Se schimba nr. de km de revizie?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ce repede se propaga informatia...
    Stiam de acum 2 zile, dar am uitat sa postez.:d

    Asta o sa fie valabila inca de luna viitoare.
    Nu s-a imbunatatit nimic la motoare, e o prostie ce zic ei. Motoarele au ramas la fel, dar si-au dat si ei seama ca vine lumea prea des la revizie si au zis sa le mai rareasca putin, sa fie intretinerea mai ieftina.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Chiar azi au trecut pe langa mine 2 Logan Pick up....pana sa ma dezmeticesc eu si sa scot tel. pt. o poza...au si disparut!
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #18
        Deci pana la urma e o strategie de marketing sa zica lumea ca e mai ieftin de intretinut. La fel cum a fost cand au scos consumul instantaneu de pe CB.

        Comment


        • #19
          Daca au lasat clauza cu revizia la un an daca nu faci km respectivi, tot aia e pentru ei. Ca multi nu fac km aia intr-un an.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            masinile din fabrica cu ce ulei vin? mineral - 15w-30?

            Comment


            • #21
              dacia oil e semisintetic. nici un mineral nu rezista 15000km. a mea a avut 5w30, ceea ce mi-au pus si la cele doua revizii avute intre timp
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #22
                la asta ma gandeam si eu ca n-ar fi rezistat 15.000dci/20.000mpi

                Comment


                • #23
                  Originally posted by razvanypo View Post
                  e absurda treaba asta cum sa schimb uleiul la 20.000? nu as face asta niciodata asta la masina mea,daca era pe firma puteam sa schimb uleiul si la 30.000 nu ma interesa,dar la a mea schimbu il fac din 10 in 10 mii.in schimb garantez ca viata motorului va scadea pt ca trebuie un ulei foarte bun sa tina atatia km,trebuie un ulei sa se arda mai greu si nu cred eu ca elf sau dacia oil este chiar asa calitativ
                  da....dar la renault ce crezi ca baga ,ma baiatule?unisol?....baga elf...iar reviziile.......si nu am auzit nimeni sa se planga ca si-a busit motorul de renault din cauza ca uleiul era prost.....tie chiar ti se pare atat de ieftin sa pui un excelium 5w40? inseamna ca tu tre sa fii in forumul de mertane sau bmw-uri....''bastanule'' care esti....

                  Comment


                  • #24
                    elfu e foarte bun ... problema e ca unele service-uri nu au, sau prefera sa-ti bage dacia etc... nu zic ca dacia e floriol, dar viata lui maxima e cam pana la 15.000 ... si nu se merita sa tragi de el pana la max.

                    Comment


                    • #25
                      mie unul imi place loganul pik-up , l-am vazut pe site...dacia cred ca o sa fie mult mai bun ca vechiul papuc
                      sigpic Alexandria

                      Comment


                      • #26
                        mie tot dacia oil 10w40 miau bagat la prima revizie,
                        dar nu a sunat nimeni la vocea clientului? sa intrebe daca este adevarata faza cu 15 mi pt diesel si 20 la benzinar ?
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by adrianixx View Post
                          da....dar la renault ce crezi ca baga ,ma baiatule?unisol?....baga elf...iar reviziile.......si nu am auzit nimeni sa se planga ca si-a busit motorul de renault din cauza ca uleiul era prost.....tie chiar ti se pare atat de ieftin sa pui un excelium 5w40? inseamna ca tu tre sa fii in forumul de mertane sau bmw-uri....''bastanule'' care esti....
                          Dar ce esti asa agitat mai "baiete"? esti cumva patron la ELF? ca nu inteleg ce sari asa.in primul rand mi am spus parerea si in al doilea bag Castrol pt ca este masina mea cumparata din banii mei si nu vreau sa mi bat joc de ea,asa ca incearca sa discuti civilizat
                          Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by boris View Post
                            dar nu a sunat nimeni la vocea clientului? sa intrebe daca este adevarata faza cu 15 mi pt diesel si 20 la benzinar ?
                            E adevarata. Si de azi a inceput. Deci cei care achizitioneaza masini incepand de azi inclusiv, vor avea alte intervale la revizii.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #29
                              mie mi s-a spus de la service ca trebuie pus doar ulei de la dacia , altfel se pierde garantia
                              eu am avut o supernova si ii puneam castrol magnatec 10w4o ....dar mergea foarte bine
                              iar alti prieteni cu aceleasi masini care puneau ulei dacia...cam au avut probleme
                              asa ca nu stiu cum sa fac la primul scimb de ulei
                              sigpic Alexandria

                              Comment


                              • #30
                                Astazi am ridicat masina si revizia este la 20 dar nu mai mult de 1 an. Putin probabil sa fac 20000 de km in mai putin de un an. Primul schimb de ulei mi-au spus ce e bine sa-l fac la 5000.
                                Logan Prestige 1.6 16v - gri comete

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google