Accident Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident Logan

    As vrea ca administratorii sa lase cateva zile threadul asta in care am pus un citat dintr-un ziar de azi. Dupa aceea sa-l inchida. Sper sa citeasca "meseriasii" care se lauda ca merg cu Loganul cu 160 la ora.... Daca macar 2-3 s-or mai domoli, e OK.

    ....soferului aflat la volanul unei Dacii Logan, care circula pe sensul de mers Bucuresti - Brasov. Conducatorul a incercat sa efectueze un viraj la stanga printr-un loc nepermis, fara sa se asigure, cand din spate a venit un autoturism Skoda Octavia, care a intrat in coliziune cu Dacia, proiectand-o pe contrasens, unde s-a lovit de alte trei masini care circulau regulamentar. Loganul s-a ciocnit frontal cu o alta masina, in urma impactului izbucnind un foc urmat de o explozie. Ambii pasageri aflati in Dacie au murit pe loc, unul dintre ei fiind complet carbonizat. Echipajele de la Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta, ajunse la fata locului au intampinat greutati in stingerea focului si in scoaterea celor doua persoane din Dacie, intrucat incendiul era foarte puternic. Celelalte masini au fost avariate, iar pasagerii au suferit mai multe rani, fiind necesara transportarea acestora la spital.

  • #2
    Eu nu obinuiesc sa merg cu 160 prea des dar chiar nu cred ca poti trage vreo concluzie din tot postul tau. Ce daca e logan? Nu putea fi mercedes care sa ia foc? Ai vazut pozele cu Audi R8 pe jumatate fara sa se loveasca de 3 masini - R8 care costa, probabil, cat 15 dacii? N-ai vazut mercedesul acela, C-klasse, care a luat foc din senin pe Stefan cel Mare in Bucuresti?

    "La naiba", stim cu totii ca nu avem vreo limuzina lux dar exemplul asta al tau chiar mi se pare degeaba!

    Exemplu:
    Attached Files
    Last edited by iuli81; 17 April 2008, 09:25.

    Comment


    • #3
      Da nustiu ce e asa strange ca a luat foc , pai daca io fi dato ala in busonu de benzina da-n fine...
      andreis n-am nimic personal cu tine stii foarte bine , dar tu tot te chinui sa te convingi ca ai facut cea mai proasta afacere

      sigpic

      Comment


      • #4
        Pentru vitezomani

        Cred ca postarea se referea la viteza excesiva si nu la faptul ca a luat foc autoturismul . Un eveniment neprevazut la viteze mai mari creste riscul de accident .De la 130 la ora in sus nu mai esti tu stapan pe masina si te bazezi tot mai mult pe noroc . Nu toti soferii sunt piloti de F1 .

        Comment


        • #5
          Eheee... @cristizzi - se refera si la viteza excesiva dar poate ar trebui sa urmaresti posturile mai vechi ale lui Andreis (unele chiar f interesante dar majoritatea vorbesc desprea marea lui dezamagire - loganul). Ideea principala pe care vrea s-o scoata el in fatza e ca a luat loganul foc... deci e o masina de rahat
          Last edited by Seba; 17 April 2008, 11:37.

          Comment


          • #6
            ?? Nu inteleg nimic din topiku asta ??
            si ce k a luat foc ? Daca sa spart rezervorul + motor cald+ eventual o scanteie din impact.... pute sa fie si tank k tot ardea.....
            ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
            YO2MKL
            sigpic

            Comment


            • #7
              Nu cred ca e degeaba. S-a creat legenda ca e o masina sigura si iepurasii se dau cu ea pe sosea de-ti zboara basca. Au mers cu Oltcit-ul lui tata, au mai indoit cate o aripa si se cred zmei, dar mai ales in siguranta...
              As vrea sa nu comparati loganul cu masini din 2000.
              Din cate stiu eu, dupa 2004 loganul mai lupta doar cu cerato si aveo la clasa lui. Restul sunt de la 4 stele in sus.
              Trei stele e un rezultat prost pentru 2008.
              Evident ca am vazut masini arse, adevarate, evident ca am vazut nebuni si cu masini mai proaste decat loganul... Dar am vazut aici pe forum multi care se lauda cum au mers ei cu 160... sau fac liniute... si remapare pentru turatii extinse...

