O Nota Pentru Dacia Logan....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    O maşină de buget, fără prea mari pretenţii, dar cu care îţi poţi face liniştit treaba !

    În aproape 1 An şi jumătate de când convieţuim împreună nu a ridicat nici un fel de probleme, ştiu că este încă mult prea devreme să vorbesc despre fiabilitate, mai ales că vorbim despre un Diesel, pe deasupra şi cu filtru de particule.

    Ce este de remarcat, consumul foarte mic, de exemplu, pe ultimii 2.141,6 kilometri, din care 1.406 Km. în regim de mers Extraurban şi 735,6 Km. în regim de mers Urban, consumul a fost de ... doar 4,35 litri/100 km !

    P.S Aşa că nota 7 mi s-a părut firească când am votat !
    Pentru consum însă, i-aş da 10 fără nici un fel de remuşcări !

    Comment


    • #32
      6 pt. ca am avut probleme cu primul logan dci. actualul e pe benzina, dar a inceput sa rugineasca (noroc ca am vazut la timp si am remediat).
      internal combustionizer

      Comment


      • #33
        Am avut logan prefrance de 1,4 pe care l-am vandut la 113 000 de km fara probleme majore. Acum am 1,6 16v foarte multumit am dat nota 9 pt ca raportul pret,intretinere chiar si fiabilitate sunt net superioare unde mai pui si faptul ca "datorita" acestui forum gasesti cam tot ce vrei ieftin si e origine.

        Comment


        • #34
          Se pare că acesta va fi noul Logan !
          Din ce am văzut până acum mi se par cele mai credibile poze în raport cu noul model !

          Après huit ans de service, celle qui a été à l'origine de la vague low-cost renouvelle sa formule. Avec toujours un objectif en tête: offrir plus.



          P.S Rog un moderator să redeschida thread-ul cu Logan 2 şi să mute postul acesta acolo unde îi este locul !
          Mulţumesc frumos !

          Comment


          • #35
            5/10 . Tabla este de proasta calitate, iar pentru o masina tabla valoreaza 70% din valoarea ei. Un rulment sau un senzor il consider consumabil, dar rugina de pe aripi nu o mai consider consumabil.Cand ajungi la croitorul de tabla te ustura rau buzunarul, dupa care vine vopsitorul care si ala te arde la cash.
            real power..... diesel power by

            Comment


            • #36
              Nota 8, este o masina ieftina la intretinere si fiabiabila ... doar ca tabla lasa de dorit !
              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

              Comment


              • #37
                Am dat un 8 si nu cred ca ma pot astepta la mai mult de la masina asta, este ok pentru pretul si generatia ei!
                ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                Comment


                • #38
                  Nota 6 , este o masina ok , daca ii schimbi consumabilele la timp si nu iti bati joc de ea. Ca orice masina are plusurile si minisurile ei . Dar la banii pe care ii dai pe ea si ce iti ofera (fac referire la o masina noua ) are un raport calitate/pret ok . Minusurile ar fi tabla si plasticele de la interior .

                  Comment


                  • #39
                    Aproape toti cei care au dat note au scos in evidenta faptul ca tabla e slaba pe logan,lucru pe care nu il contest dar astazi am ramas marcat despre faptul ca MERCEDES E-CLASS e plin de rugina. Mai mult decat atat aflandu-ma in service unde am vazut masina, baietii de acolo mi-au confirmat faptul ca loturi intregi si in ani diferiti au probleme de genul acesta. Deci si altii au probleme si la preturi mult mai mari

                    Comment


                    • #40
                      Tabla aia de pe mercedes e ceva mai (MULT) tabla, chiar daca mai si rugineste ...dar daca te spijini putin pe ea cu siguranta nu se indoaie si flambeaza ca cea de pe Dacie..da-mi voie sa nu cred ca un C nou, S, CLS, etc are probleme cu rugina....pe sprinter poate am vazut, dar rar si pe ala....si oricum, nu prea m-as linisti sa aud ca si MERCEDES rugineste...de parca e din plastic facut! )
                      Pentru dacie e ceva obisnuit sa vezi rugina, la mercedes sa fie izolat!

                      Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                      Comment


                      • #41
                        Masina mea isi face banii pe care i-am dat pe ea si nu regret nicio secunda ca am ales Logan, iar aici o compar cu masinile din clasa ei. La nivelul asta de pret, este, fara doar si poate, cea mai buna alegere posibila, face exact cat platesti pentru ea.
                        Daca ma raportez la alte masini, dar care costa de doua ori mai mult decat Logan-ul, da, este o masina cu multe minusuri si multe neajunsuri.

                        Eu ii dau nota 10/10, dar nu pentru ca ar fi "cea mai buna masina, best ever", ci pentru ca este "cati bani dai, atat face".
                        Last edited by vitriol; 20 September 2012, 01:08.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • #42
                          Marele avantaj al loganului este ca practic nu are concurenta la pretul pe care il afiseaza.
                          Efectiv la banii astia nu poti cumpara o masina adevarata, ci doar ceva de clasa mica(la un pret de cele mai multe ori dublu fata de logan) sau ceva de clasa mini. Adica doar o trilibisca de oras, nu o masina de familie.
                          @NOL: daca te-ai mirat de E-class, sa vezi la Vito si V-class, alea ruginesc si daca te uiti urat la ele, dar nu conteaza pentru ca au sigla cu steaua pe capota, alea au voie

                          Comment


                          • #43
                            9/10 nota pt loganul meu.

                            Masina este ideala pt familie( mare,incapatoare,,bagi in ea tot ce vrei) ,intretinere ieftina,consumabile ieftine,garda inalta pt drumurile patriei,motorul 1.6 16v este fiabil si potent fata de alte motoare de pe alte marci de masini.
                            Ca un minus ar fi TABLA prea subtire.Eu unul, inca nu am gasit rugina pe ea de 4 ani jumate.

                            Comment


                            • #44
                              8/10 Multumit de masina, in 130.000 km/7 ani am bagat 500 lei in reparatii, deci o pot considera foarte fiabila. Este spatioasa, destul de confortabila si face exact cat a costat, 8750 euro . I-am dat 8/10 pentru ca nu-mi place antifonarea(lasa mult de dorit) si stabilitatea(rezolvata prin inlocuirea amortizoarelor stock cu Kayaba Excel-G). Per total este o masina corecta de care sunt foarte multumit. Nota data este raportata doar la masina mea, fara vreo comparatie cu alte masini.

                              Comment


                              • #45
                                Degeaba ar avea tabla groasa,ca rugina tot da,doar ca nu se gaureste,grosimea tablii de la dacia actuala e indentica cu toate masinile.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google