Ce Ati Schimbat Sau Reparat Pe Garantie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Ati Schimbat Sau Reparat Pe Garantie?

    Haideti sa enumeram ce a schimbat sau ce a reparat fiecare pe garantie. Un fel de sondaj, ca tot se intreaba unii posesori daca sa renunte la garantie sau nu. Am citit pe forum despre volane schimbate si scaune dar hai sa listam aici.
    Eu - nimic. Cumnatamiu la fel. 2 logane ce au iesit din garantie si nu au avut nici o problema, mai e unul in garantie la mine in familie, ar trebui mers cu el la service ca ii scartaie scaunul ca la trabant. De fapt nici la ala nu scartaie. Cand oi ajunge cu el la service o sa anunt cum au reactionat si ce papucii mei au facut cu zgomotul ala infernal, la fiecare accelerare si gropita scartaie. Daca ar fi sa il fac eu nici nu stiu ce sa ii fac ca nu scartaie mai deloc daca ma misc si sar in el.
    http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

  • #2
    Eu:
    1. schimbare armatura spatar scaun sofer;
    2. montat manson (furtun) de cauciuc pe capetele arcurilor (frecau arcurile in talere la trecerile peste speed-bumps-uri si alte obstacole)
    3. remediere suprapresiune in instalatia de climatizare
    4. schimbare termostat
    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

    Comment


    • #3
      Schimbat sonda lambda (nu se mai aprindea bec-ul marsarier).
      sigpic

      Comment


      • #4
        la mine treaba complicata. diesel schimbat cablaj motor. lucrare complexa si foarte greu de diagnosticat cu camere on line sa vada cei de la pitesti cum face samd

        Comment


        • #5
          Originally posted by Pacco View Post
          Schimbat sonda lambda (nu se mai aprindea bec-ul marsarier).
          ) sonda de marsarier bre... nu sonda lambada
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Originally posted by ionescu liviu View Post
            Haideti sa enumeram ce a schimbat sau ce a reparat fiecare pe garantie. Un fel de sondaj, ca tot se intreaba unii posesori daca sa renunte la garantie sau nu. Am citit pe forum despre volane schimbate si scaune dar hai sa listam aici.
            Eu - nimic. Cumnatamiu la fel. 2 logane ce au iesit din garantie si nu au avut nici o problema, mai e unul in garantie la mine in familie, ar trebui mers cu el la service ca ii scartaie scaunul ca la trabant. De fapt nici la ala nu scartaie. Cand oi ajunge cu el la service o sa anunt cum au reactionat si ce papucii mei au facut cu zgomotul ala infernal, la fiecare accelerare si gropita scartaie. Daca ar fi sa il fac eu nici nu stiu ce sa ii fac ca nu scartaie mai deloc daca ma misc si sar in el.
            Cu scuzele de rigoare, mai avem un thread deschis cu aceiasi tema de dezbatere;rog un moderator sa hotarasca pe care sa se discute.
            Mersi.

            Probleme tehnice Logan : probleme motor,probleme cutie viteze ,probleme ambreiaj ,probleme frana ,probleme bord
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #7
              La mine schimbat ambii rulmenti puntea spate si sonda marsalier.

              Comment


              • #8
                La 45000 schimbat pe garantie planetara dreapta rupta...a trebuit doar sa astept sa vina de la Pitesti sa vada defectul..apoi au schimbato

                Comment


                • #9
                  La mine au schimbat o teava de la AC .. ca mi-a explodat in mers .. ma speriasem un pic cand am vazut ca iese abur din motoc .. dar dupa ce am deschis capota mi-am dat seama ce a fost de fapt ..

                  Comment


                  • #10
                    mie mi-a schimbat blocul de lumini deoarece nu mai functiona claxonul

                    Comment


                    • #11
                      Hahahaha, cum suna asta! Amuzant, dar adevarat.

                      -Ce s'a intamplat dom'le?
                      -Aaa, pai vedeti, nu mai merge claxonu'...
                      -Perfect! Schimbati blocul de lumini!

                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • #12
                        lacel de familie nimic in garantie la o saptamana dupa ce a iesit din garantie a picat sonda de presiune servodirectie 420 lei la cel de seviciu capete de bara la 2 ani resp 50000 km

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Cristi_Xp View Post
                          ) sonda de marsarier bre... nu sonda lambada
                          Mda.Nu stiu la ce mi-era gandu ...
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            salut

                            am schimbat pe garantie
                            volan- se exfolia
                            pivot si cap de bara partea dreapta

                            cred ca urmeaza pivotul pe partea stanga
                            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                            Comment


                            • #15
                              Salut logan 2008 PH 2 -1.6 16v schimbat pe garantie la 60.000 km caseta de directie si volan ce se exfoliase si cam atat pe garantie

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google