Prebleme Dacia Constanta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prebleme Dacia Constanta

    Conforum articolului 17 din regulament, deschid acest thread pentru a feri detinatorii de autoturisme dacia logan din constanta si din zona, fara injurii si/sau acuze jignitoare ... dar fondate si meritorii

    1. in data de 11 martie 2008 introduc masina in service dacia constanta pentru reparatii aripa stanga spate schimbat bara si evident vopsit (mi se da un termen de maxim 4-5 zile)

    dupa 5 zile peste cele 4-5 zile ma cheama la service pentru a ridica masina si stupoare, chitul slefuit prost, atat de prost ca au zgariat si portiera spate cu smilgherul (atentie sporita), pori enormi atat ca numar cat si ca marime, si ... atentie ... alta nuanta pe aripa si pe bara(montata stramb)

    2. 21 martie 2008 ... dupa scandal evident masina ramane in service pentru a fi revopsita aripa portiera zgariata de ei si bara in nuanta in care trebuia ... termen 3-4 zile, dupa 4 zile ma cheama ... stupoare din nou ... vopseaua se cojea sub ochii mei ... va imaginati ce a urmat ...

    3. 25 martie masina ramane in service pentru a fi ... revopsita aripa si bara (portiera uimitor a iesit bine si pe nuanta) ... dupa 2 zile ... masina este gata dar stupoarte ... bara era in alta nuanta ... m-am crucit si am plecat cu bara in alta nuanta in alta parte.

    CU RESPECT, SUNT FONDATE ACUZATIILE ADUSE DACIA SERVICE CONSTANTA ??? ps: daca mi se permite dau si decrierea fizica si numele tinichigiului si vopsitorului care s-a ocupat de atat de complicatul proiect
    Last edited by DeLuXe; 1 April 2008, 00:37.
    sigpicMy ride

  • #2
    Lovesteo du-o la tulcea fac treaba buna , daca ai veni pe la intalniri ai afla informatii pretioase...

    sigpic

    Comment


    • #3
      sunt complet fondate acuzatiile...eu am lovit-o si am fost la ei sa mi-o repare si m-au mintit in fata..si totusi am terminat inginerie auto...pe langa faptu ca piesele erau exagerat de scumpe, vroiau sa taie si jumate din masina, sa dea motoru jos sa-mi schimbe toata fata desi era lovita doar in partea dreapta...au facut un calcul rapid si au zis 100 de milioane, plus ce mai apare parcurs..pe langa faptul ca s-au purtat incredibil de nesimtit domnii "ingineri" , muncitorii de pe acolo sunt mai simtiti...in fine, mai pe scurt am reparat-o cat de cat in alta parte ca sa pot sa circul cu ea, desi inca am capota putin stramba si vopseaua crapata si la fel si aripa si am zis hai sa merg totusi la ei sa mi reglez farurile ca bateau in avioane....n-au vrut sa-mi regleze farurile pe motiv ca stau pe lonjeron si pe traversa aceea din fata si eu le am strambe si ei nu pot sa carpeasca asa..ca sa ma duc la cine mi-a facut-o sa ma cert cu el ...i-am zis-o frumos de scumpa lui mama si n-am mai trecut pe acolo de atunci si nici n-am de gand..am gasit un atelier foarte bun la care o sa ma duc de acu inainte...practic m-a deranjat atitudinea si superioritatea deloc nefondata de care dau dovada domnii dobitoci de acolo..si plus ca m-au sunat in fiecare saptamana timp de doua luni sa ma intrebe cand vin sa-mi repar masina cu adevarat
      sigpic

      Comment


      • #4
        Am fost cam cu o luna si jumatate in urma sa-mi schimb proiectorul de ceata avariat si s-au purtat frumos,mai mult am stat sa astept confirmarea de la Asiban decat dupa ei.Nu au avut mare lucru de facut,a durat zece minute pana cand au ridicat-o si au vazut despre ce este vorba,au facut poze,le-au trimis pe mail la asiban,aia au fost de acord si am reusit in aceeasi zi sa ridic masina,repet ,asteptand foarte mult acceptul Asibanului .M-a mirat ca au fost asa de amabili,dupa ce auzisem pe aici,dar asta e adevarul.A doua zi am fost sunat de la Dacia clienti sau cam asa ceva,si am spus ca sunt foarte multumit.Acum...ma gandesc eu ca e din cauza stickerului de la intalnirea cu numarul 100 a LC!

