Cati Dintre Noi Ar Cumpara Un Logan Cu Motor Mai Mare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ar fi perfect un DCI de 105 CP dar nu ar strica nici un MPI de 110 CP sau 130 CP

    Comment


    • Nu confundati un motor mai mare , cu o putere mai mare . Nu sunt direct proportionale Sunt motoare de cilindree mare care dezvolta o putere , si motoare de cilindree mai mica (TSI , TCe ) care dezvolta aceeasi putere , cuplu mai mare si costa si mai putin si consuma mult mai putin
      Eu as vrea un D4F despre care tot spuneam , care inca nu o sa apara la noi (adica 1.2 TCe sau 1.4 TCe 100 / 120 sau 140 caluti )
      1.6 MPi Icy White

      Comment


      • Eu unul as renunta la 1.4 si as pune 1.6 16v si un motor de 1.7 diesel si cireasa de pe tort .. un 2.0 de vreo 150cp ar fi prea smeker !!

        Comment


        • pacat ca renault nu are motoare 1.7 dizal, ca sigur le-ar pune pe logan
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • O masina cu un motor mai nou si mai performant inseamna un pret mai mare, iar pentru Logan nu cred ca se justifica. Daca ajungi la un pret de 13-15.000 de euroi , atunci mai bine cauti alta marca . Parerea mea ...

            Aa , si sa nu uit, noi nici drumuri nu avem pentru masini performante ,deci probabil si asta e un motiv pentru ca nu avem motorizari mai bune.
            Last edited by misucelmic; 29 May 2009, 11:02.

            Comment


            • Da, un motor de 130 CP, ar fi suficient ptr Logan, parerea mea...daca nu vrei sa sari calul !
              Last edited by kenjiro_sanga; 29 May 2009, 11:23.
              sigpic
              Maică, ce mafioți de treabă !!!

              Comment


              • Originally posted by ingerulol View Post
                Nu confundati un motor mai mare , cu o putere mai mare . Nu sunt direct proportionale Sunt motoare de cilindree mare care dezvolta o putere , si motoare de cilindree mai mica (TSI , TCe ) care dezvolta aceeasi putere , cuplu mai mare si costa si mai putin si consuma mult mai putin
                Eu as vrea un D4F despre care tot spuneam , care inca nu o sa apara la noi (adica 1.2 TCe sau 1.4 TCe 100 / 120 sau 140 caluti )
                Intodeauna un motor mai mare va exercita o putere mai mare decat unul cu cilindree mica, asta numai daca ambele vor fi dotate cu auxiliarele corespunzatoare si asemanatoare. Un motor mic cu putere mare nu va avea fiabilitatea buna...astea sunt folosite mai mult pentru competitii acolo unde oricum se demonteaza motorul frecvent.
                Sa zicem ca scoti dintr-un motor de 1.4 vre-0 500 de cai putere...dar nu vei reusi sa scoti 2500 de cai (se poate ajunge si la 4000 de cai) ca in cazul unui V8 de 6-7 l
                Last edited by darksid3; 29 May 2009, 12:06.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • culmea e ca toata lumea vrea putere .erau unii care au 16 v si vor sa puna gpl sa iasa cat mai ieftin.la un motor mai performant si intretinerea e pe masura.cati isi permit sa schimbe oloi si filtre de vreo 10 mil la o revizie?cat ar costa o piesa daca se buleste la un asemenea motor?o sa ziceti ca aveti logan cu motor de mertan si revizie de ferrari..
                  Welcome to the Club, We Have Jackets !

                  Comment


                  • ar fi ok un motor de 170 cp

                    Comment


                    • eu vreau de 200 de cai cu:
                      Etriere cu 4 pistonase, suspensii rigide, roti pe 16 de max 7 kg, rezistente ( toora, preferabil, dar nici la oz nu sughit), scaune profilate, etc
                      Si toate pe la 6000 euro

                      Comment


                      • Doamne,ce naiba sa faceti ma cu 200 de CP,pe actualul Logan?Sa zburati de pe sosea?De la 140 mie mi se pare asa nesigura,la ce aerodinamica are,etc...si voi vreti 200 de CP pe ea ).So funny :-j.Eu as vrea alta design,caroserie,aerodinamica imbunatatita de 2 x
                        sigpic

                        Comment


                        • Chiar nu se vede ironia....complicata a dracu, semantica asta.
                          Last edited by Cezar; 14 June 2009, 11:25.

                          Comment


                          • Nu ma refeream la postul tau Cezar.Scuze daca asa a dat impresia,ma referam la cei dinainte cu motoare supersonice )
                            sigpic

                            Comment


                            • 1.9 dci 130 cp si sa-l remapez la vreo 160 cp

                              Comment


                              • Si un 1.8 MPI 16V ar fi super.Am vazut motorizarea asta la Renault dar nu stiu cati c/p dezvolta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google