Probleme cu leasingul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Aia era o mugitoare, a plecat fara sa lase in grija cuiva clientii de la care nu mai trebuiau luati bani...
    Dupa sase luni, am mai luat un Logan in leasing de la aceeasi firma pentru socrul meu, criza incepuse, asa ca am intrat in show room, am salutat-o pe mugitoare (era la primul birou) si m-am dus la alt consilier, de la care am si luat masina in 5 zile de pa stock, mi-a adus-o de la Suceava...
    Pacat de firma ca tine tot felul de angajati, primele 3 masini le-am luat de la niste oameni care au facut tot posibilul sa ma convinga sa cumpar...

    Comment


    • #17
      Eu cand am luat masina erau doi agenti de vanzare si am cazut o tabla unde era scris cate masin a vandut fiecare dintre ei si era pus sa vada clientul panoul !

      Comment


      • #18
        Am achiatat masina integral la 1 aprilie si tot sun la leasing sa imi trimita actele sa pot inmatricula masina pe numele meu si asigurare RCA mai am pana in 30 aprilie iar in momentul in care o inmatriculez pe numele meu trebuie facut RCA pe noul proprietat si tot sun la Impuls Leasing Romania si imi zice sa am rabdare ca sunt multi clienti ce ma sfatuiti sa fac ?

        Comment


        • #19
          PT. un logan 1.6 luat prin RCI Leasing aveti idee cit e RCA pe 2010 la omniasig? Trece de 1000 ron?

          Comment


          • #20
            Maxim 600 ron ca s-a introdus noua lege bonus mal sau cu ii zice !

            Comment


            • #21
              Esti sigur raducu ca anul trecut am dat 800 ron si intradevar nu am avut nici un incident.

              Comment


              • #22
                da asa este vreo 600 ron, depinde de varsta ta , vechimea permisului ....
                si mie mi-a venit 540 ron pe 2010, fata de 780 ron pe 2009, ce ne-ar fi jecmanit ei daca nu era legea asta cu bonus malus, ehe....!

                Comment


                • #23
                  Dar la leasing nu m-au intrebat de cind am permisul cind am cumparat masina. Oricum decind am masina luata de la ei (2 ani) nu am avut nici un incident.

                  Comment


                  • #24
                    da nu stiu daca si vechimea permisului, dar oricum nu o sa fie cat vroiau ei 1500 ron

                    Comment


                    • #25
                      E un lucru pozitiv.... oricum va tin la curent ca trebuie sa primesc factura prin iunie si ma gindeam sa-mi pun niste bani deoparte pentru rca ca sa nu am surprize. Oricum ceea ce fac cei de la RCI cu asigurarea RCA este hotie la drumu mare. Spun asta deoarece am vazut firme care aveau masini luate in leasing si plateau rca 420 ron.

                      Comment


                      • #26
                        Eu am leasing tot la RCI. In Dec, cand urma sa vina RCA-ul pt 2010 i-am sunat si am intrebat cat la ce suma se ridica RCA-ul...raspuns: 900RON. Si le-am explicat ca este prea mult, si ca nu am de unde sa le dau acesti bani si ca sa nu intru in imposibilitate de plata, sa gasim o solutie in avantajul amandorura.....si au schimbat asiguratorul RCA catre alta firma, si am platit pe 1 an 600RON.
                        Avand in vedere ca masina este in leasing, deci practic proprietarul este firma de leasing, RCA-ul care vine de la leasing are inclus (cel putin asa a fost in cazul meu) si extindere CASCO Extern. Deci, practic, daca eu plateam acei 900RON, pe langa RCA-ul clasic, plateam si aceasta extindere de CASCO Extern (pt cazul in care ieseam din tara cu masina).
                        Am renuntat la aceasta extindere de casco, neavand in plan sa ies cu masina din tara, si asa am ajuns la o valoare mai mica.
                        Asa ca....in cazul in care va vine mult RCA-ul, incercati sa suntati la leasing, si sa discutati cu cei de acolo, sa vedeti ce presupune suma respectiva (daca e doar RCA sau si Extindere de CASCO) si eventual, sa le sugerati sa scrimbe asiguratorul....pt a avea o valoare mai mica de platit pt RCA.

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Fii mai clar, au schimbat asiguratorul ori s-a eliminat extinderea de CASCO extern?Stiu ca firmele de leasing, in general incheie atat RCA-ul cat si CASCO cu aceeasi firma de asigurari, deci RCA-ul a fost incheiat tot cu OMNIASIG?

                          Si eu am leasing prin RCI, in 2009-801 RON iar in 2010-552 RON.

                          Comment


                          • #28
                            @Cromatic daca ti-a scazt rca-ul la RCI leasing chiar ca mi-ai dat o veste buna ca tot asa am platit si eu anul trecut sunt curios sa vad daca imi scade si mie.

                            Comment


                            • #29
                              Mie mi-a venit asigurarea rca valabila de la 1 mai si a costat 475 ron fata de anul trecut 700 ron dar am trimis-o inapoi ca nu mai am nevoie cu ea ca am achitat integral masina!

                              Comment


                              • #30
                                lasa sa scada, pai ce numai ei sa castige !? (omniasig + rci)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google