Dacia Pregăteşte Un Nou Logan: X52, Gata în 2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Au declarat ca doar optimizeaza motorizarile actuale. Asa ca 1,4 si 1,6 MPI 8v rulzz . Motoare nemuritoare ce mai .
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #17
      Deci daca nu vor avea toate motoarele 16v sa nici nu scoata modelul nou. Gabarit mai mare=consum mai mare si degeaba 90cp la motorul actual 1.4 daca creste si greutatea.
      Oricum sa fie, asteptam cu nerabdare

      Comment


      • #18
        arata bine! dar parca seamana prea mult cu fluence.
        fara

        Comment


        • #19
          Deci se poate.Logan continuat cu Sandero,Duster...eu cred ca Dacia o sa mearga foarte bine in continuare.Frumos modelul din poza.S vedem ce o sa iasa.
          Iara m-am culcat tarziu...

          Comment


          • #20
            Frumos modelul, asteptam cu nerabdare lansarea
            My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

            Comment


            • #21
              mda..arata bine in poza aia...da cred ca o sa ii mai taie din design...si parca bate spre fluence...cum zice si spanu asa mi se pare mie...
              Keep It Real! Keep It Simple!
              sigpic

              Comment


              • #22
                Poza aia probabil e facuta de unii de la o revista, poate au anticipat design-ul poate nu... Trebuie neaparat ca DACIA sa lase prostiile cum ca ar reutiliza motoarele actuale si sa ofere ca optiuni diesel-ul de 110 CP si benzina turbo de 1.4/130 CP pentru echiparea de varf.

                Comment


                • #23
                  Astia nu stiu ce sa mai minta.Au luat un Fluence i-au marit grila,au schimbat stopurile si gata,noul Logan in 2012.
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    benzina turbo nu va fi prea curand la Dacia pentru ca segmentul de piata este low cost , low price cum vreti sa ii spuneti deci ca atare un plan de revizii la 20mii km(benzina) . ori la un motor benzen supraalimentat e musai o revizie la 10.000km (7500km sa fiu mai exact la marea majoritate) . daca ei au ca target tot segmentul loganului actual e clar ca nu va exista 1.4 tce 130cp.

                    Comment


                    • #25
                      poza cu viitorul model arata foarte bine => renault fluence.. si as fi tentat sa cumpar o astfel de masina dar sa ii mai modifice si plasticul de la interior ... sa arate mai bine.. un pic de finete ..

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by dan_sparco View Post
                        cred ca despre masina asta e vb
                        Asa au aparut poze si cu Duster...si de fapt niciuna nu arata realitatea...
                        Care sunteti curiosi ia vedeti "pozele spy" din prima jumatate a lui 2008 cu Duster si comparatile cu Dusterul de la Dacia.
                        Daca seamana vreuna ma inscriu in "Trabant club".

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by catalin27182 View Post
                          Poza aia probabil e facuta de unii de la o revista, poate au anticipat design-ul poate nu... Trebuie neaparat ca DACIA sa lase prostiile cum ca ar reutiliza motoarele actuale si sa ofere ca optiuni diesel-ul de 110 CP si benzina turbo de 1.4/130 CP pentru echiparea de varf.
                          Ar fii capabili DACIA sa scoata 130 cp dintr-un motor 1.4 benzina ?

                          Comment


                          • #28
                            DACIA nu scoate nimic...Renault scoate.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #29
                              orice ar scoate renault sub marca dacia va fi ceva din categoria costuri reduse si putin hidios, si cu motorizarile bine cunoscute care nu depasesc 1.6/110cp exemplu de luat de la duster, Daca ar vrea sa scoata ceva dupa cum se vorbeste ar fi fabricat un limited edition dupa Duster Concept. Oricum va fi o masina low cost la preturi destuli de marisoare.

                              parca mai anuntase ca vor sa scoata un sandero cc
                              Logan by Renault Pure Blood
                              Nothing beats Low Cost

                              Comment


                              • #30
                                trebuie sa fii un constructor prea bazat din punct de vedere material sa proiectezi si sa fabrici un limited edition doar de dragul artei...se zvonise ca toate motoarele Dacia vor fi 16v,cele 8v vor fi scoase din productie,1.2 16v 75cp, 1.4 16v 100cp ,1.6 16v 110cp si poate cine stie,varf de gama 1.4 tce 130 cp.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google