              Da, aveti dreptate. La cate dezamagiri imi provoaca MCV-ul luat, as fi bucuros daca maine Dacia ar da faliment. M-as simti razbunat! Dar nu pentru asta am postat articolul de mai sus.

              Comment


              • #8
                Off topic.
                Stit ca rezervorul se realizeaza din plastic?
                Si nu numai la logan...asta am preluat-o de la cei de afara cu masini de multe stele.

                Comment


                • #9
                  Andreis... fara suparare domne... esti din ce in ce mai enervant! De ce ***** ti-ai mai cumparat MCV sau de ce nu o vinzi sa-ti iei altceva? Ete domne... mare lucru acum, ce sa zic!!! Sa stii ca pe noi, pe toti, ne intereseaza ca tu iti doresti falimentul Dacia. Sa stii ca ne intereseaza foarte mult ca tu suferi cand vezi unu cu un logan remapat care s-a dat numai cu olcitul lu' tata.

                  Fara suparare, imi tot propun sa nu-ti mai raspund tocmai pentru ca nu am nimic cu tine, personal, dar chiar nu ma pot abtine cand bagi numai aberatii. Imi cer scuze, totusi, pentru exprimare pentru ca vad ca esti mult mai in varsta decat mine!!!
                  Last edited by Cristi_Xp; 17 April 2008, 10:20.

                  Comment


                  • #10
                    Andreis vrea sa arate un alt aspect si anume acela din postura probabila de parinte care este ingrijorat de propiul copil care conduce pe soselele salbatice ale Romaniei, unde teribilismul duce la moarte. Deci nu cred ca se referea la marca masinii ci la felul in care conducem pentru ca o fractiune de neatentie poate avea urmari grave, nu-i asa?
                    Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

                    Comment


                    • #11
                      Andreis, tu sti cum se atribuie acele stele despre care vorbesti?
                      Uite aici care este procedura pentru Frontal crash (Impact frontal) Euro NCAP, si daca ai timp poti sa "rasfoiesti" site-ul lor.
                      La viteza la care s-a produs accidentul garantat nu scapai intreg nici din masinile Volvo care au cinci stele la siguranta.

                      Comment


                      • #12
                        Valeriu are dreptate , dar andreis tot vrea sa fie lupu intre oi... in fine cand a luat loganu 3stele era ala chel ca vai de mama lui acum mcv-ul cica s-ar putea sa ia 4stele...

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Nu numai MCV, Sony, si berlina cu airbaguri laterale merge la 4 * si chiar nu stiu de ce nu mai fac astia de la Renault o testare. Ar da foarte bine la imagine!!!

                          Comment


                          • #14
                            Pai iuli atat timp cat masina se vinde bine de ce sa-i mai faca teste sa cheltuie bani?
                            uitete tu la atatia dealeri oferte 3000-2000-1000euro avantaj client cea mai sigura cea mai usoara cea mai cea in schimb la dacia ia-o ca-ti dam un breloc... dece?Isi bat joc de noi? Nu ptr ca isi permit... masinile se vand singure si se vand bine...
                            si da corect si berlinele nu nu mai mcvu , doar ca andreis are mcv

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Nu stiu de ce unii arunca cu noroi in securitatea loganului...are abs airbag chiar si laterale unele ce mai vreti mai mult?Daca erau mai sigure adica mai multe airbag-uri,esp afu si ce mai au masinile astea tari erau de 2-3 ori mai scumpe si dupa aia va plangeati ca is prea scumpe.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google