Comenzi Volan Sau Consola Comanda Audio...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu mi-am pus de Megane, vine cu cablu cu tot, mufa se potriveste pe cd-playerul original (Phillips) iar comanda are soclu pe coloana volanului. Trebuia sa decupez doar cochila inferioara...
    Codul este 8200103050
    Attached Files
    Last edited by tarkanyi; 16 August 2008, 11:18.

    Comment


    • #32
      Stii daca se potriveste si pe cd-playerul Blaupunkt,cel original...De prestige??
      Si poti sa spui un pret pentru ea?

      Comment


      • #33
        Originally posted by Dodo View Post
        Stii daca se potriveste si pe cd-playerul Blaupunkt,cel original?
        Din cate stiu eu, nu se potriveste pe Blaupunkt.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #34
          Nu merge pe cel original

          Am incercat azi sa folosesc telecomanda la cel original (foto cu el in mana) si nu a functionat. Am pus poza si cu mufa care intra in spate. Era loc pentru mufa in cel original dar nu reactiona la comenzi. Am pus poza si cu mufele de pe spatele playerul-ui original. Eu am un player Blaupunkt San Diego mp27 cumparat din Domo. Acum a ajuns la 250 ron daca il iei online sau 260 in magazin. Am pus poza si cu player-ul nou. La el functioneaza perfect.
          Daca mai sunt nelamuriri... ?

          P.S. In prima poza, cea cu mufa, mufa e doar cea verde. Cea galbena e goala si se da doar sa ajute la prindere. Sunt alte functii ce folosesc mufa galbena.
          Attached Files
          Last edited by mikyz; 17 August 2008, 16:50. Reason: completare

          Comment


          • #35
            Dar si-a montat cineva (sau exista ceva) care sa mearga totusi la Blaupunkt-ul de pe Prestige ?? Ca as fi tare interesat de asa ceva ...

            Comment


            • #36
              Eu am un sony gt20 si am fost la un dealer si avea doar pt gt220...Stie cineva daca gasesc pt al meu? Ca tipa de la dealerul din brasov e gretoasa rau si a zis ca ce are pe raft aia e tot...Pun si poza cu mp3-u' sa vedeti
              Attached Files
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #37
                Pai satelitul de comanda de la Domo, marca Blaupunkt se potriveste pe playerul model nou (Blaupunkt), nu se potriveste pe Philips.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #38
                  Andrei, prin "modelul nou" te referi la mp3-ul de pe Prestige sau la altceva ?

                  Comment


                  • #39
                    Da, la MP3 Playerul Blaupunkt de pe Prestige ma refer.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #40
                      "Buna ziua!
                      Ne bucuram ca sunteti interesat de produsele noastre!
                      Din pacate, modelul cu care este dotata masina este mai vechi si nu este compatibil cu telecomanda RC10".
                      Raspuns de la Domo. Intrebare: stie cineva ce model este mp3-ul de pe Prestige? Cred ca ei se gandesc la modelul lui mickyz ......

                      Comment


                      • #41
                        Nu stiu modelul dar stiu sigur ca se potriveste. Mai bine mergi intr-un magazin si discuti cu un angajat.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #42
                          Daca vrei sa faci o proba, putem incerca satelitul meu (model nou) pe player-ul tau. Eu, in principiu, sunt dimineata acasa (pana pe la ora 13), si stau in zona Pantelimon. Eu am avut alta problema cu player-ul (nu gaseam mufa de auxiliar) dar intre timp m-au contactat baietii de la Blaupunkt si mi-au zis ca-mi trebuie inca o mufa si se gaseste la pretul fe 30 ron la dealer (service agreat de ei).
                          Si in legatura cu player-ul de pe prestige... Din cate stiu s-au schimbat mai multe variante de echipare audio pe logan odata cu trecerea timpului... Cred ca cel mai bine faci o proba cu jucaria pe care o ai.
                          Daca vrei sa faci o proba da-mi PM.

                          Comment


                          • #43
                            O proba ar fi cea mai buna solutie, din pacate nu intrevad vreun drum in Bucuresti in viitorul apropiat. Daca cumva ajung, iti trimit un mesaj. Incerc sa aflu modelul player-ului pana atunci.

                            Comment


                            • #44
                              Si iata si primul (si in mod clar ultimul) mail la vocea clientului:
                              Pe scurt i-am intrebat ce model este mp3 player-ul pentru ca vreau sa-mi iau telecomanda respectiva. Si primesc raspunsul:
                              "In legatura cu solicitarea dumneavoastra va recomandam sa apelati la o unitate autorizata din cadrul retelei Dacia. Reprezentantii unitatii service va pot comuncia daca modelul de telecomanda pentru volan pe care dumneavoastra intentionati sa-l achizitionati este compatibil cu MP3 player-ul dupa vehicul. O lista cu toate unitatiile service Dacia gasiti pe site-ul nostru: www.Dacia.Ro."
                              Oare cu ce am gresit ca am intrebat daca domnii respectivi ma trimit in reteaua Dacia. Sa inteleg ca nu avem voie sa stim ce am cumparat ? Scuze de post, dar nu m-am putut abtine sa nu zic. Asta trecand pe langa greselile din text, din cate stiu mp3 player-ul este eventual pe vehicul si nu dupa vehicul

                              Comment


                              • #45
                                Eu am mp3 player Blaupunkt original (stock) pe Prestige-ul meu. Am cumparat astazi telecomanda Blaupunkt RC10, de la Domo (80 lei). Scrie in instructiuni ca este compatibila cu toate modelele Blaupunkt fabricate din 2000 incolo, ... "equipped with a remote control option". NU MERGE! Am schimbat bateriile - nu merge. Am inlocuit telecomanda cu alta tot de la DOMO (am presupus ca este stricata) si degeaba ca tot nu merge. In concluzie cred ca mp3 player-ul meu nu este ptr asa ceva. Aviz amatorilor.
                                Attached Files
                                Last edited by gl_mmm; 17 September 2008, 17:58.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google