nelamurire calculator de bord

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nelamurire calculator de bord

    stiati ca daca apasati pe butonul de la bord unde vedeti km parcursi,fara contact pus ,si tinand apasat dupa care puneti contactul creste vitezometrul si turometrul la 200 respectiv 70 dupa care scade.
    Nelamurirea mea este ca in momentul cand pun contactul tinand apasat pe buton imi apare 7102.stie cineva ce reprezinta?

  • #2
    Originally posted by empire_razya View Post
    stiati ca daca apasati pe butonul de la bord unde vedeti km parcursi,fara contact pus ,si tinand apasat dupa care puneti contactul creste vitezometrul si turometrul la 200 respectiv 70 dupa care scade.
    Nelamurirea mea este ca in momentul cand pun contactul tinand apasat pe buton imi apare 7102.stie cineva ce reprezinta?
    este versiunea de soft
    sigpic

    Comment


    • #3
      si eu ma speriasem crezand ca are masina mai multi km,cu toate ca am luat-o noua

      Comment


      • #4
        Originally posted by empire_razya View Post
        si eu ma speriasem crezand ca are masina mai multi km,cu toate ca am luat-o noua
        nu ai de ce sa te sperii
        sigpic

        Comment


        • #5
          am vazut ca iti arata si cantitatea de combustibil.iti mai arata si altceva?

          Comment


          • #6
            da, dtc-urile. adica acele coduri de eroare ale ecu injectie. o sa-ti arate lipsa presiune ulei ceva de genul ---0h- sau pe-aproape.din cauza ca ecu e alimentat si nu exista presiune hidraulica. daca il lasi in starea respectiva mai mult timp, eroarea va deveni activa, dar dupa 20 de km se va sterge singura...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              Mai iti arata si erori la circuitul de racire, respectiv la termostat.
              Eroarea apare cu ----to----, ceva de genul si daca apare dupa un reset cu motorul cald, e o probelma.

              Aici mai multe detalii si tot aici se inchide.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google