Bare Transversale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Oare cele de la noul Logan merg si pe PH1? Eu le ochisem pe astea de la Atera, vad maine cat costa exact, undeva intre 400-500 ron.
    Attached Files
    Zambeste, maine poate fi mai rau!

    Comment


    • #32
      Eu am bari originale cumparate in 2007, le-am folosit si pe ph1 si pe ph2 fara nici o problema am carat diferite obiecte destul de grele si pe distante considerabile. Niciodata nu am avut urme pe plafon.

      Comment


      • #33
        Vizavi de barele pentru Logan 2, am fost la reprezentanta , dar nici cei de acolo nu stiau daca sunt compatibile. Insa mi-au spus pretul: 500 ron
        Zambeste, maine poate fi mai rau!

        Comment


        • #34
          NU sunt compatibile. Avem colegi de forum cu L2 care au analizat problema.

          Comment


          • #35
            Gasesti bare transversale ieftine si bune pentru Logan cam peste tot.

            Barele transversale sunt baza de prindere pentru cutii portbagaj, suporturi pentru biciclete, suporturi pentru schiuri, suporturi pentru echipament nautic si alte accesorii. Indiferent de marca, parte estetica sau pret, barele transversale au sistemele de prindere personalizate pentru fiecare tip de masina.

            Barele transversale sunt baza de prindere pentru cutii portbagaj, suporturi pentru biciclete, suporturi pentru schiuri, suporturi pentru echipament nautic si alte accesorii. Indiferent de marca, parte estetica sau pret, barele transversale au sistemele de prindere personalizate pentru fiecare tip de masina.

            Personal imi place primul model.

            Comment


            • #36
              Pe alea le-am vrut si eu, dar nu e chiar asa frumos cum pare, mai trebuie niste chestii pe langa bare. Iata raspunsul lor:
              "Buna ziua,
              Sistem Bare Transversale Dacia Logan (921-365) - 216 lei
              Optiplus Kit Logan (935-418) (kit fixare sistem bare transversale) - 89 lei
              Sistem antifurt (4 incuietori) (932-014) - 53 lei (pentru moment nu este in stoc si nu am un termen de livrare de la furnizor)"
              Zambeste, maine poate fi mai rau!

              Comment


              • #37
                Barele Autospeed au plecat inapoi la magazin, din fericire le luasem online. Erau lucrate jalnic, tabla era incretita la curbura picioarelor de sustinere, prost vopsite, cu alte cuvinte nu recomand nimanui decat in cazul in care are nevoie de bare si chiar nu-si permite unele mai bune.
                Am luat bare Cruz, pret total 350 ron cu incuietori cu cheie si transport gratuit. Nici nu sufera comparatie cu Autospeed sau originale Dacia. In primul rand, nu se sprijina pe plafon, iar constructiv sunt ireprosabile. O sa revin cu poze.
                Zambeste, maine poate fi mai rau!

                Comment


                • #38
                  Pozele promise:
                  Attached Files
                  Zambeste, maine poate fi mai rau!

                  Comment


                  • #39
                    Nici nu atinge suprafata plafonului.Originalele sunt niste magarii halucinante.7-8 cm fiecare talpa de suport cu presiune pe plafon?O greseala de proiectare urmata de o fabricare in masa mergand pe premisa stahanovista cantitatea si nu calitatea.Nu mai spun de celebrele loturi curbate in sus existente la mai toate reprezentantele.Ce au de zis ei? Citez din spusele unui "Dorel" dacic: Domnule, nu e nici o greseala,sunt facute special ca sa nu ramana apa in ele.Se scurge toata datorita curburii si nu mai ruginesc''.
                    Bine ca le-ai trimis inapoi.
                    Last edited by karlos12; 25 February 2014, 00:43.

                    Comment


                    • #40
                      Ar fi fost o greseala sa le pastrez pe acelea, mai ales ca urmeaza sa pun o cutie portbagaj pe ele. Nu stiu cum ar fi stat cutia, barele fiind curbate in sus.
                      Partea si mai frumoasa la astea noi e ca barele si o parte din kitul de montaj sunt universale, la care s-a adaugat un kit special pentru Logan. Se poate adauga un kit de prindere si pentru alte masini, fara a fi nevoit sa cumperi alte bare.
                      Last edited by cory; 25 February 2014, 09:44.
                      Zambeste, maine poate fi mai rau!

                      Comment


                      • #41
                        Il felicit pe colegul cory pentru ca si-a gasit ceva pe gustul lui si mai ales adaptat nevoilor sale. Un alt aspect pozitiv este universaliatatea acelor bare prin schimbarea kit-ului de prindere (la ce pret e kit-ul?). Cel mai important este totusi ca omul este multumit pe ce a dat banii.

                        Si totusi, pentru ca discutia de aici sa foloseasca altcuiva care are nevoie de bare la Logan 1: raman totusi la parerea mea, justificata in posturile precedente, ca barele originale sunt OK. Curbura este intr-adevar pentru scurgerea apei, iar singurele probleme sunt cauzate de MONTAJ!
                        Cele mai proaste bare sunt acelea cu tabla suportilor vizibil proasta, subtire si cutata. Dar si alea sunt bune pentru o masina hartanita de cineva care foloseste masina pentru "muncile campului".

                        Ramane acum la latitudinea fiecaruia sa analizeze parerile pro si contra si sa aleaga in consecinta. Oricum, deja a aparut L2, si discutiile despre bare vor incepe in tabara posesorilor de nou Logan.

                        P.S. O sa analizez si sistemele de prindere ale unor cutii portbagaj sa vad daca acea curbura afecteaza cu ceva.
                        In nici un caz nu vreau sa intelegeti ca as face o reclama gratuita...e doar parerea mea personala.
                        Last edited by CeDeBe-L; 25 February 2014, 11:05.

                        Comment


                        • #42
                          Optiplus Kit Logan (935-418) (kit fixare sistem bare transversale) - 89 lei
                          Eu am vrut si sistem de inchidere cu cheie - 53 ron. Acest sistem este optional, ele vin standard cu sistem de inchidere din plastic, cu o cheita tip imbus.
                          Zambeste, maine poate fi mai rau!

                          Comment


                          • #43
                            cory, cat de mult zgomot fac barele Cruz in timpul mersului?

                            Comment


                            • #44
                              Cred ca doar putin mai mult decat mers fara ele. Practic, in habitaclu se aude motorul (1.4), nu barele.
                              Zambeste, maine poate fi mai rau!

                              Comment


                              • #45
                                Cat costa barele de origine pentru un logan de 1.6 din 2005 si un suport pentru bicicleta (http://www.decathlon.fr/vtc-homme-ri...d_8202744.html)
                                Multumesc.
                                fara linkuri externe in semnatura

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google