        Comment


        • #5
          Mai meri la Cta. De programul de ceruire ai auzit? Am fost la revizie dupa 2 3 saptamani, la un alt dealer care mi-a aratat ca nu era URMA de ceara. Era boit un pic pragul.
          Mai zic? Lovitura spate - dupa 4-5 zile au vopsit bara spate si aripa spate. Pe vopsea era dare de la banda izolatoare. Scandal, apoi polish... vin dupa inca o zi sa iau masina si o gasesc patata pe plastic de polish. Nici acum, dupa un an juma nu a iesit tot. Cand am cerut sa mi-o spele au zis ca ei nu sunt spalatorie.
          Mai zic? Nu mai zic ca mi-a venit mintea la cap si evit locul ala.

          Astea-s doar patite de mine si se pot proba in orice clipa!!! Nu vorbesc de cate am vazut dar nu am poze sau alte dovezi.
          sigpic

          Comment


          • #6
            andy, cat ti au cerut pe vopsit bara si aripa? mie mi-au cerut 6 milioanr vopsitu si alte sase milioane pretul barii..si ma costa in plus ca sa-mi dea gaurille pentru proiectoare
            sigpic

            Comment


            • #7
              Andy,am mers doar ca sa-mi schimbe un nenorocit de proiector,mi l-au schimbat si asta a fost tot.Nici macar nu-i pot acuza ca nu s-au miscat,pentru ca s-au miscat destul de bine.Trebuia sa merg pana la Tulcea pentru un proiector?Ce-i cu programul de ceruire?Nici macar nu am contrazis pe cineva,doar am spus ce am avut de spus.Trebuia sa merg acolo,masina e inca in garantie,si asta este.Daca e sa injur,bun,dar nu a fost cazul.La Tulcea am mers pentru revizie,si o sa mai merg,stiu amabilitatea si promptitudinea lor.

              Comment


              • #8
                bogdan, cred ca conteaza si ce inginer te-a servit...ca e domnul acela cu mustata care e de treaba si celalalt mai tanar care este putin cam scarba...nu ceream prea multe, doar ca am intrebat si eu ce face canistra de carbon cand am schimbat-o si raspunsul primit a fost "ce-ti pasa tie?"..totusi, oi fi tanar da nu cred ca asta e o metoda sa te adresezi unui client...si am fost si dezamagit de felul in care mi-au facut prima revizie, cu piese neoriginale si de o calitate mai indoielnica...sunt mai multe aspecte care conteaza..cei care fac treaba cu adevarat sunt baieti buni, te intelegi cu ei, problema e la cei de mai sus...si cand il vad pe olteanu ca sa uita la tine ca la ultimu om... si nu cred ca andy a fost rau intentionat :d
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Evident ca nu a avut el intentii de-astea,pare om de treaba.Despre diferenta dintre Constanta si Tulcea,stiu.De acolo am luat masina,acolo am facut prima revizie,si daca nu se supara baietii ca o spun a suta oara,am vazut acolo una dintre cele mai frumoase femei care m-a intrebat de cateva ori daca vreau o cafea,sau daca imi poate oferi altceva.Avand eu o pojghita subtire de politete nu i-am raspuns ce-mi doream de la ea.
                  Dincolo de gluma,la Tulcea am gasit o atmosfera de "bine ati venit,cu ce va putem ajuta?"La Constanta am fost doar un alt client.S-au purtat frumos acum,dar n-as paria pe ei.Tot la Tulcea voi merge si pentru revizia de doi ani.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google