O Mana De Ajutor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O Mana De Ajutor

    Salutare! Acum vre'o saptamana si ceva m-a lovit un destept... Masina inmatriculata pe spania chestii d'astea.. Ca am obraz(din pacate) nu am mers la politie pt. ca era neacordare de prioritate.. Mi-a dat omu' 1000 ron avans... am bagat masina in service, iar acum nu mai dau de el sa-mi recuperez restul de bani... Am talonul de la masina lui dar nu stiu cum Dumnezeu sa fac sa-l gasesc.. M9425YX-> nr. de inmatriculare.. stiu ca sta undeva pe sos. Pantelimon.. daca vedeti masina asta 0735.799.119(Costi)

  • #2
    Mare greseala ai facut. Trebuia sa iei numar de telefon, adresa si toate datele, daca nu ai vrut sa mergi la politie, pentru a fi sigur ca dai de el.

    Comment


    • #3
      Acum nu mai poti sa apelezi la politie,sau poti dar vei ramane fara permis pentru ca nu ai anuntat accidentul.Nu trebuia sa accepti sa iei bani de la el de 2 ori.Ori toti o data ori la politie.

      Comment


      • #4
        poti inca merge la politie. de obicei cand mergi la ei sa constate un accident [masina gasita lovita in parcare] te intreaba daca stii cine ti-a lovit-o si daca nu stii si aflii sa-i anunti.

        le spui politistilor ca te-ai inteles cu vinovatul sa faceti constatarea la asiguratorul RCA [cum mai nou poti face] si ti-a tras clapa, dar ai talonul lui. poate sa spuna el mai apoi orice, odata ce e vinovat de accident degeaba.

        Comment


        • #5
          Da,dar trebuie sa faca dovada ca a avut masina lovita in cursul zilei de ieri,insa el deja a dus-o in service!

          Comment


          • #6
            a, da. n-am fost atent la aspectul asta. daca mergi la politie, ii bagi la penal pe cei de la service.

            ramane doar sa mai incerci sa contactezi vinovatul, ori ramai cu paguba.

            e vreo sansa ca tipul cu numere de spania sa-si fi inmatriculat deja masina pe romania cu ceva pile [deci fara talonul original al masinii] si sa nu-i mai trebuiasca talonul de spania? ca atunci n-o sa-l mai vada in veci.
            Last edited by bro; 21 April 2010, 12:15.

            Comment


            • #7
              Pai si ce daca l-a bagat deja in service? De ieri pana azi nu i s-a facut inca nimic.
              Scoti masina din service, te duci cu ea la politie si zici cum zicea bro. Sa faca ei rost de om. NU vor face ei investigatii la toate serviceurile din oras ca sa alfe daca tu lai mai bagat de atunci in service sau ba.
              Daca dau ei de om, ai negat faptul ca ai acceptat bani de la el si rezolvi astfel.

              Comment


              • #8
                DaniD accidentul s-a petrecut acum o saptamana!

                Comment


                • #9
                  cam nasol....sa inteleg ca nu ai casco?e dauna mare?

                  Comment


                  • #10
                    Tot in aceeasi zona m-a lovit un bmw si am ajuns la politie degeaba.(numere false)
                    AC/DC- RIDE ON

                    Comment


                    • #11
                      oameni... ce sa zic... i'm happy.. m-a sunat omu' ma duc sa ma vad cu el sa-mi dea restul de bani. a zis i s-a stricat telefonul astea 2 zile cat l-a avut inchis sau ceva de gen... "Am fugeat"......

                      Comment


                      • #12
                        ce masina ce culoare?
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • #13
                          Bravo!
                          Bafta cu masina,sa pui si niste poze dupa reparatie

                          Comment


                          • #14
                            Ah, ok

                            Bafta cu omu si la reparat.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google