Toate Daciile Vor Avea Motorizari Euro 5!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Asa e ma gandeam la cel de la 'pejo'.

    Comment


    • #32
      renault face, are in teste 1.6 diesel care il va inlocui pe cel de 1.9 130CP, si se pare ca va avea 120(sau poate 130); cel de 2 fiind la 150 si 175

      Comment


      • #33
        Vad ca au modificat si raportul de compresie la 1.6 16v de la 9,8:1 acum e 9,5:1 , deci tot mai rau... in loc sa primesca ceva in plus ei iau si din ce era... cand o fi euro 6 parca vad ca o sa ajunga sa faca 0-100km in 12 sau 13 secunde... Daca asta stiu cei de la Dacia masina verde= lesinata...

        Comment


        • #34
          sunt fericit ca am 1.6 16v euro 4

          Comment


          • #35
            si eu, si eu!

            Comment


            • #36
              sunt fericit ca am 1.2 16v euro5 .

              Comment


              • #37
                Sa vedeti ce fain o sa fie de aia care au fap.Majoritatea se plang ca au belele cu astfel de motoare.Cica nu o sa mai vedem funingine la fundul unui logan dci.Alti bani pentru reparatii la un dci.

                Producatorul Renault (pentru gama renault pe care este montat FAP)recomanda pentru regenerare rularea constanta in treapta corespunzatoare la anumite viteze in functie de cilindree: 1,5 dci – 40 km/h, 1,9 dci si 2,0 dci – 60km/h, pentru celelalte motorizari – 80km/h pe o distanta cuprinsa intre 30-60 km.
                Attached Files
                Last edited by @nvidia; 14 December 2010, 16:26.

                Comment


                • #38
                  Adică să mergi 30-60 de km cu 40 la oră? Vai vai vai...măcar de era un 60, că puteai să iei DN67 între Rm. Vâlcea şi Tg. Jiu, sunt numai sate d-alea care se termină unul când începe următorul.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by aleXpeed View Post
                    Asa da, cel mai economic Logan banuiam eu ca va fi 1.2 16v GPL, bine ca il vor baga in productie, sa ne asteptam ca de la 1 ianuarie 2011 (cand toate masinile noi fabricate in U.E. vor avea euro 5) sa il scoata din productie pe 1.4 MPI? Cu 1.6 MPI oare ce vor face?
                    Cred ca batranele 1.4 si 1.6MPI vor disparea, vor ramane doar cele cu 4 supape/cilindru

                    Comment


                    • #40
                      Pai 1.6 mpi ramane pe paleta,doar ca ramane cu mai putini ponei...deocamdata.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google