am dat cu roata din stanga fata din plin intr-o bordura inalta si am reusit sa rup pivotul de pe stanga fata sa indoi bascula si sa scot planetara stanga din tripoda
      masina am luat-o pe platforma si am du-so la service acolo reparatia ma ajuns la 18 milioane:| Planetare stanga- dreapta noi deoarece dreapta batea de vreo 3 luni capete de bara noi noute deoarece cel din stanga s-a strambat bascula cu vivot nou pe stanga si pivot nou pe dreapta carenaj aripa stanga deoarece s-a spart indreptat si revopsit aripa stanga si aia s-a strambat ulei pentru cutie deoarece a curs cat a stat masina la locul incidentului pe la tripodasi geanta de tabla noua deoarece s-a strambat si aia. Acuma totul este ok masina merge super bine sunt multumit dar mi-a dat gaura in buget sa zic asa

      Comment


      • #4
        Originally posted by Bogdan_Petre View Post
        sall de curad am schimbat si eu pt a-2-a oara capete de bara primele le-am inlocuit pe la 53000 km si nu am luat originale deoarece pretul e cam mare am optat pentru capete de bara ETC pretul este de 80 Ron unul singur adica 160 RON ambele mau tinut pana la 86000 km mai tineu mult si bine mi-au zis cei de la service cand le-am schimbat dar partea proasta este ca am avut un mic accident acuma 2 saptamani am derapat si am dat cu roata din stanga fata din plin intr-o bordura inalta si am reusit sa rup pivotul de pe stanga fata sa indoi bascula si sa scot planetara stanga din tripoda
        masina am luat-o pe platforma si am du-so la service acolo reparatia ma ajuns la 18 milioane:| Planetare stanga- dreapta noi deoarece dreapta batea de vreo 3 luni capete de bara noi noute deoarece cel din stanga s-a strambat bascula cu vivot nou pe stanga si pivot nou pe dreapta carenaj aripa stanga deoarece s-a spart indreptat si revopsit aripa stanga si aia s-a strambat ulei pentru cutie deoarece a curs cat a stat masina la locul incidentului pe la tripodasi geanta de tabla noua deoarece s-a strambat si aia. Acuma totul este ok masina merge super bine sunt multumit dar mi-a dat gaura in buget sa zic asa
        Nu ai scapat tocmai rau in vedere cu ce ai schimbat.

        Originally posted by MihaitzaMCV View Post
        Daca esti din Bucuresti ar fi trebuit sa intrebi baietii de acolo .. pt ca eu as putea sa iti recomand un magazin din Ploiesti .. dar ce afacere faci ?
        Aici in bucuresti toata lumea spune ca are piese originale! Cred ca si de unde am luat eu capul de bara si bieleta au cateva originale si cateva turcesti.
        Dar deja sunt un caz fericit,daca ar fii sa schimb planetare,pivoti,bascule cred ca as fugi la dacia macar stiu ca sunt supra extra mega pret , dar am o garantie la montaj si la piese ca sunt originale.
        Last edited by sorrin1; 28 February 2010, 20:33. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          Capete de bara puteti cumpara Lemforder, sunt super bune dar si ceva mai scumpe (cred ca pe la 100-120 RON bucata - dar cred ca sunt peste astea de fabrica). Nu mai cautati de origine pe la diverse magazine de cartier, deoarece piesele de origine sunt vandute tot de service-uri (daca sunt originale). Piesele de origine au circuit inchis, adica doar in service-urile autorizate Dacia, deci cum a ajuns la cel din colt ?
          Last edited by SorinXp; 26 July 2010, 23:48.

          Comment


          • #6
            Cine te-a mintit ca sunt scumpe LEMFORDER-ul?...fata de 'cel de origine" la 160 ron buc.....e diferenta mare, nu mai zic si calitativ.Trebuia sa dai un search, si aflai mai multe detalii, in legatura cu piesele de origine si piesele de producator. AICI alte detalii
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google