Dacia Pregăteşte Un Nou Logan: X52, Gata în 2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by CriSTI68 View Post
    orice ar scoate renault sub marca dacia va fi ceva din categoria costuri reduse si putin hidios, si cu motorizarile bine cunoscute care nu depasesc 1.6/110cp exemplu de luat de la duster, Daca ar vrea sa scoata ceva dupa cum se vorbeste ar fi fabricat un limited edition dupa Duster Concept. Oricum va fi o masina low cost la preturi destuli de marisoare.

    parca mai anuntase ca vor sa scoata un sandero cc
    Cine anuntase?

    Comment


    • #32
      Nimeni ... Absolut nimeni
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • #33
        bai soferii lui peste prajit dacia va scoate proiectulx52 o masina mai mica pentru oras motor de980cc in trei cilindrii.

        Comment


        • #34
          Esti foarte bine documentat vad ... Din ce deslusesc spui ca X52 va fi o masina de oras ? De-asta micuta asa ?
          9! 9! 9!
          sigpic

          Comment


          • #35
            Originally posted by JREwing View Post
            Au anuntat si la stiri, ca noul Logan (din 2012) va fi un soi de mix intre Ford Focus, Renault Fluence si Chevrolet Cruze, ......................
            Deci ceva...un soi de...imbarligatura
            Inuman.

            PS: cum a zis si idiotu' ala (francez parca) de la Dacia despre Duster ''un fel de SUV''

            Comment


            • #36
              Originally posted by florinell View Post
              bai soferii lui peste prajit dacia va scoate proiectulx52 o masina mai mica pentru oras motor de980cc in trei cilindrii.
              jura-te sa te credem,ca ,deh esti din Mioveni!
              asta cu soferii prajiti cu peste cred ca e de bine,ca vad ca inca nu te-a jignit nimeni ......

              Comment


              • #37
                Habar n-are de ce vorbeste ... Arunca post in vant si stie si el doua cifre ... cinci si doi ... cinzecisidoi adica ... Peste prajit
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • #38
                  eu am auzit ca uzina din mioveni pregateste o surpriza colosala....scoate o limuzina cu care sa inchida gura nemtilor cu S600 -le si 760-u lor si mai vor sa faca o garnitura de metrou(xy33-este codul ei) care sa faca legatura intre mioveni si pitesti!designul ei este inspirat de la noul koleos!

                  de unde le scoateti fratilor....am impresia ca lucrati la OTV macar part-time(unii dintre voi!)


                  acest post este un pamflet,a se trata ca atare!

                  Comment


                  • #39
                    dacia city se stie de ea. 5000 de eruo full adica ac si geam electric si ceva airbaguri. daca e mare cat matizu' o sa se umple bucurestiu'

                    Comment


                    • #40
                      X52 va inlocui X90, si vor fi derivate cum a fost berlina, break, sandero...
                      Nu este nici mica nici mare, putin mai "alunecoasa" decat X90.
                      Cam atat deocamdata.
                      Referitor la "pestele prajit" din Mioveni...

                      Comment


                      • #41
                        Salutare,

                        Ghiciti ce! La fel cum a fost cu Dusteru' care daca mai tineti bine minte trebuia sa iasa tot in 2012, a iesit ghici ce! in 2010; loganu' facelift trebuia sa iasa in 2011...teapa, a iesit in 2009...si mai stiu din sursa sigura de la Dacia Pitesti ca iese modelu' COUPE, bineinteles 2 usi/city car...sper sa nu consume mult si pun pariu ca va fi gata pe la jumau' lu' 2011.

                        Acum nah.....zic si eu nu dau cu paru'....oricum cred ca loganu e "jmecher" rau pt tara asta si tot ce zace in ea....daca ar fi toti soferi sa faca cu Loganu' ce am vazut eu ca se poate face ...

                        Comment


                        • #42
                          X52 este codul proiectului ce va inlocui gama LOGAN, adica se vor inlocui berlina, Sandero si MCV (apropo noul break X52 va avea hayon si nu usi duble ca MCV)

                          Si, spre surprinderea multora, vor avea motorizari benzina turbo , dar din pacate nu sport.

                          Adica un benzinar de 3 cilindri de pana intr-un litru, ce va scoate 100 CP +/-

                          lucrez in cadrul acestui proiect

                          Comment


                          • #43
                            acolo sa vezi chiptuning... la turbo poti scoate un plus de 30% in putere/cuplu.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #44
                              Nu te contrazic dar din auzite cica Sandero mai ramane un pic in productie dupa ce se termina cu Loganul. E si logic pentru ca trebuie sa aiba un very low-cost in productie.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • #45
                                photoshop cred eu am auzit ca scoate un model 1.2 l, dar super echipar ciar si cu incalzire in scaune

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google