Cer Ajutor Pentru Oglinda Exterioara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Daca este manuala,si "cade", nu sunt cablurile de vina,nu se alungesc,se rup urechiusele de prindere si sar din prinderi (patita de mine),am desfacut-o, si numai eu stiu cat am transpirat sa bag cablurile la loc,am reparat-o, dar dadeam in jos se ducea in dreapta, etc,in fine,dar mergea reglata
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • #17
      Originally posted by vicctor View Post
      Multumesc pentru informatii, Iuliu si Faraonu. Stiti cumva daca sunt originale? Am auzit ca cele neoriginale nu prea se potrivesc.
      La acest pret nu sunt originale dar se potrivesc si functioneaza bine.Am montat eu la cateva Loganuri(pot inlocui si modelul vechi care au vizibilitate redusa)

      Comment


      • #18
        Eu am avut aceasi problema si nu am avut altceva de facut decat sa schimb oglinda cu tot.
        Am dat 100 lei pe una noua

        Comment


        • #19
          am avut aceeasi problema, am schimbat oglinda cu totul. am luat una electrica cu incalzire de pe okazii si am verificat-o impreuna cu tipul de mi-a vandut-o la cod, forma, mufa. totul a fost in regula, functioneaza perfect. pret 125 si este originala renault. a mea dupa ce o pliam puteam sa o misc in plan verfical de ziceai ca se rupe, moale rau. in pozitie normala era ok. avea o bucata de plastic rupta in interior, un prost mi-a lovit-o bine de tot. n-am dat mult pe ea, schimbarea este simpla. n-am putut sa repar nimic.

          Comment


          • #20
            Am o problema care pare a semana cu ce ati patit voi. La mine nu a cayut oglinda. Problema e ca nu o mai pot regla din interior. Butonul de reglare (e oglinda normala la o dacie din 2004) a ramas intr-o pozitie si nu mai pot sa il misc. Mi-e frica daca fortez sa nu se rupa. Din cauza asta nu pot regla oglinda. O fixez prin apasare direct pe oglinda, dar nu prea ramane in pozitia respectiva. Astept un sfat. Multumesc

            Comment


            • #21
              Normala ca doar nu o fi ciudata...
              Daca e electrica verifica motorasul,iar daca e manuala posibil sa fi sarit de pe pozitie.
              Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

              Comment


              • #22
                multumesc, e manuala. Nu inteleg " a sarit de pe pozitie". Ce trebuie sa ii fac? Nu a lovit-o nimeni!

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google