Dacia HAMSTER?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia HAMSTER?

    AICI am gasit noul proiect Dacia-Renault! Este interesant, doar ca numele ma face sa rad...

  • #2
    bai asta e sandero 4x4
    Numele ala il pot adauga si eu in paint...gen Dacia Mangusta

    Comment


    • #3
      Numai rade ca razi degeaba. Unde ai vazut tu sandero 4X4? Nici macar stepway nu e 4X4. In plus cea de aici e electrica si vad ca are alte stopuri pe spate(poate o fi colant dar n-as crede) Deci e un prototip, produs de universitatea din Pitesti.

      Comment


      • #4
        4wd din cate stiu .. inseamna 4 wheel's drive Din cate imi dau seama in spate are un motor electric care actioneaza rotile spate..iar in fata probabil o un motor termic+electric
        Si pare ca e colant in spate...gen golf
        Last edited by Loganu; 14 June 2010, 17:30.

        Comment


        • #5
          frumos , imi place ideea... succese celor de la DACIA
          sigpic
          Experienta in asigurari de peste 5 ani.

          Comment


          • #6
            Sa fie succes, da cum dracu sa numesti o masina HAMSTER?

            Comment


            • #7
              nu e vorba de un proiect dacia. e o lucrare de diploma daca vreti- un proiect universitar. nu se va produce niciodata asa ceva, desi e o idee foarte buna.

              Comment


              • #8
                Frumusel Hamsterul )
                b 89 plk

                Comment


                • #9
                  Un hamster prafuit ;)

                  Comment


                  • #10
                    arata la fel ca un sandero
                    spatele difera putin...astia vor sa o fabrice in serie ??

                    Comment


                    • #11
                      Acest "Dacia Hamster" nu este altceva decat un proiect universitar. Eu personal, l-am vazut pe viu in exact aceleasi ipostaze in care apare in poze. Unul din profesorii coordonatori ne-a rugat frumos si insistent pe noi cei care am vazut acest proiect sa nu facem poze si sa le postam pe net. Vor aparea tot soiul de comentarii gen "Dacia pregateste un nou model...". E doar un proiect care nu va deveni realitate.
                      Dar deh, poti sa te pui cu nesimtirea unora ??

                      Comment


                      • #12
                        Pai am vazut ca au inceput ceva pe la puntea spate, sau e trucata?

                        Comment


                        • #13
                          si cei de acolo chiar credeau ca nu va face nimeni poze si nu le va posta pe net ?!

                          probabil au uitat ca traiesc (in viitor cu taierile astea de la guvernul boc...doar vor supravietui) in romania-tara unde toti vor sa aibe "faima" ca daca ai postat niste imagini pe net, imagini care in prealabil niste oameni care au muncit la acest proiect teau rugat sa nu o faci esti foarte tare...


                          costi.88 pentru ca nu ai facut'o desi puteai

                          Comment


                          • #14
                            chiar hamster mic
                            SRF TARGOVISTE

                            Comment


                            • #15
                              @vasile78, ce se vede in poze e complet real. Puntea spate nu este trucata. Este puntea originala de Sandero la care s-au montat planetare pentru tractiunea pe puntea spate. Nu stiu ce adaptari s-au facut in vederea montarii acelor planetare. Rotile spate sunt antrenate de un motor electric amplasat deasupra puntii. E vorba de un sistem similar (desigur, mult mai rudimentar) cu Lexus RX 400h unde puntea spate e antrenata de un motor electric separat.

                              @vev3ritz01, macar daca cel care a postat pozele pe internet a avut ceva de castigat de urma asta... A postat si el pozele pe *********.ro, de acolo le-a preluat Promotor si asa toata tevatura asta.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google