Comenzi Volan Sau Consola Comanda Audio...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • e testat de mine pe amundoua
    Attached Files
    sigpicPasionat de MCV si natura

    Comment


    • Este telecomanda langa volan dreapta utila, cand este atat de aproape de butoanele casetofonului? Desi am condus masini dotate stock cu astfel de telecomanzi, am apreciat-o cand a fost pozitionata pe stanga sau cu butoane direct pe volan. Si eu am vrut sa pun una de la dealer, dar m-am potolit dupa ce am tot analizat situatia. Mintea mea a vrut sa se simta ca pe alte masini, cand de fapt nu era nevoie.

      Comment


      • Intradevar loganul fata de alte masini are comenzile cd-ului foarte ok fata de alte masini dar am gasit totusi o utilitate mai ales atunci cind vorbesc la telefon.Intradevar am pus aceste comenzi deoarece sunt pasionat de electronica(inclusiv lucrez in domeniu) dar mai ales am pus pentru ca sa am si altceva mai diferit de majoritatea.As fi pus pe stinga(sunt unele de ford foarte frumoase)dar acolo am pilotul automat asadar e ocupat
        sigpicPasionat de MCV si natura

        Comment


        • Originally posted by padurarud View Post
          e testat de mine pe amundoua
          Mersi pt. informatii dar eu astept si o poza cu mufa...eu am o comanda dar are alta mufa nu cea galbena

          Originally posted by cristy90 View Post
          Salut. De curand am achizitionat un satelit comanda audio de pe un Renault clio (am atasat si o poza), dar am si o intrebare: este compatibila cu cd player-ul original de pe masina (modelul Philips) si cum se monteaza? Am citit pe aici ca trebuie decupat din cochilia inferioara insa nu stiu cat si cu ce sa decupez …Astept raspunsuri de la cei care si-au montat asa ceva. Multumesc !
          Salut
          Te rog daca poti sa postezi o poza cu mufa galbena ca sa se vada culorile si configuratia pinilor...eu am o comanda identica cu a ta dar are alta mufa

          Originally posted by tvstar1 View Post
          Eu am un radio caset blaupunkt cu magazie cd si iam adaptat comenzile volan de la kangoo nu am avut mufa acea galbena era alt gen de mufa mergea la un display la kangoo ,am taiato si am lipit firele 6 la numar pe placa la caset merge perfect.
          Salut
          Cum ai lipit firele ?
          eu am nevoie pt mufa galbena
          Last edited by lehi77; 19 October 2011, 09:12. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • De unde as putea achizitiona si eu Telecomanda volan Blaupunkt RC-10 din poza aceea?.....va rog daca se poate da detalii....pretul mi se pare bun in comparatie cu ce am vazut prin magazine.
            Ma joc in fiecare zi jocuri cu masini

            Comment


            • Am si eu o intrebare ca tot nu m-am lamurit. Telecomanda de volan de pe un Clio, Megan, Kango etc se potriveste pe mp3 -ul standard de logan ? (modelul acela cu rotita rosie la volum)

              Comment


              • Originally posted by kid2004 View Post
                Am si eu o intrebare ca tot nu m-am lamurit. Telecomanda de volan de pe un Clio, Megan, Kango etc se potriveste pe mp3 -ul standard de logan ? (modelul acela cu rotita rosie la volum)
                se potriveste. toata treaba e sa ai mufa aceea aglbena de conectare.
                Sandero Orange 1.2MPI, Solenza 1.9D, Dacia Pick-up 1.6i.

                Comment


                • eu am schimbat cd playerul blaupunkt (de fabrica) cu unul sony tocmai pentru faptul ca nu se potrivesc comenziile pe el...
                  comenziile sunt sony si se gasesc si la dealerul dacia (vreo 200 lei consola) si se monteaza usor pe carcasa de la vola (eu am montat-o pe srtanga sub maneta de semnalizare)..are o mufa jack care se introduce in cd player....firul l-am tras pe sub volan in panoul central al masinii...

                  Comment


                  • @Kid2004 : NU SE POTRIVESTE !!! Mai multe detalii in linkul din semnatura mea.
                    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                    Comment


                    • stiti cumva dak merge si pe un cd-player kenoowd?

                      Comment


                      • stie cineva ce comanda volan ar merge pentru un blaupunkt toronto 410 cu bluetooth ? daca aveti idee, va rog sa ma ajutati. multumesc !

                        Comment


                        • Pentru playerele ALPINE, BLAUPUNKT, JVC, KENWOOD, PIONEER, SONY se poate folosi orice model de satelit de comanda de la Dacia/Renault ! Detalii in linkul din semnatura mea !
                          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                          Comment


                          • sal

                            As dori sa montez si eu comenzi volan pt acest plaer ,si nu stiu daca se poate monta la un log din 2005 ,mai exact daca are cumva suport de prindere acolo sub volan
                            Attached Files

                            Comment


                            • Din cate stiu toate Loganurile au "din fabrica" acel suport. Dar atentie : nu se poate monta DECAT satelitul rotund, cu buton separat de mute (http://img15.olx.ro/images_mercadorr...y-ploiesti.jpg).
                              Atasez diagrama de conexiuni la mufa gri, specifica playerului Daewoo.
                              Bafta !
                              Attached Files
                              Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                              Comment


                              • sal

                                Am un coleg de servici care are acelasi cd plaer ca in poza de sus si satelitul de comanda e asta din poza.E tot ca ala din poza ta dar difera tel acela verde si cel rosu taiat ,ai ideie e vrei diferenta ??
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google