Scartait Plecare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Sa vedem dimineata ca astazi am mai mers cu ea si nu mai facea.

    Comment


    • #47
      asa ceva am patit si eu cu scartait din zona alternatorului, am banuit multe, de la curea accesorii, pompa servo si compresor AC si pana la urma s-a dovedit a fi alternatorul si anume rulmentul de langa fulie avea joc pe ax si de acolo venea scartaitul. la mine se auzea progresiv, cu cat acceleram cu atat facea mai tare si la inceput nu facea mereu avea perioade. daca spui ca ai intins cureaua si tot se mai aude ceva pe acolo eu tind sa cred ca nu este de la curea, dar sa speram ca nu ai ghinionul meu. ) eu am mers cu scartaitul asta o vara intreaga pentru ca la inceput, cum am mai spus, ba facea ba nu fcea. si inca ceva, verifica alternatorul, lasa masina la relanti si tine mana pe alternator, daca in atunci cand scartaie se simte catusi de putin vr-o trepidatie, rezonanta , atunci nu cred ca e cureaua, oricum daca e de l-a alternator o sa se accentueze in timp.
      Last edited by mallibu; 29 January 2015, 11:29.

      Comment


      • #48
        Nu mai scartie deloc...era de la curea...am dat pe role cu wd-40 si acum e ok...fulia de la alternator e ok.

        Comment


        • #49
          Bine asa. Daca era de la fulie, puteai sa ii dai cu wd40 tot timpul, ca tot scotea ceva zgomote!!

          Comment


          • #50
            Inseamna ca la mine era de la curea

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google