Negociere Pret Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Negociere Pret Logan

    Salut tuturor !

    As dori sa achizitionez un Logan Laureat,culoarea alba,motorizare 1.2/16V,fara optionale in plus si prin Programul Rabla,cu 3 vouchere.
    Pretul lui de catalog ar fi 8150 Euro.
    Daca socotesc ca trebuie sa cumpar 2 vouchere(al 3-lea il obtin cand predau masina mea veche de 20 de ani),la pretul total de 3000 RON,atunci as ajunge la pretul de 6000 Euro+taxa de poluare.
    Pana acum n-am stiut ca se pot negocia la cumpararea unui vehicul nou(daca n-am cumparat unul...)

    Intrebarea mea este ,cat sau ce se poate negocia ,cu dealerul din acest pret ?

    Multumesc mult pentru ajutor si sfaturi !

  • #2
    Daca vrei o masina "proaspata" produsa cu maxim doua saptamani inainte sa te urci tu in ea, nu prea ai ce sa negociezi.
    De negociat poate veni vorba in cazul in care vrei o masina nerulata (care practic e noua, cu 0 km) dar care este pe stoc si nu a fost vanduta de n luni, poate depasi chiar si un an.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #3
      Nu ai ce negocieri sa faci,asa am incercat si eu.
      O sa ai din start reducerile de la rabla 2700 euro + 100 euro de la Dacia (daca luai Prestige primeai 300 euro) + Garantia extinsa 12 luni pe gratis,tot de la Dacia.
      Uite partea cu pretul din bonul meu de comanda:
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Daca ai spirit de convingere poti negocia "maruntisuri" de genul: covorase, aparatori de noroi, etc. Sunt anumiti dealeri la care merge "figura".

        P.S. Recunosc ca ceea ce am spus e din auzite de la altii nu din vazute dar e plauzibil. Ideal ar fi daca ai prinde o promotie de genul garantie extinsa gratuita.
        Last edited by Cristi_LCD; 9 April 2010, 14:30.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • #5
          Nu cred ca o sa se lipeasca nici de alea

          Comment


          • #6
            Daca-i putin tupeist si bun de gura de ce nu? Succesul e mai mare daca sunt cel putin 2 dealeri in acelasi oras cum este cazul Bucurestiului ca-i poti "santaja" ca te duci la concurenta.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #7
              Luna asta se acorda si garantie extinsa,cum a fost si luna trecuta
              + ca daca iei un model dupa stoc din 2009 primesti o reducere de 300 de euro parca.

              Comment


              • #8
                trebuie sa fii bun de gura si poate poate iti ese ceva. am mai auzit cazuri.

                Comment


                • #9
                  Maxim 10% din valoarea lui, insa slabe sanse, caci Loganul se cam vinde. Daca era Jaguar, primeai si 15%.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Cezar View Post
                    Maxim 10% din valoarea lui, insa slabe sanse, caci Loganul se cam vinde. Daca era Jaguar, primeai si 15%.
                    Atunci,cred ca-mi cumpar Jaguar...glumeam,desigur !

                    Deci,intr-un oras mic, precum Oradea,n-am nicio sansa.
                    Masina am s-o cumpar prin luna iunie; poate se iveste o oferta de vara,pe atunci.

                    Comment


                    • #11
                      ce au pe stoc sunt de anul trecut si sunt chele si nici taxa de poluare nu platesti.......

                      Comment


                      • #12
                        mariuSEL Informeaza-te inainte sa postezi.
                        Numai aberatii,vai ...
                        Masinile dupa stoc nu sunt "chele",sau pot fii,daca au fost comandate si nu s-au mai cumparat.
                        Taxa de poluare = taxa de prima inmatriculare , care se plateste !!

                        Comment


                        • #13
                          Eu nu am negociat nimica si am primt cvorase gratis dar asta se intampla in noiembrie 2007!

                          Comment


                          • #14
                            erau alte timpuri atunci!

                            Comment


                            • #15
                              Eu am incercat sa negociez covorasele gratis in 2008 dar nici nu au vrut sa auda de asa ceva: MAVEXIM TARGOVISTE! Nici nu m-au vazut la culoare de-atunci!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google