Help!!! Curatare Stopuri!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Help!!! Curatare Stopuri!!!

    Va salut! am s eu o mare rugaminte la voi si anume sa imi spuneti o solutie de curatat stopurile de lac fumuriu ca era sa raman fara talon de doua ori! dar nu diluant,acetona sau benzina ca nu merge! cineva care a mai avut problema asta sa ma ajute si pe mine!va multumesc!

  • #2
    pai diluantul este cam singura ta solutie. dupa aceea, dai un polish.

    Comment


    • #3
      Incearca cu nitro diluant, dai intr-un colt sa verifici daca nu se matuieste stopul...
      sigpic
      Ca sa stii incotro te indrepti trebuie sa stii de unde ai venit. Richard Burns

      Comment


      • #4
        unde gasesc acest nitro diluant?
        Last edited by 77sky; 9 April 2013, 16:03.

        Comment


        • #5
          la un magazin cu vopsea..daca nu ceva gen mesterul,obi,bricostore,practiker..
          Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
          Cine este interesat ma poate contacta pe privat
          sigpic

          Comment


          • #6
            sal le dai cu smirgel fin si cu apa si dupa ce s-au curatat te duci la un vopsitor sa ti le dea cu lac

            Comment


            • #7
              ok va multumesc!

              Comment


              • #8
                Salut! Nu stiu daca si pe stopuri merge, dar ai putea sa incerci decapant de vopsea. Se gasea la Spray, dadeai pe el, asteptai 5-15minute si stergeai cu carpa. Brand new ramanea! Eventual pt a nu-ti sta pe cap un polish finutz le scotea perfect la fata! Bafta!

                Comment


                • #9
                  ....si o ultima solutie, daca nu functioneaza nici una "chimica", sa cumperi alte geamuri de stopuri, noi sau in ultima instanta SH...
                  passion 1.5 DCi

                  Comment


                  • #10
                    lacul asta este pe exterior?daca-i prin interior (am vazut si ,,minuni" de-astea),nu te mai chinui,schimba-le.
                    www.diagnoza-auto.net

                    Comment


                    • #11
                      Dau cu parerea asa ca nu dati cu pietre va rog.
                      Ai incercat sa stergi cu benzina (ma refer la frecat un pic mai tare)?

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by alx1000 View Post
                        Dau cu parerea asa ca nu dati cu pietre va rog.
                        Ai incercat sa stergi cu benzina (ma refer la frecat un pic mai tare)?
                        cu benzina,diluant,arcol izopropilic si cu decapant si acetona....in concluzie nimic...pana la urma le-am luat cu smirghelu fin dar doar in dreptul semnalelor si pozitie/stop frana!

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google