Cati Dintre Noi Ar Cumpara Un Logan Cu Motor Mai Mare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oky.Nu ai inteles la ce m-am referit.Atunci spun altfel:nu are tractiune spate.Poate asa intelegi ce vreau sa spun.Care e mai tare?Din punctul meu de vedere R32 cu o cutie DSG.
    Last edited by Pacco; 18 September 2008, 18:34.
    sigpic

    Comment


    • Felurile de tractiune, transmisia si cutiile de viteze nu sunt obiectul acestiu thread!Sunt curios cati cunosc intradevar cum se comporta masinile cu anumite tipuri de tractiune pe viraje, care sunt diferentele si cum se abordeaza!Sunt sigur ca-i numar pe degete!
      Pana una alta, gata cu offtopic-ul!
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Iar ati uitat de logan mai uratilor Multi din noi conducem logan si visam la impreza sau R32...

        Later edit (dupa darksid3): Astia nu cred ca sunt atat de inconstienti incat sa puna motor de >130cp fara sa faca alte modificari.Depinzand de costuri si imbunatatiri eu zic ca cel mai bine vorbim la momentul lansarii (daca va fi) despre cat de convenabila sau nu e.
        Last edited by andrushk_mib; 18 September 2008, 18:48.
        If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

        Comment


        • Eu nu cred ca prea curand se va intampla asa ceva.Sa scoata o versiune performanta nu neaparat pe aceasta platforma.Daca ar scoate fac pariu ca ar imprumuta caroseria de la megane rs.Nu stiu de ce am senzatia.Si motorul la fel.Dar asta se va intampla cand cei de la renault vor scoate un al 2-lea rs.Sau ce denumire va avea,pentru ca vechiul rs sa ajunga la cei de la Dacia.Dar va dura.
          sigpic

          Comment


          • Ontopic: as merge pe filosofia TURBO gen motor mai mic putere mai mare sau la fel ca un alt motor cu cilindree peste 2000 cmc(as fi multumit sa am noua motorizarea TCe 1.2 100cp sau 120 cum este pe Clio Break
            offtopic: sunt multe masini care au peste 200 cai tractiune fata. Megane RS (225-240cp exista mai multe variante) Saab 9-3 aero Audi S3 265 cp varianta fara quatro si mai sunt
            1.6 MPi Icy White

            Comment


            • As lua un logan cu motor dCI de 1.5 cu 105CP sau 120CP ar avea ceva nerv chiar si cu masina full incarcata.

              Comment


              • Nimeni nu vrea sa mai pastreze planeta asta si pentru altii?Toti vor mai mult mai puternic,mai mult combustibil,poluare,etc.IMportant este ca te deplasezi ,nu cu ce viteza si cati cai i-ti alearga in fata!
                Vorba aia "Pestele de la cap se-npute,dar se curata de la coada"
                CT-97-VIPsigpic

                Comment


                • Atunci, eu propun sa mergem cu bicicleta, se consuma un mar pe zi, iar ca reziduu doar flatulente, care nu dauneaza nimanui ( decat simtului olfactiv).

                  Comment


                  • M-as baga la un logan de 150 CP..... Si as alerga toate mertzanele + flashuri de rigoare...

                    glumesc

                    oare tine caroseria la un motor de 150 CP?

                    Comment


                    • Caroseria probabil ca da, franele stock nu prea...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • 2.2 16v ar fi ideal
                        fara sa te gandesti la consum cand il iei )
                        vezi tu dupa

                        Comment


                        • 2.2 ? De unde cilindreea asta ? Cam la ce putere te-ai gandit Gandeste-te ca Loganul cu motor de CLIO RS adica 200 cp , 1998cmc , a obtinut pe nurburgring un timp extraordinar de bun cu mult peste ale unor modele sport consacrate , eu cam din ala as vrea .
                          1.6 MPi Icy White

                          Comment


                          • Intrebarea este la ce pret se situeaza acel Logan RS si care este strategia celor de la Renault in privinta vanzarilor Logan respectiv Sandero si ai sa vezi ca e ca nuca in perete , deci slabe sanse sa intre o astfel de motorizare pe piata civila!
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Eu vreau motor de 8.0 de pe srt 10.

                              Comment


                              • Salutare tuturor!
                                Nu as prefera un motor mai mare dar as prefera un 1.4 pe 16 valve.
                                sigpic
                                VIATA ARE PRIORITATE

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google