Probleme cu leasingul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Cromatic View Post
    Fii mai clar, au schimbat asiguratorul ori s-a eliminat extinderea de CASCO extern?Stiu ca firmele de leasing, in general incheie atat RCA-ul cat si CASCO cu aceeasi firma de asigurari, deci RCA-ul a fost incheiat tot cu OMNIASIG?

    Si eu am leasing prin RCI, in 2009-801 RON iar in 2010-552 RON.
    Au schimbat si asiguratorul....inainte aveam RCA si CASCO la acelasi asigurator: Astra Uniqa, acum am casco-ul la Astra, si RCA la Omniasig.
    Ideea pe care am vrut sa o transmit, este ca RCI-ul poate sa schimbe asiguratorul RCA pt ca eu ca si client sa platesc mai putin iar ei sa isi primeasca banii in continuare.
    Din ce mi-au explicat ei, din cauza ca au schimbat asiguratorul, extinderea de casco nu mai este inclusa (probabil contractul pt RCA pe care il aveau ei cu Astra presupune obligatoriu si extindere de CASCO...chiar nu stiu dedesubturile)....dar repet....atata timp cat eu nu am de gand sa ies cu masina, si atata timp cat am platit mai putin, eu unul mi-am atins scopul.

    sigpic

    Comment


    • #32
      la mine nu sa kimbat nim ic tot asa platesc si am asigurarea la uniqa

      Comment


      • #33
        Nu mai suport de o luna de zile am platit masina si sun in fiecare zi la leasing sa imi trimita actele si ei se fac sa uita ,ma tot pun sa trimit fax cu solicitarea mea si ma plimba de la un telefon la altul ce ma sfatuiti sa fac sa ii dau la OPC?

        Comment


        • #34
          ''dobre stefan'' cand ti-a venit factura si cat ai platit?

          Comment


          • #35
            Originally posted by radu2008 View Post
            Mie mi-a venit asigurarea rca valabila de la 1 mai si a costat 475 ron fata de anul trecut 700 ron dar am trimis-o inapoi ca nu mai am nevoie cu ea ca am achitat integral masina!
            stie cineva cat este RCA la ASTRA anul asta, masina e in leasing,Impuls Leasing.Anul trecut a fost 600 ron,oare cat o fi anul asta?

            Comment


            • #36
              Originally posted by pml View Post
              stie cineva cat este RCA la ASTRA anul asta, masina e in leasing,Impuls Leasing.Anul trecut a fost 600 ron,oare cat o fi anul asta?
              916 ron este rca la astra incheiat de impuls
              prostia nu doare dar se plateste

              sigpic

              Comment


              • #37
                In sfarsit au sosit actele de la leasing dupa sute de telefoane date la ei si bani platiti de 2 luni in contul lor ,firma este Impuls leasing Romania sunt scarbit cum au tratat cazul meu si acuma ma suna sa le dau nr de cont ca au facturat prea mult cand le-am solicitat sa platesc masina anticipat!

                Comment


                • #38
                  Salut.De ce nu platesti la BCR asigurari?Si ue am un Logan din 2007 si am RCA-ul la BCR asigurari.In 2009 am avut 420 Ron pe 6 luni,iar acum am platit 330RON tot pe 6 luni.Si sa stiti ca RCA-ul nu are nici o legatura cu CASCO.

                  Comment


                  • #39
                    de acord cu tine dar mie ami trimit ei asigurarea ca sa o platesc nu sa ma duc eu sa o fac unde vreau eu
                    ma obliga ei + cascoan fiecare luna cate 110-120 an functie de euro
                    si asigurarea ai vreo 600 ron pe an

                    Comment


                    • #40
                      pentru cei care au leasing, cel mai avantajos RCA este la BCR
                      My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google