Cati Dintre Noi Ar Cumpara Un Logan Cu Motor Mai Mare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O motorizare mai mare pe Logan implica multe alte schimbari...ai nevoie de frane mai eficiente,de stabilitate,etc...deci un pret mai mare!Nu stiu ce sa zic...cred ca motorul 1.4 16v era bine venit pe logan si inca unul undeva la 1.8 - 2.0.

    Comment


    • ca sa faci ce cu motorul de 1.8? sa obtii aceeasi putere cu a unui 1.6 dar sa ai niste kile in plus si sa scrie motorizare mai mare pe portbagaj? eu asta nu inteleg, voi vreti motor mai mare pe considerentul ca ai cai mai multi sau motor mai mare ca sa te unga la suflet ca ai un motor de camion cu putere de uscator de par?
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Da, da, da
        Un benzinar mai maricel si 4x4 permanent
        Si de ce nu si un diesel
        Combinatii putem face, VOINTZA sa fie din partea cum trebuie !

        Comment


        • io prefer un benzinar mic si cu turbo decat un camion gatuit awd e deja creme de la creme...hai sa nu aberam totusi, n-o sa se puna mai mult de 1.6 benzol si 1.5 pacura pe logan, oricat ar vrea unii dintre noi. insist din nou cu intrebarea, de ce un 1.8 de 136 de cai decat un 1.6 de 133 de cai? am eu o obsesie cum ca motoru degeaba e mare daca e impotent, la fel ca sula. daca n-are putere, o folosesti doar ca sa te pisi cu ea. la motor mare fara putere il folosesti ca sa te pisi pe el, nu prin el...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Cel mai bne s-a potrivi un motor de 1.8 la vreo 120 cp .. si ar fi cea mai bomba .. dar si cutia schimbata

            Comment


            • da, ca 1.6 de 133 de cai ar fi melc pe langa 1.8-ul ala betivan de 120 de cai de pe laguna renault 19 din 1990 avea motor 1.8_16v de 140 de cai...
              Last edited by Seba; 24 April 2009, 12:13.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • pai motoarele mari acum mai nou rup la taxe si asigurari asa ca motoarele mici vor fi din ce in ce mai potente si consum mic.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • Da 1.4 T, ca pe vremea raposatului GTTurbo ce are? Sau si mai bine, 1.4 T, de pe vremea R5 Turbo 2, 160 cai

                  Comment


                  • nici tu n-ai inteles nimic...trebuie motor mai mare, nu mai puternic. asa vrea romanul, ca apoi sa comenteze de consum si de taxe mari...dizal de 8000cmc, daca se poate 1000 de cai si consum de 1.5% ar fi ideal pt logan, cred...si sa nu uit, sa-i puna musai discuri pe spate...
                    Last edited by Seba; 26 April 2009, 18:39.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • si neaparat ten seconds car nu ?
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • da, "last ten seconds of your life" car...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • la logan no sa puna reno motoare de astea de ultima generatie cu cilindree mare si putere cat v6(desi unele sunt inventate mai demult).la noi tot de astea o sa fie 1,6-1,9 si puteri de 120 -133 cp.la romani merge si asa.romanii care au condus pana acum de 1300 de 65cp acum au vazut 90-105 vor cu orice pret o masina de asta.
                          Welcome to the Club, We Have Jackets !

                          Comment


                          • Aici ai dreptate. Oricum loganul e un best-buy/choice cu dotarile pe care le are si mai ales la pretul cu care se vinde. Totul peste astea inseamna un pret mai mare si ala doare cel mai tare. Pana la urma este o masina de familie cu spatiu mare, nu de curse cum cred unii. Vrei 150-200 cai, ia-ti alta masina de la renault.

                            Comment


                            • vorbim despre putere si superdotari la logan si uitam ca toate astea costa. Intrebarea topicului era "cati si-ar cumpara un logan cu motor mai mare". Raspunsul ar fi "toti". Dar o intrebare cat se poate de realista este "cati ar plati peste 13000 euroi pt un logan". Cred ca raspunsul ar fi "foarte putini"...din ratiuni economice. Iar cei care ar dispune de acesti bani s-ar indrepta catre alte branduri.

                              nu mai posta "mirc"...
                              Last edited by Seba; 28 April 2009, 10:04.

                              Comment


                              • nu cred ca are rost sa vb de motoare de 180 de cp pt logan ca e imposibil eu as zice ca un dci de 105 cp in 6 trepte ar fi perfect

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google