O Nota Pentru Dacia Logan....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Sunt curios NDL ce nota ii da Logan-ului. )

    Comment


    • #62
      Originally posted by PCH View Post
      Raportat la performante consuma mult. In conditiile in care 1.6 16v consuma intre 9 si 11 in oras la mers normal, aglomeratie, etc...cu 1.4 am avut si 12! Si e mai usoara, motor mai mic, etc etc....deci nu e chiar roz consumul la 1.4, dar nici groaznic. Aia e...
      Da, dar tu stai in Bucuresti.

      Consum "roz" nu e, evident, poate doar la Smart 1.1 , dar nici groaznic nu e , cum ai spus si tu.

      Comment


      • #63
        Am benzinar 1.4Mpi Laureate, cumparat de nou, si cred ca merita nota 8, adica:destul de confortabila, fiabila, relativ usor de intretinut iar aerul conditionat si servodirectia fac toti banii (cu conditia sa o iei de noua). Dar parca mi se pare totusi ca articulatiile incep sa troncane si interiorul sa vibreze mai devreme ca la altele din aceeasi categorie. Dar per total e o masina buna.

        Comment


        • #64
          Am dat sase pentru ca acolo scria acceptabila,cu toate ca inclin spre 7.
          Pro: Masina fiabila,spatioasa,face banii care i-ai dat pe ea.
          Contra : antifonare,bataile din volan cand virezi si esti pe un drum comunal,la ph2 tabla subtire , lipsa barii stabilizatoare si a discurilor ventilate.
          Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
          -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
          Silent Coat.

          Comment


          • #65
            Nota 8+. Detin un Logan 1.4MPI full option (Laureat Plus) si in sase ani de zile am schimbat doar termostatul, distributia, uleiul... In rest merge ok!

            Comment


            • #66
              As vrea sa raspunda si cei care i-au dat 1, sa aduca ceva argumente..

              Comment


              • #67
                Am vrut sa spun si eu asta, dar mi-am amintit de cel putin o persoana de aici care a avut foarte mari probleme cu masina (un logan dizal) si dupa ce i-am citit povestea, as fi dat probabil si eu varza totala, asa de suparare.

                Comment


                • #68
                  Asta e! A avut ghinion cu dci-ul ala de i-a dat nota 1. Per total, e o masina fiabila loganelul! =)

                  Comment


                  • #69
                    Benzinarele da...

                    Uita-te in 4 pagini cati dizalari si-au dat cu parerea...cred doar vreo 2 si unul a dat nota slaba/mica.
                    Last edited by Octavian; 23 September 2012, 09:49.

                    Comment


                    • #70
                      Bine, asta nu-i vina masinii in general, ci a motorizarii diesel in particular.
                      Orice marca din lumea asta are probleme pe motorizarile dardaitoare, e un lucru stiut ca motoarele de tractor nu sunt fiabile.

                      Comment


                      • #71
                        Am votat pentru nota 8 deoarece Dacia Logan pe care o am nu m-a dezamagit vreodata, am umilit multe masini cu pretentii la capitolul viteza sau demaraj, iar costurile de intretinere si de exploatare sunt cele mai mici.Iar ca dotari, versiunea Laureate cam are tot ce-i trebuie unei masini.

                        Comment


                        • #72
                          Vreau si eu doua exemple de masini cu PRETENTII, umilite de tine la demaraj si viteza!

                          Comment


                          • #73
                            Nota mea ptr logan este 6 ,facand un raport calitate/pret,tinand cont de faptul ca am mai avut 4 masini inainte de logan.
                            http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                            Comment


                            • #74
                              I-am dat 7, imi pare rau ca nu am dat 8, masina este luata de noua, de cand o stiu doar consumabile si un rulment dreapta spate, are 83.000 km, dupa cum au mai spus si alte persoane inaintea mea daca o compari cu o masina care costa de 2 ori cat loganul sau mai bine abia ii dai un 4 cu indulgenta, dar daca ne raportam la pret, merita 7-8, singura problema deranjanta a fost ca a inceput sa ma atace rugina, plus ca nu stiu cum sa scap de noroiul din usile spate

                              Comment


                              • #75
                                5 la diesel si 7 benzina deci media 6

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google